

PLOEGENNIEUWS
CLUB BRUGGE
Dankzij de verdiende 2-1 zege tegen Cercle Brugge is Blauw-Zwart opgeklommen naar de tweede plaats in de rangschikking. Krépin Diatta opende de score halfweg de eerste helft, maar iets na rust bracht Musaba de bezoekers op gelijke hoogte. Na een hoekschop van Ruud Vormer kopte Simon Deli de verlossende treffer overhoeks binnen, waardoor Club zich opnieuw tot Ploeg van ’t Stad kroonde. Met 18 goals is de landskampioen het trefzekerste team uit eerste klasse. Blauw-Zwart tankte extra vertrouwen dankzij de 12 op 12 in de vorige vier competitiematchen en wil ook in de topper tegen Anderlecht de drie punten thuis houden. Vorig seizoen wonnen de West-Vlamingen in de reguliere competitie zowel de thuis- als uitmatch met 2-1. Tijdens de kwartfinale van de Croky Cup wonnen de Bruggelingen overtuigend met 0-2 tegen Paars-Wit. Blauw-Zwart bleef in de vorige zeven duels, zowel thuis als op verplaatsing, telkens ongeslagen. Er werd zes keer gewonnen en éénmaal gelijk gespeeld tegen de Brusselaars.
De selectie: Mignolet, Horvath, Lammens, Sobol, Deli, Ricca, Mata, Mechele, Kossounou, Van Der Brempt, Schrijvers, Vanaken, Vormer, Rits, De Ketelaere, Van Den Keybus, Diatta, Badji, Dennis en Okereke.
ANDERLECHT
Anderlecht behaalde de voorbije weken 13 op 21 na zeges tegen STVV (3-1), Cercle Brugge (2-0) en Waasland-Beveren (2-4) en draws tegen KV Mechelen (2-2), Excel Moeskroen (1-1), KV Oostende (2-2) en KAS Eupen (1-1). Opvallend is dat Paars-Wit nog steeds ongeslagen is en in ieder competitieduel minstens één kon scoren. Met 15 doelpunten zijn de Brusselaars – na Club Brugge – de op één na efficiëntste ploeg uit de Jupiler Pro League. Tegenover vorig seizoen vonden enkele belangrijke wijzigingen plaats bij Anderlecht. Vincent Kompany hing zijn voetbalschoenen aan de haak en werd de nieuwe T1 in het Lotto Park. Ook verschillende spelers verlieten Paars-Wit o.a. Roofe (Rangers), Kayembe (KAS Eupen), Gerkens (Antwerp), Najar (Los Angeles FC), Saelemaekers (AC Milan), Kums (KAA Gent), Didillon (Cercle Brugge), Lawrence (FC St. Pauli), Roef (KAA Gent), Sandler (terug naar Manchester City), Sá (PFC Ludogorets) en Chadli (terug naar AS Monaco, nu Basaksehir). Paars-Wit versterkte zich met Wellenreuther (Willem II), Verbruggen (NAC Breda), Mykhaylichenko (FC Zorya Luhansk), Vranjes (terug van uitleenbeurt AEK Athene), Miazga (gehuurd van Chelsea), Nmecha (gehuurd van Manchester City), Bundu (Aarhus CF), Takidine (KRC Genk) en Tau (gehuurd van Brighton Albion). Vorig seizoen speelde Tau één seizoen op uitleenbasis bij Club Brugge: de Zuid-Afrikaanse aanvaller scoorde vier keer in dertig wedstrijden.
SCHEIDSRECHTER – ERIK LAMBRECHTS
Erik Lambrechts leidt de topper tussen Club en Anderlecht in goede banen. Hij wordt bijgestaan door lijnrechters Rien Vanyzere en Jo De Weirdt, vierde official is Wesli De Cremer. De videoref is Alexandre Boucaut.
IN DE KIJKER
CLUB BRUGGE – SIMON MIGNOLET
Simon Mignolet kan zijn 100ste wedstrijd in eerste klasse spelen. Hij kwam 65 keer uit voor STVV en 34 keer bij Blauw-Zwart. ‘Gouden Doelman’ Simon Mignolet verlengde – net als Gouden Schoen Hans Vanaken – zijn contract bij Blauw-Zwart tot 2025. De 32-jarige Truienaar die niet weg te denken is uit het Brugse doel, kan terugblikken op een mooi palmares. Hij begon zijn profcarrière bij STVV en trok in 2010 naar Sunderland waar hij uitgroeide tot één van de beste keepers uit de Premier League. Na drie seizoenen verhuisde hij naar Liverpool waar hij de eerste Belg ooit bij The Reds werd. Na 245 wedstrijden in de Premier League, tientallen Europese matchen en met de Champions League trofee op zak, koos Bi Si vorig jaar voor een nieuwe sportieve uitdaging in Jan Breydel. Vorig seizoen was hij met zestien clean sheets de minst gepasseerde doelman in de Jupiler Pro League. Bovendien ook een persoonlijk record want bij Liverpool en STVV hield hij eerder 14 keer de nul hield.
ANDERLECHT – HENDRIK VAN CROMBRUGGE
Hendrik Van Crombrugge staat voor het tweede opeenvolgende seizoen onder de lat in het Lotto Park. Hij groeide snel uit tot één van de sterkhouders bij Anderlecht. Hij is sterk op zijn lijn, heeft goede reflexen en heeft voetballend vermogen: kortom een complete keeper. Van Crombrugge begon zijn profcarrière bij STVV en trok in juni 2013 naar KAS Eupen dat toen nog in tweede klasse speelde. Hij werkte zich op tot vaste waarde in doel bij de Panda’s en had een belangrijk aandeel bij de promotie naar eerste klasse in het seizoen 2015/16. Zijn prestaties aan de Kehrweg bleven niet onopgemerkt en bondscoach Roberto Martinez riep hem in mei 2019 voor het eerst op bij de Rode Duivels. Van Crombrugge is de allereerste en voorlopig enige speler in de geschiedenis van KAS Eupen die voor de Belgische nationale ploeg werd opgeroepen. Vorig seizoen was de 27-jarige doelman bij Paars-Wit meteen goed voor twaalf clean sheets in de Jupiler Pro League.
Match News
Club wint topper tegen Anderlecht met 3-0
Club Brugge heeft de topper tegen Anderlecht vlot met 3-0 gewonnen. Krépin Diatta opende halfweg de eerste helft de score en direct na de pauze verdubbelde Hans Vanaken de Brugse voorsprong vanop de stip. In de slotseconden zorgde Ruud Vormer voor de kers op de taart met een heerlijke vrije trap in de winkelhaak.
De Brugse basiself onderging twee wijzigingen in vergelijking met de derby van vorige week tegen Cercle. Eduard Sobol kreeg op de linkerflank de voorkeur op Federico Ricca en voorin kwam Youssouph Badji in de plaats van de geblesseerde Michael Krmenčík. Anderlecht verloor dit seizoen nog niet en daar wou Club graag verandering in brengen. Blauw-Zwart greep de Brusselaars meteen bij de keel en zette hoog druk. Na enkele halve kansen volgde na twaalf minuten voor het eerst echt dreiging: Badji bracht de bal met een omhaal voor doel, maar het leer werd net voor Vanaken weggewerkt.
Na een kwartier schakelden de Bruggelingen een versnelling hoger en overpowerden ze Anderlecht helemaal. Dat resulteerde even later in een prima kans: Diatta bediende Vanaken, maar die mikte het leer voorlangs. Kort daarop werden de rollen omgedraaid, mét succes: Vanaken gaf de bal mee met Diatta en die schoof het leer naast Van Crombrugge in doel. Enkele minuten later vuurde diezelfde Diatta een kanonskogel af richting winkelhaak, maar het leer week af op Vranjes en zoefde rakelings over de deklat.
Blauw-Zwart bleef duidelijk baas en ging op zoek naar een tweede goal. Badji vond zijn landgenoot Diatta aan de tweede paal, maar de Senegalees kraakte zijn schot. Ook Hans Vanaken kende pech in de afwerking: de Gouden Schoen kon tot twee keer toe uithalen in de zestien meter, maar zijn twee pogingen werden telkens afgeblokt. Paars-Wit kon daar zelf amper iets tegenover stellen. Met uitzondering van een voorzet-schot van Verschaeren en een kopbal van Sambi Lokonga kwamen de Brusselaars niet in de buurt van Mignolet.
Vincent Kompany voerde een dubbele wissel door aan de rust: Wellenreuther kwam in de plaats van de geblesseerde Van Crombrugge, terwijl Amuzu Bakkali verving. Veel zoden bracht dat niet aan de dijk, want na enkele minuten in de tweede helft was de 2-0 al een feit. Sambi Lokonga verslikte zich in zijn controle en bracht Ruud Vormer ten val binnen de zestien meter. Scheidsrechter Lambrechts wees naar de stip en dat was een kolfje naar de hand van Hans Vanaken. De Limburger twijfelde niet en verdubbelde de Brugse voorsprong.
Club nam daarna wat gas terug, al bleef het wel duidelijk baas. Vormer kon een voorzet van Vanaken net niet verzilveren en ook Badji kon niet scoren, na een pass van De Ketelaere. Even later werd ook een schot van Badji afgeblokt. Halfweg de tweede helft staken de bezoekers toch even de neus aan het venster: Mignolet pareerde een schot van Tau en pakte ook de rebound van Verschaeren. Kort daarop zoefde een schot van Mykhaylichenko over doel.
Lang duurde de opflakkering van Anderlecht niet. Sambi Lokonga pakte twintig minuten voor tijd zijn tweede gele kaart en mocht vervroegd gaan douchen. Amuzu kon wel nog scoren, maar zijn doelpunt werd afgekeurd omdat Murillo vanuit buitenspel Mignolet hinderde. In de slotfase vielen Dennis, Schrijvers en Okereke nog in, maar het was kapitein Ruud Vormer die voor de kers op de taart zorgde. De Nederlander krulde een vrije trap via de paal in doel en zorgde zo voor de 3-0 eindstand.
Jupiler Pro League – Speeldag 8
Toeschouwers: 9.000 – Jan Breydelstadion
Scheidsrechter: Erik Lambrechts
Club Brugge: Simon Mignolet – Clinton Mata, Odilon Kossounou, Simon Deli, Eduard Sobol – Ruud Vormer, Mats Rits, Hans Vanaken (86’ Siebe Schrijvers) – Krépin Diatta (86’ David Okereke), Youssouph Badji (74’ Emanuel Dennis), Charles De Ketelaere. Bank: Ethan Horvath, Federico Ricca, Ignace Van der Brempt, Brandon Mechele en Thomas Van den Keybus. Coach: Philippe Clement.
RSC Anderlecht: Hendrik Van Crombrugge (46’ Timon Wellenreuther) – Michael Murillo, Ognjen Vranjes, Derrick Luckassen, Bogdan Mykhaylichenko – Kristian Arnstad, Albert Sambi Lokonga, Percy Tau - Yari Verschaeren (88’ Marco Kana), Lukas Nmecha, Zakkaria Bakkali (46’ Francis Amuzu). Coach: Vincent Kompany.
Gele kaarten: Luckassen, Rits, Arnstad.
Rode kaarten: 72’ Sambi Lokonga (2x geel).
Doelpunten: 23’ Diatta (1-0), 48’ Vanaken (penalty, 2-0), 94’ Vormer (3-0).
Tekst: Steven Floin