Op de 29ste speeldag ontving Club Antwerp in een vol huis. Dat inspireerde de spelers duidelijk, want de aanwezigen zagen een intense topper met aangenaam veldspel. Uiteindelijk zette Blauw-Zwart de topper verdiend naar zijn hand door met 4-1 te winnen van de Antwerpenaren. Club sluipt zo dichter bij Union en is de winnaar van het weekend.
Overtuigend Club klopt Antwerp met 4-1 en sluipt zo dichter bij Union
Zon, bier, een afgeladen vol Jan Breydel en de nummer twee en drie uit de competitie lijnrecht tegenover elkaar. De topper op zondagmiddag beloofde heel wat goeds, en dat kregen we dan ook. De openingsfase was duidelijk voor de thuisploeg, waar Adamyan de geblesseerde en Covid-positieve De Ketelaere verving. De eerste kans na acht minuten spelen is dan ook voor de Armeense spits. Adamyan kapt zich goed vrij in de zestien, maar zijn schot stuit op Butez. In de herneming kan Rits net niet bij de bal. Geen doelpunt, maar de toon was gezet.
Na tien minuten dreef de landskampioen het tempo nog wat op. Lang en Vanaken combineren tot bij Buchanan, waarna de kwieke Canadees voorbij Bataille snelt en de bal tot bij Vanaken speelt. Zijn schot wordt echter afgeblokt door Seck. Enkele minuten later is het weer Buchanan die de hoofdrol opeist met een hard schot, maar opnieuw kan een Antwerpspeler zich voor het leer gooien.
De partij, die intussen bitsiger wordt, staat bol van de tempoversnellingen en het is pas rond het halfuur dat Antwerp voor het eerst kan dreigen. Balikwisha zijn voorzet is echter te hoog voor Michael Frey. Enkele minuten later is het wel prijs voor Antwerp. De zon gooit roet in het eten voor Mignolet, waardoor hij de kopbal van Seck niet kan plukken en Vanaken de bal van de lijn moet wegkoppen. In de herneming kan Frey de bal weliswaar vrij in doel koppen. Antwerp komt na een halfuur dus op een gevleide voorsprong.
Lang duurt die echter niet. In zeven dolle minuten zet een ontketend Club orde op zaken. Eerst kan Odoi hard binnenkoppen na een heerlijke dribbel van Skov Olsen. Vijf minuten later in de partij gaat de bal voor Club op de stip na hands van Verstraete. Vanaken twijfelt niet en stuurt Butez de verkeerde kant uit. 2-1.
In de tweede helft komt Club opnieuw sterk uit de kleedkamer. Na tien minuten komt Blauw-Zwart in een meerderheidssituatie terecht na mistasten van Dessoleil. Uiteindelijk kan Rits niet profiteren van de overtalsituatie.
Op het uur zet Club al meteen een streep onder de wedstrijd. Eerst bekroont Adamyan een uitstekende partij met een doelpunt na een doortastende actie van Buchanan. Nog geen vijf minuten later ontbindt Skov Olsen zijn duivels. De Deen knijpt naar binnen en trapt de 4-1 staalhard binnen in de korte hoek.
Het halfuur die volgde heeft veel weg van een galawedstrijd. Club Brugge combineert bij wijlen naar hartenlust en laat Antwerp sterretjes zien. Tien minuten voor tijd gunt coach Schreuder Sobol een hartverwarmend applaus wanneer hij de Oekraïner laat invallen.
Club geeft finaal niets meer weg en trakteert een kolkend Jan Breydel zo op een heerlijke voetbalmiddag. Door de overtuigende 4-1 zege sluipt het tot op zeven punten van leider Union, én zet het Anderlecht en Antwerp op respectievelijk vijf en vier punten.
Jupiler Pro League – Speeldag 29
Toeschouwers: 23.857 – Jan Breydelstadion
Scheidsrechter: Lawrence Visser
Club Brugge: Simon Mignolet – Clinton Mata, Brandon Mechele, Stanley Nsoki – Tajon Buchanan, Dennis Odoi, Mats Rits (68’ Vormer), Hans Vanaken, Andreas Skov Olsen (82’ Sandra) – Noa Lang, Sargis Adamyan (82’ Sobol).
Bank: Senne Lammens, Nick Shinton, Jack Hendry, Eduard Sobol, Eder Balanta, Lynnt Audoor, Ruud Vormer, Cisse Sandra, Antonio Nusa, Bas Dost.
Coach: Alfred Schreuder.
R. Antwerp FC: Jean Butez – Jelle Bataille, Adbdoulaye Seck, Dorian Dessoleil, Sam Vines (77’ Buta) – Radja Nainggolan (65’ Gerkens), Birger Verstraete (65’ Haroun), Koji Miyoshi (61’ Samatta), Alhassan Yusuf – Michel-Ange Balikwisha (77’ Eggestein), Michael Frey.
Bank: Ortwin De Wolf, Aurélio Buta, Johannes Eggestein, Pieter Gerkens, Faris Haroun, Dinis Almeida, Aly Mbwana Samatta.
Coach: Brian Priske.
Gele kaarten: Rits, Adamyan, Vanaken, Verstraete en Haroun.
Rode kaarten: /
Doelpunten: 29’ Frey (0-1), 31’ Odoi (1-1), 37’ Vanaken (2-1), 59’ Adamyan (3-1), 64’ Skov Olsen (4-1)
Tekst: Brian Dewulf