vrijdag 27 augustus 2021 10:00

Gent - Club: de Club Facts

Zondag trekt Club Brugge naar Gent voor de uitmatch tegen de Buffalo’s. Lees hieronder alle Club Facts voor de Slag om Vlaanderen!

De wedstrijd

Unibet - Nummer 1 in verantwoord spelen (+18)

Het is de 151e confrontatie tussen beide teams in Eerste Klasse. Van de 75 vorige uitmatchen tegen KAA Gent kon Club er 26 winnen (laatste keer 0-4 op 15/03/2021), 21 gelijkspelen (laatste keer 1-1 op 22/12/2019) en 27 verliezen (laatste keer 1-0 op 08/04/2018).

Vorig seizoen verloren beide teams hun thuismatch tegen elkaar. Vlak voor kerst kwamen de Buffalo’s met 0-1 winnen op Jan Breydel na een owngoal. In de Ghelamco Arena zette Club orde op zaken na een ruime 0-4 zege. Bas Dost (2x), Charles De Ketelaere en Daniel Pérez deden de netten trillen.

Club is al 4 uitmatchen op rij ongeslagen in Gent. In die 4 wedstrijden kon Club er 10 keer scoren en stond het zelf maar 1 tegengoal toe. In de laatste 8 onderlinge duels kon Gent slechts 1 keer winnen van Blauw-Zwart (2D 5L). Bovendien is Club nu 4 uitmatchen op rij ongeslagen in de Jupiler Pro League. De laatste nederlaag dateert van 7 mei in Genk.

In hun laatste 10 thuismatchen in de competitie kon Gent er 7 winnen (2D 1L) en kon het 6 keer de nul houden. Club (149) en Gent (145) zijn de 2 clubs met het hoogst aantal balcontacten in het zestienmeter gebied van de tegenstander in de Jupiler Pro League.

Over ons team: FCB kan tegen Gent terug een beroep doen op Eduard Sobol, die terugkeert na 1 wedstrijd schorsing. Om dezelfde reden is Stanley Nsoki wel niet beschikbaar zondag. Charles De Ketelaere is de topschutter van Club met 3 goals. Assistkoning is Noa Lang met 4 assists. Geen speler in de Jupiler Pro League doet beter. Enkel eigen jeugdproducten Charles De Ketelaere en Brandon Mechele misten nog geen speelminuut dit seizoen (450).

De tegenstander

Met 4 punten uit 4 wedstrijden is AA Gent momenteel 15e in de rangschikking.

Het team van Hein Vanhaezebrouck begon met een 2-1 nederlaag aan de competitie. Daarna volgde een 2-2 gelijkspel tegen Beerschot VA en een 1-0 nederlaag bij KV Oostende. Op de 4e speeldag was er eindelijk de eerste overwinning toen het KV Mechelen kon kloppen met 2-0. Afgelopen weekend werd hun competitiematch uitgesteld met het oog op de Europese terugwedstrijd.

De rust deed Gent goed, want het kon na een mooie 3-0 zege tegen het Poolse Raków Czestochowa zich verzekeren van deelname aan de UEFA Europa Conference League groepsfase. Daar werd het uitgeloot tegen Partizan Belgrado (Srb), Flora Tallinn (Est) en Anorthosis Famagusta (Cyp).

KAA Gent nam deze zomer afscheid van o.a. Roman Yaremchuk (Ukr) [SL Benfica (Por)], Niklas Dorsch (Ger) [FC Augsburg (Ger)], Tim Kleindienst (Ger) [FC Heidenheim (Ger)], Igor Plastun (Ukr) [Ludogorets Razgrad (Bul)], Colin Coosemans (Bel) [RSC Anderlecht], Dino Arslanagic (Bel) [Göztepe (Tur)], Anderson Niangbo (Civ) [uitgeleend aan Sturm Graz (Aut)] en Osman Bukari (Gha) [uitgeleend aan FC Nantes (Fra)]. Het contract van Milad Mohammadi werd beëindigd.

Heel wat nieuwkomers kwamn de club versterken:

  • Verdedigers: Joesph Okumu (Ken) [IF Elfsborg (Swe)], Christopher Operi (Civ) [LB Châteauroux (Fra)]
  • Middenvelders: Andrew Hjulsager (Den) [KV Oostende], Julien de Sart (Bel) [KV Kortrijk]
  • Aanvallers: Gianni Bruno (Bel) [Zulte Waregem], Darko Lemajic (Srb) [RFS (Lat)], Vakoun Issouf Bayo (Civ) [Celtic FC (Sco)]

Met Alessio Castro-Montes, Núrio Fortuna, Andreas Hanche-Olsen, Michael Ngadeu en Tarik Tissoudali heeft Gent 5 topschutters die allen 1 keer raak troffen. Met een gemiddelde leeftijd van 27,5 jaar heeft KAA Gent de op één na oudste basiself van Eerste Klasse. Enkel KV Kortrijk (27,9 jaar) heeft nog een oudere basiself.

Mijlpalen

Matej Mitrovic kan zijn 50e officiële match voor Club Brugge spelen en Federico Ricca kan voor de 40e keer in actie komen bij Blauw-Zwart. Simon Mignolet kan dan weer voor de 70e keer tussen de palen staat in de competitie bij Club. Voor Eduard Sobol kan het de 60e competitiematch worden bij Club.

Hans Vanaken kan zondag zijn 300e wedstrijd in Eerste Klasse spelen! Hij kwam 76 keer uit voor Sporting Lokeren en 223 keer voor Club Brugge). Vanaken trof al 88 keer raak in de Jupiler Pro League. Van alle spelers die momenteel in actie komen in de competitie scoorde enkel zijn maatje Jelle Vossen meer (137).

Scheidsrechter

Erik Lambrechts werd aangeduid als ref voor de Slag om Vlaanderen. Hij wordt bijgestaan door assistent-refs Jo De Weirdt en Rien Vanyzere, vierde official Kevin Van Damme en VAR Lawrence Visser.  Het is zowel voor Club Brugge als KAA Gent de 26e keer dat Lambrechts de leiding in handen heeft tijdens een officieel duel van hen.

11 eerdere uitmatchen van Blauw-Zwart die door hem gefloten werden leverden 6 zeges, 1 draw en 4 nederlagen op. 13 keer was Lambrechts ref tijdens een thuismatch van KAA Gent. Deze eindigden op 8 zeges, 1 draw en 4 nederlagen voor de Buffalo’s.

Andere wedstrijden deze speeldag

vr 27/08 20:45 KV Kortrijk - YR KV Mechelen (Ref: Alexandre Boucaut)
za 28/08 16:15 Sp. du Pays de Charleroi - K. Beerschot VA (Ref: Christof Dierck)
za 28/08 18:30 Cercle Brugge KSV - K. Sint-Truidense VV (Ref: Jan Boterberg)
za 28/08 18:30 KAS Eupen - RFC Seraing (Ref: Jasper Vergoote)
za 28/08 20:45 R. Union St.-Gilloise - R. Standard de Liège (Ref: Jonathan Lardot)
zo 29/08 16:00 R. Antwerp FC - Oud-Heverlee Leuven (Ref: Wesli De Cremer)
zo 29/08 18:30 KRC Genk - RSC Anderlecht (Ref: Nicolas Laforge)
zo 29/08 21:00 KV Oostende - SV Zulte Waregem (Ref: Bram Van Driessche)

Main partner

Premium partner, Official partner & Official supplier

join the club

Word lid van de grootste supportersfamilie van het land!

WORD LID

Download onze app

Mis geen enkele belangrijke update over jouw favoriete Club.

BLIJF OP DE HOOGTE

Schrijf je nu in op onze nieuwsbrief.

Schrijf je in