All news

Philippe Clement: “Na zo’n tweede helft moet je heel trots zijn”

Club Brugge speelde niet overtuigend tijdens de eerste helft, maar compenseerde dat ruimschoots na de rust. Philippe Clement voerde bij het begin van de tweede helft een driedubbele wissel door en dat bleek een gouden zet.

“Het waren drie jongens die extra energie konden geven ten opzichte van de jongens die meer vermoeid waren. Dat waren immers ook drie jongens die de voorbije maanden minder gespeeld hadden. Dat zag je bijvoorbeeld ook bij Balanta en Sobol. Met Chong wist ik dat ik Charles op de bank zitten had die heel gretig was. Ik had na de match tegen Charleroi een goed gesprek met Charles en dus wist ik dat ik hem achter de hand had om erin te gooien. Maar ik heb geen glazen bol, want ook op Charleroi had ik het gevoel dat Charles sterk zou spelen en daar was dat minder het geval.”

Blauw-Zwart won uiteindelijk vlot met 0-4, al kende het wel een lastige eerste helft. “Gent heeft ons goed vastgezet in de eerste helft. Zij hadden ook acht of negen dagen tijd om deze match voor te bereiden, terwijl wij er maar twee hadden. Bovendien zag je dat veel spelers na hun coronabesmetting minder kracht hebben. Dat zag je bijvoorbeeld bij Hans, Noa, Charles en ook Mats. Maar als je zo’n tweede helft speelt, dan moet je heel trots zijn.”

Bovendien kon Club opnieuw rekenen op Bas Dost, die zijn reputatie als scherpschutter opnieuw alle eer aan deed. “Het zijn niet de goals alleen die tellen, maar ook het samenspel. Bij die eerste goal bijvoorbeeld was Gent hoog druk aan het zetten, maar Bas legde de bal goed terug waardoor wij konden omschakelen. Dat was ook cruciaal in deze wedstrijd. Het was ook de reden waarom deze keer Pérez met zijn specifieke kwaliteiten op de bank zat in plaats van Badji. De ene keer zal het Pérez zijn, de andere keer Badji, maar de jongens weten heel goed welk verhaal we allemaal samen aan het schrijven zijn. Als je kampioen speelt, dan is dat immers allemaal samen.”

Dankzij deze overwinning telt Club Brugge intussen negentien punten voorsprong. “We moeten niet kijken naar het klassement, maar gewoon wedstrijd na wedstrijd alles geven. Ik ben vooral blij dat ze na de voorsprong voluit zijn blijven doorgaan voor de 0-2. En daarna naar de 0-3 en de 0-4. Dat was immers de les na de match tegen Charleroi: als je 0-1 voorstaat, moet je die niet verdedigen, maar wel blijven doorgaan. Dat moet de mentaliteit zijn die ze elke keer opnieuw opbrengen.” (SF)