Reacties na Charleroi - Club Brugge

Na de zege op Charleroi sprokkelden we reacties van José Izquierdo, Stefano Denswil, Timmy Simons en coach Michel Preud’homme.

Text: 

<p>
<strong>Jos&eacute; IZQUIERDO</strong></p>
<p>
<strong>&ldquo;Eerste hattrick in mijn carri&egrave;re&quot;</strong></p>
<p>
Jos&eacute; Izquierdo was de absolute matchwinnaar op Mambourg. De Colombiaan draaide op volle toeren en scoorde maar liefst driemaal. &quot;Ik ben vooral trots en blij met dit resultaat en onze prestatie. Dit is een avond om nooit meer te vergeten. We staan misschien op &eacute;&eacute;n punt van Anderlecht maar we kijken er niet naar, enkel naar onszelf. We moeten er gewoon hard voor blijven vechten en iedere wedstrijd die nu nog komt, is een finale. Dat tegendoelpunt zijn dingen die gebeuren in het voetbal. Vooral onze mentaliteit na die opdoffer als team was belangrijk. We vergeten de negatieve dingen en kijken alleen maar vooruit. Uit deze fases leer je zeer veel, want in het begin van de play-offs zouden we deze wedstrijd zeker verloren hebben. Onze ploeg heeft genoeg kwaliteit om op te staan na een opdoffer. Dit was trouwens mijn eerste hattrick in mijn carri&egrave;re. Ik heb hard gewerkt aan mijn comeback samen met de kin&eacute;&rsquo;s. Ik ben bijna terug op mijn beste niveau net op het juiste moment in de play-offs. Het was gewoon een slecht moment wanneer ik die blessure opliep.&nbsp; Ik kijk nu al uit naar de wedstrijd van volgende week tegen Anderlecht.&quot;<strong> (MDK)</strong></p>

Text: 

<p>
<strong>Stefano DENSWIL</strong></p>
<p>
<strong>&quot;Moesten deze pot absoluut winnen&quot;</strong></p>
<p>
Stefano Denswil toonde opnieuw dat hij in topvorm is en kwam zelden in de problemen tegen de aanvallers van Charleroi. &quot;Ik denk dat we vandaag gedaan hebben wat we moesten doen. We wisten dat we deze pot koste wat het kost moesten winnen en dat hebben we dan ook gedaan. Het belangrijkste was vandaag een positief resultaat. In de tweede helft gingen we in een iets te laag tempo voetballen, want Charleroi stond ons laag op te wachten en dan moet je altijd de juiste keuzes maken. We mogen zeker niet klagen met dit resultaat. Nu bekijken we het gewoon wedstrijd per wedstrijd. We hoopten vandaag natuurlijk om de druk wat op te voeren en dat is uiteindelijk goed gelukt. We zijn uiteraard zeer blij met deze eerste uitzege in de play-offs, voor de buitenwereld maar vooral voor ons als team. De voorbije uitmatchen waren niet altijd goed, maar we hebben vandaag de basis gelegd in de eerste helft met goed voetbal. We hebben uiteindelijk als terechte overwinnaar deze wedstrijd kunnen afsluiten.&rdquo;<br />
De Nederlander kwam ook nog eens terug op de bizarre tegengoal. &ldquo;Ik hoorde bij de tegengoal net als Claudemir een fijn iets en ik dacht dat er gefloten was. Maar uiteindelijk bleek het niets te zijn en kan je het een misverstand noemen. Een echte blunder kan je het niet noemen maar het was wel zuur. Als Ethan geen fluitje hoorde zou hij de bal zo niet op de grond leggen. Hij heeft een goede match gekeept en heeft het goed gedaan. We kunnen ons nu rustig voorbereiden op de match van volgende week zondag tegen Anderlecht. We hebben er zin in en kijken er naar uit, want je weet dat je dichterbij kan komen of er misschien al over kan gaan.&quot; <strong>(MDK)</strong></p>

Text: 

<p>
<strong>Timmy SIMONS</strong></p>
<p>
<strong>&quot;We hebben op de juiste momenten gescoord&quot;</strong></p>
<p>
Timmy Simons genoot met volle teugen van de 1-3 overwinning op het veld van Charleroi. Hij kwam een kwartier voor tijd in de ploeg om voor wat meer controle te zorgen. &quot;Deze zege is zeker verdiend. Tijdens de eerste helft zat het misschien nog vast, maar we hebben in de tweede helft genoeg kansen gecre&euml;erd om onze overwinning te wettigen. Je weet dat Charleroi zeer goed georganiseerd is en dat je moet opletten dat je niet op een counter loopt. Want dan wordt het pas echt moeilijk hier. Dat hebben we goed gedaan en we hebben op de juiste momenten gescoord. Soms word je achteruit gedrongen, maar dan heeft de coach een aantal vervangingen doorgevoerd. Je probeert dan wat druk vooruit te zetten, maar dat is niet altijd evident. Ik heb het tegendoelpunt zelf nog niet gezien want ik was aan het opwarmen. We blijven uiteraard niet te lang stilstaan bij zo&rsquo;n fase. Dat zijn dingen die gebeuren en dan moeten we als ploeg rechtstaan en reageren. Je ziet dat Izquierdo terug op dreef is net als een paar anderen die weer naar hun beste niveau toegroeien. Dat ziet er alleen maar positief uit. Je kan als team veel bereiken. Als je in elkaar blijft geloven en werken met elkaar is er veel mogelijk. Als je die gasten elke dag ziet werken op training, dan weet je dat de resultaten wel zullen volgen. We moeten niet teveel naar anderen kijken, maar gewoon ons eigen ding blijven doen. Laat het ons gewoon wedstrijd per wedstrijd bekijken.&quot; <strong>(MDK)</strong></p>

Text: 

<p>
<strong>Michel PREUD&rsquo;HOMME</strong></p>
<p>
<strong>&ldquo;Hebben ons lot niet in eigen handen, dus ik wil niet over de titel praten&rdquo;</strong></p>
<p>
Michel Preud&rsquo;homme zag zijn team een erg belangrijke driepunter pakken op het veld van Charleroi. &ldquo;Het team heeft de lijn van de voorbije thuismatchen doorgetrokken. Tijdens de eerste helft hebben we geduld getoond en goed de organisatie behouden om zo Charleroi geen kansen cadeau te doen. Net voor de rust kwamen we dan via een knappe aanval op voorsprong. Bij het begin van de tweede helft gebeurde er dan een fase waarover nog zal worden nagepraat: onze doelman heeft een fluitsignaal gehoord aangezien er een fout op Vossen was gebeurd aan de zijlijn. Maar blijkbaar kwam het fluitsignaal niet van de ref, waardoor er dus mocht worden verder gespeeld. Als de thuisploeg terugkomt, dan kan het mentaal moeilijk worden, maar het team heeft zich daar niets van aangetrokken en direct gereageerd. Charleroi schakelde vervolgens over op een tweespitsensysteem, maar ook daar hebben de spelers zich goed aan aangepast. Dankzij deze zege hebben we een stap gezet richting Europees voetbal, want we hebben Charleroi nu op acht punten gezet. Bovendien hebben we nu ook op verplaatsing getoond dat we het goede vormpeil te pakken hebben. Of we nu weer volop in de race zijn om de titel? We hebben ons lot niet in eigen handen, dus ik wil niet over de titel praten.&rdquo;<br />
Preud&rsquo;homme zette verrassend Butelle en Simons op de bank, maar de Brugse coach had daar zijn redenen voor. &ldquo;Het was niet makkelijk om hen op de bank te zetten, want we hebben met hen al veel successen geboekt. Ludo (Butelle, nvdr) was de laatste tijd niet op hetzelfde niveau van vorig jaar en dus heb ik ingegrepen. Wat Timmy (Simons, nvdr) betreft heb ik al eerder aangegeven dat hij een voorbeeld is als speler en ook als mens. Toen ik hem vertelde dat hij niet zou starten, reageerde hij: &ldquo;coach, ik zou als trainer net hetzelfde gedaan hebben.&rdquo; Hij had immers gezien dat het trio Vormer &ndash; Claudemir &ndash; Vanaken maandag erg goed gespeeld had.&rdquo;<br />
De Luikenaar had tot slot ook nog een pluim voor enkele spelers. &ldquo;Izquierdo was uiteraard de absolute uitblinker. Binnen het collectief is hij degene die het verschil kan maken. Hij is de exponent van ons spel, maar is intussen het niveau van de Belgische competitie ontgroeid. Daarnaast ben ik tevreden over het hele team. Horvath heeft enkele knappe reddingen gedaan, wat niet makkelijk was na dat voorval. Touba heb ik positioneel niet in de problemen zien komen, dus ook dat was positief. Daarnaast wil ik ook een pluim geven aan Bjorn Engels. Hij had gisteren problemen aan de adductoren en moest vandaag onverwacht toch starten. Maar hij heeft in moeilijke omstandigheden misschien &eacute;&eacute;n van zijn betere matchen sinds lange tijd gespeeld.&rdquo; <strong>(SF)</strong></p>

Related articles