maandag 14 januari 2013 17:05

Eidur Gudjohnsen: "Blij dat ik deze stap kan maken"

Club bereikte gisteren een overeenkomst met Eidur Gudjohnsen en Cercle Brugge voor een onmiddellijke overgang. Gudjohnsen, die een contract tekende tot 30 juni 2014 en deze voormiddag zijn medische testen aflegde, werd in de namiddag aan de pers voorgesteld. 

<p>
Eerst nam <strong>Arnar Gretarsson </strong>kort het woord. &ldquo;Ik ben zeer blij om hier vandaag Eidur Gudjohnsen te kunen aankondigen. Een half uurtje geleden nog kregen we groen licht over de medische testen, dus alles is nu helemaal achter de rug. Ik ben overtuigd dat hij het team zal helpen, op en naast het veld. Met zijn persoonlijkheid kan hij een impact hebben op ons team, dat vrij jong is. Dankzij zijn ervaring kan hij helpen om jongeren op een hoger niveau te brengen. De onderhandelingen waren niet altijd eenvoudig, maar alles is gelukkig goed afgelopen.</p>
<p>
Ook <strong>Eidur Gudjohnsen</strong>, die bij Club het nummer 22 krijgt, &nbsp;was opgetogen met deze nieuwe stap in zijn carri&egrave;re. &ldquo;Ik ben blij dat ik deze stap kan maken. Ik ben trots op deze opnieuw grote stap, zeker als ik terugkijk op het voorbije jaar. Ik ben ervan overtuigd dat ik nog kan voetballen op dit niveau en zal proberen om veel goals te maken voor mijn nieuwe team. Ik wil ook iedereen bedanken bij Cercle Brugge. Ik heb er mooie maanden beleefd en besef dat de overstap gevoelig ligt, maar toch wil ik iedereen bedanken om dit mogelijk te maken.</p>

<p>
<strong>De transfer is inderdaad erg gevoelig, hoe voel je je daar zelf bij?</strong><br />
<strong>Gudjohnsen</strong>: Er is niets gebeurd zonder medeweten van Cercle Brugge en dat maakte het gemakkelijker. Club heeft eerst contact opgenomen met het team en alles is via die weg afgerond. Ik kon ook naar andere teams in Europa maar ken ondertussen deze competitie en kon me perfect vinden in de ambities van Club Brugge.</p>
<p>
<strong>Hoe belangrijk is de factor Arnar Gretarsson voor jou?</strong><br />
<strong>Gudjohnsen</strong>:&nbsp;Het is wat toevallig dat we beiden op hetzelfde moment naar hier komen. Ik teken niet voor Arnar, maar voor Club Brugge. Het helpt uiteraard dat we elkaar kennen. Binnen de club zullen we puur professioneel samenwerken. Daarbuiten zijn we vrienden.</p>

Ben je blij dat je voor anderhalf jaar kan tekenen?
Gudjohnsen: Ja, dat was voor mij heel belangrijk. Ik heb de laatste tijd wat rondgezwerfd. Dat ik nu zekerheid heb voor anderhalf jaar, maakt me gelukkig.

Doet het deugd om opnieuw te kunnen spelen om prijzen te pakken?
Gudjohnsen: Een club als Club Brugge hoort thuis in de top van België. De ambities zijn hoog en ik hoop dat ik daar mijn steentje kan toe bijdragen. Ik heb ervaring met het spelen voor titels. Dat ik dat nu hier opnieuw kan doen, vond ik erg aantrekkelijk.

Arnar, wanneer wist je dat deze Gudjohnsen een opportuniteit was voor Club?
Gretarsson: Ik ken Eidur en kan inschatten hoe hij voetbal ziet. Ik ben er echt van overtuigd dat we binnen anderhalf jaar terugblikken op een geslaagde transfer. Hij was vastberaden om naar Club te komen en heeft de ambitie die wij allemaal hebben: prijzen pakken. Ik hoop dat we dat samen kunnen bereiken.

Heeft deze transfer jullie relatie met Cercle Brugge beschadigd?
Gretarsson: Ik hoop echt van niet, dat was zeker nooit de bedoeling. Transfers horen bij het voetbal en we zijn allemaal profs. Iedereen heeft respect voor Cercle Brugge en ook voor ons is het beter om Cercle Brugge in eerste klasse te hebben. Als een club met een aanbod komt en een speler wil vertrekken, dan kan je dat niet tegenhouden. Dat geldt ook voor ons. Ik hoop dat we in een goede relatie verder kunnen samenwerken en volgend jaar opnieuw Brugse derby’s kunnen spelen.

Ik heb ervaring met het spelen voor titels. Dat ik dat nu hier opnieuw kan doen, vond ik erg aantrekkelijk.

Eidur Gudjohnsen

Related articles

Main partner

Premium partner, Official partner & Official supplier

join the club

Word lid van de grootste supportersfamilie van het land!

WORD LID

Download onze app

Mis geen enkele belangrijke update over jouw favoriete Club.

BLIJF OP DE HOOGTE

Schrijf je nu in op onze nieuwsbrief.

Schrijf je in