

PLOEGENNIEUWS
CLUB BRUGGE
Club start vanavond zijn bekercampagne in de 1/16 finale tegen Olsa Brakel. Vorig seizoen bereikte Blauw-Zwart de 19de bekerfinale uit zijn clubgeschiedenis waarin het nipt de duimen moest leggen tegen Antwerp. Ex-Bruggeling Lior Refaelov maakte iets voor het half uur de winning goal voor The Great Old (0-1). Ook dit seizoen wil het team van Philippe Clement zo ver mogelijk geraken in de Croky Cup en dankzij de overtuigende 3-1 zege tegen Standard staan de West-Vlamingen met extra vertrouwen aan de aftrap.
OLSA BRAKEL
Olsa Brakel en Club Brugge spelen vanavond hun eerste onderlinge officiële wedstrijd. Dit seizoen promoveerden de Oost-Vlamingen naar Tweede Nationale, maar de competitie werd stilgelegd wegens de oplaaiende coronacrisis. In de vorige bekerrondes won het team van Stefano Nijst tegen Sint-Denijs Sport (1-3), Diegem Sport (0-1), Renaissance Mons 44 (0-1) en FCV Dender (2-0). Olsa Brakel kwalificeerde zich voor de derde keer in tien jaar voor de 1/16 finale van de beker.
SCHEIDSRECHTER – ARTHUR DENIL
Arthur Denil is scheidsrechter van dienst in het Jan Breydelstadion. Hij wordt bijgestaan door lijnrechters Christophe Battiston en Vito Di Vincenzo. Er is geen VAR aanwezig in deze bekerronde.
IN DE KIJKER
CLUB BRUGGE – NABIL DIRAR
Na acht jaar voetbalt Nabil Dirar opnieuw bij Blauw-Zwart waar hij eerder tussen 2008 en 2012 actief was. Hij maakte nadien de overstap naar Monaco en Fenerbahce waar hij telkens uitgroeide tot aanvoerder. De 34-jarige polyvalente flankspeler die voor een half seizoen geleend wordt van Fenerbahce, zit meteen in de wedstrijdselectie van het bekerduel tegen Olsa Brakel.
OLSA BRAKEL – LUDOVIC BUYSENS
Ludovic Buysens is één van de meest ervaren spelers bij Olsa Brakel. De 34-jarige centrale verdediger doorliep de jeugdopleiding van KSV Waregem en AA Gent. In het seizoen 2004-2005 debuteerde hij bij de Buffalo’s in eerste klasse en nadien speelde hij bij o.a. Eendracht Aalst, SK Ronse, RAEC Mons, STVV, OH Leuven, Lierse en FCV Dender. Buysens is bezig aan zijn eerste seizoen bij Olsa Brakel.
Match News
Club bekert verder na 6-1 zege tegen Olsa Brakel
Club Brugge heeft zijn bekeravontuur ingezet met een ruime 6-1 overwinning tegen Olsa Brakel. Youssouph Badji scoorde een hattrick, terwijl ook Vanaken en debutant Chong raak troffen. Het zesde Brugse doelpunt kwam er na een owngoal van Nelis. In de 1/8ste finale neemt Club het volgende week op tegen Antwerp.
Philippe Clement gunde tal van sterkhouders rust tegen het team uit Tweede Nationale. In vergelijking met de match van zondag tegen Standard behielden alleen Sobol, Vanaken en Okereke hun basisplaats. Zo kreeg Okereke voorin het gezelschap van Badji en debutant Tahith Chong, terwijl Balanta en Van den Keybus samen met Vanaken het middenveld bevolkten. Achterin speelde Sobol aan de zijde van Denswil, de heroptredende Mitrović en Van der Brempt. Ethan Horvath verdedigde het doel.
Blauw-Zwart begon uitstekend en kwam na amper anderhalve minuut spelen al op voorsprong: na een knappe actie van Chong op links kon Vanaken in twee tijden scoren. Daarna liet Van den Keybus zich twee keer opmerken, maar het waren de bezoekers die konden scoren. Horvath moest een bal net buiten het strafschopgebied wegwerken met het hoofd en daar kon Kevin Haezebroeck van profiteren door met een lob de 1-1 binnen te trappen. Even later ging een afgeweken schot van Deryck slechts nipt naast.
Voor Club was dat het sein om een versnelling hoger te schakelen. Otte redde eerst nog pogingen van Chong en Okereke, maar moest zich na twintig minuten toch gewonnen geven: Badji kopte een voorzet van Sobol perfect in de verste hoek. Daarna ging een kopbal van Mitrović in het zijnet en zoefde een vrije trap van Vanaken net over doel. De beste kans was voor de sterk infiltrerende Van den Keybus: de middenvelder sneed knap naar binnen maar zijn schot spatte uiteen op de deklat. Kort voor de rust kon Okereke twee keer net niet scoren, terwijl doelman Otte een vrije trap van Chong redde.
Na de pauze gingen de Bruggelingen meteen op zoek naar een derde goal. Een schot van Badji zoefde over doel, maar aan de overkant moest ook Horvath bij de les zijn op pogingen van Deryck en Cordie. Brakel hoopte even op meer, maar werd al vlug monddood gemaakt: na een hoekschop van Chong devieerde Nelis de bal in eigen doel. Even later ging een harde knal van Chong net naast, terwijl ook pogingen van Okereke en opnieuw Chong geen succes opleverden.
De definitieve beslissing viel op het uur: na een voorzet van Van den Keybus trof Badji eerst de lat, maar de Senegalees kon daarna de rebound zelf binnenkoppen. Direct daarna mocht ook Nabil Dirar zijn debuut maken en die was getuige hoe de andere debutant kon scoren: Mitrović bediende Tahith Chong en die kon met een knappe stifter de 5-1 scoren. Direct daarna ging ook een kopbal van Denswil nog tegen de paal.
Een kwartier voor tijd kon Youssouph Badji zijn hattrick compleet maken. Mats Rits vond de aanvaller in de zestien meter en die knalde de 6-1 binnen. In de slotfase vielen er nog kansen voor De Cuyper, Rits, Okereke en Badji, maar doelpunten vielen er niet meer. Club boekte zo een ruime overwinning en plaatste zich voor de 1/8ste finale van de Croky Cup. Daarin neemt Blauw-Zwart het volgende week op tegen Antwerp.
Croky Cup – 1/16de finale
Toeschouwers: geen – Jan Breydelstadion
Scheidsrechter: Arthur Denil
Club Brugge: Ethan Horvath– Ignace Van der Brempt (63’ Nabil Dirar), Matej Mitrović, Stefano Denswil, Eduard Sobol (72’ Brandon Mechele) – Thomas Van den Keybus, Éder Balanta, Hans Vanaken (63’ Mats Rits) – David Okereke, Youssouph Badji, Tahith Chong (72’ Maxim De Cuyper). Bank: Nick Shinton, Senne Lammens, Noa Lang en Bas Dost. Coach: Philippe Clement.
Olsa Brakel: Jasper Otte – Sebastiaan Cordie, Louis Desmet (46’ Domien Schelstraete), Ludovic Buysens - Pierre Lambrecht, Kenneth Pauwels (71’ Malcolm Appiah), Kevin Haezebroeck (85’ Bram Van Eerstvelde), Ben Bogaert, Jimmy Denis (85’ Emilio Cocquyt) - Robin Nelis (60’ Matisse D’Hondt), Menco Deryck. Coach: Stefano Nijst.
Gele kaarten: Haezebroeck.
Rode kaarten: geen
Doelpunten: 2’ Vanaken (1-0), 9’ Haezebroeck (1-1), 21’ Badji (2-1), 52’ Nelis (owngoal, 3-1), 59’ Badji (4-1), 68’ Chong (5-1), 74’ Badji (6-1).
Tekst: Steven Floin