Nieuws
Beloften verliezen met 3-2 van Germinal Beerschot
De beloften gingen met 3-2 onderuit op Germinal Beerschot. Club stond bij de rust 3-0 achter, maar Jonckheere (foto) en Meeus zorgden voor de aansluiting. De verdiende gelijkmaker bleef evenwel achterwege.
Nicky Keirsmaekers kon in Kontich een beroep doen op vijf A-kernspelers: Yves Lenaerts, Cleber Sonda, Thibaut Van Acker, Jared Jeffrey en Roy Meeus. Ook bij Germinal Beerschot verschenen er met Mats Rits en Paul Kpaka enkele bekende namen aan de aftrap. Het was bovendien de thuisploeg die het beste aan de wedstrijd begon. Lenaerts had eerst nog een goede redding in huis, maar moest zich op het kwartier toch gewonnen geven tegen een afstandsschot van Victor Wanyama.
Club probeerde te reageren, maar Michiel Jonckheere kende geen geluk in de afwerking: eerst strandde zijn schot op de keeper en even later kon hij een voorzet van De Cuyper net niet binnenglijden. Germinal Beerschot daarentegen toonde zich superefficiënt. Nadjim Haroun – broer van Faris – plaatste op het halfuur de bal naast Lenaerts in doel en verdubbelde zo de voorsprong van de thuisploeg. Nog voor de rust werd het zelfs 3-0: Lenaerts haalde een doorgebroken speler onderuit en Paul Kpaka zette de strafschop feilloos om.
Na de pauze – met Heymans en Guiro in de plaats van Michiels en Savaete – nam blauw-zwart de wedstrijd volledig in handen. Club domineerde de partij en voetbalde al vlug enkele kansen bij elkaar. Een schot van Thibaut Van Acker ging eerst nog over, maar rond het uur lukte het dan toch. Kristof D’Haene gaf de bal knap voor doel en aan de tweede paal kon Michiel Jonckheere de 3-1 binnenkoppen.
De Bruggelingen gingen er nu volledig voor en scoorden enkele minuten later zelfs al de 3-2. Een schot van de ingevallen Ochoa caprioleerde via de keeper tegen de lat, maar de goed gevolgde Roy Meeus kon de rebound binnenschieten. Club leek daarna op weg naar de verdiende gelijkmaker, maar Norberto Ochoa wrong in het slotkwartier een uitstekende kans vakkundig de nek om. De Amerikaan omspeelde de doelman, maar plaatste de bal naast het lege doel waardoor Club met lege handen achterbleef. (KN/SF)
Club: Lenaerts – Michiels (46’ Heymans), Savaete (46’ Guiro), Vanneste, Cleber – Jeffrey, Van Acker, D’Haene (82’ Vandenheede) – Jonckheere, De Cuyper (59’ Ochoa), Meeus.
Doelpunten: 15’ Wanyama (1-0), 31’ Haroun (2-0), 41’ Kpaka (strafschop, 3-0), 59’ Jonckheere (3-1), 62’ Meeus (3-2).
















Social media