All news

Rudi Ekmen naar London voor eChampions League

Wist je dat UEFA ook een Champions League organiseert voor FIFA 23-spelers? Nu wel! Onze esporter Rudi Ekmen heeft zich geplaatst voor de groepfases van het toernooi en ontmoet dit weekend in Londen de 63ste andere beste spelers van Europa. Een historische prestatie waarvan jij het vervolg op de voet kan volgen!

Vorig seizoen ging Blauw-Zwart in samenwerking met main partner Unibet op zoek naar een nieuwe esporter. Verschillende topspelers uit ons land streden om FIFA-speler van Club Brugge te worden en een cheque t.w.v. €5000 te mogen ontvangen. De intussen 22-jarige Rudi Ekmen kwam als winnaar uit de bus en werd na z’n eerste seizoen in de ePro League ook meteen langer vastgelegd bij Blauw-Zwart.

In z’n tweede seizoen bij FCB ging het niveau van Ekmen alleen maar omhoog. In de voorrondes van de eChampions League gingen maar liefst negen spelers voor de bijl en wist hij zich als enige Belg te plaatsen voor de laatste 64. Historisch en nu krijgt het sprookje een vervolg in London. Ekmen reist vanavond af naar de Britse hoofdstad waar hij op vrijdag de camera’s van UEFA te woord staat en zich al enkele uren kan voorbereiden op de meest belangrijke dag: zaterdag. Want dan is het ‘le moment suprême.’

Hoe zit het in elkaar?

Een echte FIFA 23-fan? Namen als Tekzz, Nicolas Villalba, Umut of Anders Vejrgang zullen je dan wellicht niet vreemd in de oren klinken. De 64 beste spelers van Europa verzamelen dit weekend in London. Ze worden onderverdeeld in twee groepen, waarbij Rudi in groep A terechtkomt. Aan de hand van een swiss-format zal Ekmen maximum vijf ‘best of 2’-wedstrijden moeten spelen. Wint hij er drie van? Dan plaatst hij zich voor de laatste 32 en trekt hij eind april opnieuw naar London. De spelers die het dan nog overleven, spelen voor de eChampions League-trofee op 10 juni vlak voor de échte Champions League-finale in Istanbul. Kan Rudi dit weekend geen drie wedstrijden winnen, dan eindigt z’n avontuur. In totaal bedraagt de prijzenpot zo’n 260.000 euro.

Het toernooi van Ekmen volgen vanop de eerste rij? Dat kan via ons eSports Instagramaccount & Twitteraccount. Hieronder blikt hij alvast vooruit op de hele trip!