woensdag 2 februari 2022 23:45

Alfred Schreuder: “Mentaliteit was goed, maar het voetbal niet”

Na de gevleide overwinning tegen KAA Gent, was coach Schreuder eerlijk in zijn reactie.

“In eerste instantie zijn we natuurlijk heel blij met de overwinning, terwijl ik vind dat het niet verdiend is als je het spel ziet van ons", begint de coach zijn relaas. "Zeker de eerste helft was Gent de betere ploeg en hadden zij de betere kansen. Ik vond dat we ongelooflijk slordig waren aan de bal en we leden veel dom balverlies op eigen helft. Hierdoor kon Gent goede mogelijkheden krijgen die ze dan wel zelf niet benutten. Daar kunnen wij natuurlijk niets aan doen, maar ik vond dat onze ploeg angstig op het veld stond. Ook in balbezit waren we niet dominant en wilden we de bal niet hebben. Op zich was het, althans in mijn beleving, makkelijk uit te spelen met drie tegen twee vanachter en veel dominanter te zijn aan de bal op het middenveld. Dat hebben we niet goed gedaan en onze backs gingen ook te vaak veel te hoog spelen. Daardoor werden ze niet aanspeelbaar. Als je die dingen niet goed doet op het juiste moment, dan kan je de tegenstander niet domineren. Al met al vind ik wel dat we in de tweede helft veel beter in de wedstrijd kwamen. Dan krijg je een penalty tegen die ze eigenlijk ook horen te maken. Simon (Mignolet) was echter uitstekend vandaag, zowel op hoge ballen als die penalty die hij pakt en dat is natuurlijk mentaal heel belangrijk. Daarna volgt dan die rode kaart. Die vond ik zelf wat discutabel. Als je als speler echter al geel hebt, mag je daar niet het risico nemen om in duel gaan. Dan moet je weten dat de bal op het middenveld is en doe je gewoon een stap terug, pak je de bal op en speel je verder. Daarin moeten we snel leren. Dat was dus niet goed, maar de tweede helft vind ik wel dat mijn team gevochten heeft met 10 man. Dat hebben ze uitstekend gedaan en dan heeft Gent veel minder kansen gekregen (bijna geen zelfs). Qua instelling om te willen winnen en te overleven hebben mijn jongens het dus uitstekend gedaan, maar voetballend was het niet het Club Brugge dat ik wil zien. Wat mentaliteit betreft zeker wel. Vandaag zijn we de gelukkige winnaar, maar ik vond niet dat Gent verdiende te verliezen vandaag”, besluit een eerlijke coach. (TM)

Related articles

Main partner

Premium partner, Official partner & Official supplier

join the club

Word lid van de grootste supportersfamilie van het land!

WORD LID

Download onze app

Mis geen enkele belangrijke update over jouw favoriete Club.

BLIJF OP DE HOOGTE

Schrijf je nu in op onze nieuwsbrief.

Schrijf je in