All news

Club NXT U21 wint van Antwerp FC met 2-0

Enkele dagen voor de cruciale Youth League-wedstrijd tegen RB Leipzig ontmoette Club NXT in The Nest FC Antwerp, dat ook ambitie heeft om volgend seizoen in de Pro League 1B te spelen. Coach Rik De Mil kon beroep doen op Audoor, Persyn en Pérez van het eerste elftal.

Bij de eerste hoekschop van blauwzwart mistastte de bezoekende doelman zich in eerste instantie, maar kon uiteindelijk een snelle opener van Club NXT verhinderen. Toch kwamen onze youngsters al vroeg op voorsprong. Romeo Vermant trapte van ver op doel. De bal week af en doelman Matijas was gevloerd. 1-0. Club NXT zette veel druk en verhinderde dat de bezoekers echt goede acties konden opzetten. Na een dik kwartier spelen moest goalgetter Vermant gekwetst het veld verlaten. Aelterman kwam hem vervangen. Aanvankelijk kende doelman Kiany Vroman een rustige wedstrijd. Hij moest enkel een afstandsschot van Vilsaint neutraliseren. Onze youngsters hadden ruim overwicht. Eerst trapte Pérez een uitgelezen kans over doel. Kort nadien gaf Audoor via een vrijschop de perfecte assist aan kapitein Blomme die heel knap net onder de deklat de 2-0 binnenkopte. Pas naar het einde van de eerste helft kon Antwerp de wedstrijd in evenwicht brengen en kregen de Sinjoren enkele goede kansen om de aansluitingstreffer te netten. Een eerste poging strandde gelukkig op de deklat. Soussi kon nadien ook niet afwerken. Pérez kende een echte pechdag en miste op zijn beurt nog twee goede kansen na assists van eerst Mondele en nadien van de goed ingevallen Aelterman. 2-0 aan de rust.

Controle in de tweede helft

Bij de start van de tweede helft werden Nusa en Audoor vervangen door Servais en Engels. Servais toonde zich direct, maar de bezoekende goallie pakte zijn poging op doel. Pérez kende nadien opnieuw pech bij de afwerking. Doelman Vroman ging bijna in de fout door de bal niet goed terug in het spel te brengen. Tot tweemaal toe redde hij gelukkig zelf de meubelen en bleef de nul op het bord. Club NXT liet Antwerp echter meer in de wedstrijd komen. De roodwitten dreigden meer en meer. Soussi knalde een huizenhoge kans over doel. Enige tijd later konden de bezoekers opnieuw aanleggen maar alweer miste de bal de goede richting. Antwerp bracht enkele verse krachten in om het tij te doen keren, maar ook coach De Mil wisselde enkele spelers. Sabbe verving Persyn die lichte hinder ondervond na een trap. Fofana kwam in de plaats van De Roeve. Bijna verraste hij de verdediging en doelman van de bezoekers, maar zijn schot verdween helaas naast het doel. De dreiging van Antwerp verminderde naargelang de wedstrijd vorderde. Echt grote kansen werden schaars. Aelterman bediende nog eens Pérez die net niet bij de bal kon, waarna doelman Matijas de 3-0 kon verhinderen. Het bleef zo 2-0, een verdiende overwinning tegen The Great Old.

Zo pakt Club NXT alweer een driepunter. Een goede repetitie voor de cruciale wedstrijd van woensdag tegen Leipzig. Het staat bovendien stevig in de top vier, wat uitzicht geeft op een plaats in de Pro League 1B- competitie volgend seizoen.

Club Brugge: Kiany Vroman, Denzel De Roeve (74’ Ibrahima Fofana), Ibe Hautekiet, Abakar Sylla, Lukas Mondele, Xander Blomme, Thibo Persyn (71’ Kyriani Sabbe), Lynnt Audoor (46’ Arne Engels), Daniel Pérez, Romeo Vermant (20’ Noah Aelterman), Antonio Nusa (46’ Mathis Servais).
Coach: Rik De Mil.

Antwerp: Davor Matijas, Nill De Pauw, Robbe Quirynen, Abderahmane Soussi (71’ Dieter Vanhees), Abderahman Amal (76’ Gilles Jehin), Arthur Vermeeren, Laurit Krasniqi, Emmanuel Muanza, Leander Legein, Adam Zaânan (63’ Dries Ceulemans), Jules-Anthony Vilsaint (46’ Abdel-Malik Aziz).
Coach: Gill Swerts.

Doelpunten: 7’ Vermant 1-0, 31’ Blomme 2-0.
Gele kaarten: Sylla, Vanhees, Mondele.