Reacties na Club Brugge - KV Kortrijk

Na de wedstrijd tegen KV Kortrijk verzamelde de webredactie reacties van Lior Refaelov, Victor Vazquez, Thomas Meunier, Timmy Simons, coach Michel Preud'homme en CEO Vincent Mannaert.

Text: 

<p>
<strong>Lior REFAELOV</strong></p>
<p>
<strong>&ldquo;Nu mentaal en fysiek uitrusten&ldquo;</strong></p>
<p>
Club Brugge sloot het seizoen af als vicekampioen en daar kon Lior Refaelov uiteindelijk wel vrede mee nemen : &ldquo;Het is een lang en zwaar seizoen geweest, met uiteindelijk toch wel een mooie afsluiter. Eerder op de week voelden we ons rot met de titel voor Gent maar dit lag ook voor een stuk bij onszelf. In de play-offs haalden we niet ons niveau en speelden we niet ons beste voetbal waardoor zij alsnog met de titel konden gaan lopen. Toch kunnen we in zijn totaliteit niet ontevreden zijn over ons seizoen&rdquo;, aldus &lsquo;Rafa&rsquo; in een eerste reactie. &ldquo;Met de tweede plaats, bekerwinst en de kwartfinales in de Europa League mogen onze prestaties toch gezien worden. Nu mogen we ons opmaken voor de derde voorronde van de Champions League. We zullen klaar moeten zijn want makkelijk wordt het zeker niet. Maar het zou wel leuk zijn om alsnog door te stoten naar die Champions League. Uiteraard moeten we nu de transferperiode afwachten om te zien wie er vertrekt en bijkomt. Met Diaby komt er alvast een goeie spits bij. Nu komt het er op aan om mentaal en fysiek goed uit te rusten en te genieten van de pas geboren baby. Daarna rustig herbeginnen met de indviduele training en toewerken naar het volgende seizoen&rdquo;, vervolledigt de middenvelder die ook nog een goed woord voor de supporters over had. &ldquo;Ik moet de supporters bedanken voor alweer een schitterende sfeer. Gedurende het ganse seizoen stonden ze achter ons, met de finale op de Heizel als hoogtepunt. Dit gaf en geeft een heel goed gevoel aan de spelers. Samen kunnen we echt &lsquo;history&rsquo; maken.&rdquo; <strong>(MV)</strong></p>

Text: 

<p>
<strong>Thomas MEUNIER</strong></p>
<p>
<strong>&ldquo;Van een transfer is nog geen sprake&ldquo;</strong></p>
<p>
Twintig minuten voor affluiten werd Thomas Meunier ingebracht, voor wat wel eens zijn laatste opdracht voor Blauw-Zwart zou kunnen zijn. &ldquo;Zover zijn we helemaal nog niet. Er is weliswaar interesse maar nog niks concreet. Tenzij ik in Parijs tweemaal scoor en alles plots in een stroomversnelling terecht kom, blijf ik tot nader order nog altijd lid van Club. Ik ben nu reeds vier seizoenen bij Club en heb onlangs wel mijn contract verlengd maar ik heb nooit onder stoelen of banken gestoken dat ik ooit wel eens de stap naar de buitenland wil zetten en/of de Champions League wil spelen. Maar ik kan aannemen dat Club bij een eventuele transfer ook wel boter bij de vis wil&rdquo;, aldus de rechtsachter. &ldquo;Ik was nochtans fit genoeg om aan de aftrap te komen maar de coach gaf de voorkeur aan het team dat donderdag in Charleroi was begonnen. Gelukkig kreeg ik nog de kans om het slot mee te maken waarbij ik me vol tot het uiterste heb gegeven. Bijna scoorde ik nog de 2-0 maar het mocht helaas niet zijn&rdquo;, aldus Meunier voor wie het seizoen nog niet af is. &ldquo;Met mijn selectie voor de Rode Duivels kan ik nog niet op vakantie maar moet ik straks aan de slag op stage in Knokke. Weet je, ik kan enkel maar tevreden zijn, met toch wel een positief bilan. We pakten de beker en misten op een haar na de halve finales van de Europa League tegen de latere finalist Dnipro. Enkel het mislopen van de titel smaakt zuur, maar in de PO&rsquo;s was duidelijk dat we scherpte en frisheid misten.&rdquo; <strong>(MV)</strong></p>

Text: 

<p>
<strong>Timmy SIMONS</strong></p>
<p>
<strong>&ldquo;Jammer dat we de fans de titel niet konden schenken&rdquo;</strong></p>
<p>
Voor Timmy Simons zit er alweer een mooi seizoen op, maar toch blijft het missen van de titel aan hem knagen. &ldquo;We moesten ons focussen op het hoogst haalbare, maar de ontgoocheling voor de gemiste titel blijft wel groot. Twee wedstrijden terug hadden we het al niet meer in eigen handen. Maar wat gedaan is, is gedaan en we kunnen de tijd niet meer terugdraaien. De behaalde tweede plaats was het nieuwe doel en daar zijn we tevreden mee. Het seizoen was lang en hard voor ons met die play-offs erbij. Maar volgend jaar krijgen we de kans om Champions League te spelen. Hoe zwaar en hard het ook klinkt, toch is er de mogelijkheid dat we dat kunnen halen. We zien wel of we gewapend zullen zijn om die taak aan te vatten. En vooral wat er gebeurt met in- en uitgaande transfers. Of ik tevreden ben met dit seizoen? De titel moest behaald worden. Er leefde iets bij het publiek en ze bleven ons het volledige seizoen steunen. Het is dan jammer dat we hen de titel niet konden schenken. Maar met de bekerwinst, tweede plaats in de competitie en ons parcours in Europa was het toch niet slecht.&rdquo; <strong>(KN)</strong></p>

Text: 

<p>
<strong>Victor VAZQUEZ</strong></p>
<p>
<strong>&ldquo;We moeten tevreden zijn met deze plaats&rdquo;</strong></p>
<p>
Victor Vazquez dirigeerde zoals vanouds op het middenveld en mocht alweer een assist bijschrijven op zijn conto. &ldquo;Het was goed om het seizoen op deze manier af te sluiten. Vandaag moesten we vol voor de zege gaan. Club moest zelf winnen om Anderlecht achter zich te houden met het oog op die tweede plaats. Dit is ook een mooi cadeau naar de supporters toe. We wilden graag de titel pakken maar we moeten tevreden zijn met deze plaats in het klassement. Er staat nu rust op het programma en na de vakantie gaan we voluit knokken voor ons plaatsje in de Champions League. Er staan daar vier wedstrijden op het programma voor de poulefase. De tegenstanders zullen vrij goede ploegen zijn en we zien wel hoe we er voor staan na de eerste match.&rdquo;<br />
De Spanjaard gaf ook zijn mening over de kern volgend seizoen. &ldquo;Er zijn wel nog spelers nodig voor deze kern. Door de hoeveelheid wedstrijden oogden enkele spelers vermoeid. Met Diaby werd al een goede spits aangetrokken. Dit seizoen waren we er al kortbij en we zien wel wat het nieuwe seizoen brengt. Ik hoop alvast dat iedereen blijft. Er is echter interesse in enkele spelers, dus ik zie er wel enkele vertrekken. Ikzelf hoop alvast te blijven. Ik ben tevreden hier in Brugge.&rdquo; <strong>(KN)</strong></p>

Text: 

<p>
<strong>Michel PREUD&rsquo;HOMME</strong></p>
<p>
<strong>&ldquo;Voor deze fans wil ik volgend jaar nog beter doen&rdquo;</strong></p>
<p>
Michel Preud&rsquo;homme zag zijn team het seizoen afsluiten met een nipte 1-0 zege. &ldquo;Het gebeurt niet vaak dat we op voorsprong komen, maar nu gebeurt het dus wel tijdens de laatste twee wedstrijden. Ondanks de vroege voorsprong slaagden we er echter niet in om verder afstand te nemen. Zo zie je dat je in de Belgische competitie met een goeie organisatie veel kan bereiken. Kortrijk was niet op zijn sterkst en moest vooral op het einde met veel jonge spelers aantreden. Jammer dat we niet meer konden scoren, maar het belangrijkste was om die tweede plaats te pakken. We zijn Kortrijk dan ook dankbaar dat ze donderdag Anderlecht punten konden afsnoepen.&rdquo;<br />
Blauw-Zwart zorgde zo toch nog voor een mooie afsluiter van het seizoen. &ldquo;Nu gaan we even rusten en het nieuwe seizoen voorbereiden&rdquo;, aldus Preud&rsquo;homme. &ldquo;Het was de bedoeling om de spelers &eacute;&eacute;n maand vakantie te geven, maar aangezien we al vroeg Europees in actie komen, zullen we direct klaar moeten zijn. We zullen onze voorbereiding dus nog moeten aanpassen. Door het lange seizoen hadden we de spelers liever wat meer rust gegund. Naast de 63 wedstrijden hebben we dit jaar ook 280 trainingen gehad. Dat is heel veel. Maar het is wel extra ervaring die we meenemen naar volgend seizoen. We zijn sowieso gegroeid in vergelijking met vorig jaar, maar we moeten nog een stap verder zetten. We zullen ons proberen versterken. Er is niemand die moet vertrekken, maar als er mooie aanbiedingen komen, dan zullen we luisteren. We moeten in elk geval blijven groeien om op lange termijn een vaste waarde te worden. Het is uiteraard een teleurstelling dat we niet kampioen zijn, maar als je ons publiek vandaag ziet, als je die passie en dat vuur ziet in het stadion en het geloof in onze ploeg, en daarmee bedoel ik bestuur, spelers en trainers, dan vertrek ik op vakantie met de bedoeling om nog beter te doen voor al die mensen. Ik kon op een bepaald moment begrijpen dat de spelers uitgeput waren, want ik was zelf ook heel erg moe. Als je elke drie dagen een match moet spelen, is dat heel vermoeiend. Maar liever dat dan elke week vrij te zijn. Dat is immers waar we het voor doen.&rdquo; <strong>(SF)</strong></p>

Text: 

<p>
<strong>Vincent MANNAERT</strong></p>
<p>
<strong>&ldquo;Het geloof in het team en de staf is groot&rdquo;</strong></p>
<p>
Ook CEO Vincent Mannaert blikte terug op het afgelopen seizoen. &ldquo;We hebben op drie fronten volop gestreden. We zijn in de beker en Europees heel ver gegaan, maar dat hebben we dan moeten bekopen in de play-offs. Europees hadden we iets goed te maken na de vroege eliminatie van vorig jaar en ook in de beker hadden we de voorbije jaren te weinig getoond. Dit jaar hebben we het Europees en in de beker dus wel goed gedaan, maar helaas kampten we daarna met een gebrek aan frisheid en mankracht. Gent bijvoorbeeld had na de competitie bijvoorbeeld drie weken de tijd om de play-offs voor te bereiden, terwijl wij nog een bekerfinale en Europese matchen moesten spelen. Bovendien speelden we dit seizoen zeventien matchen meer dan Gent. Dat is een half kampioenschap. Dat is geen excuus, maar het is wel een belangrijke factor die meespeelt.&rdquo;<br />
Mannaert keek al vooruit naar het nieuwe seizoen. &ldquo;Het is de bedoeling om de sterkhouders te behouden. Het feit dat we de voorrondes van de Champions League spelen, kan hopelijk meespelen om ze in Brugge te houden. We staan op vier matchen van de groepsfase. Het zal niet evident worden om ons te plaatsen, maar we zullen er alles aan doen. Het geloof in het team en de staf is groot. We hebben een jonge kern, dus we kunnen nog progressie maken.&rdquo;<strong> (MV/SF)</strong></p>

Related articles