Reacties na Genk - Club Brugge

Na de wedstrijd op Genk verzamelden we reacties van Tom Høgli, Tom De Sutter, Björn Engels, Lior Refaelov, Thomas Meunier en coach Michel Preud'homme.

Text: 

<p>
<strong>Tom H&Oslash;GLI</strong></p>
<p>
<strong>&ldquo;Het is moeilijk om dit te verteren&rdquo;</strong></p>
<p>
Tom H&oslash;gli moest depanneren als verdedigende middenvelder maar kweet zich voorbeeldig van zijn taak. Hij werd tevens door Michel Preud&rsquo;Homme aangeduid als kapitein. &ldquo;Ik ben totaal van slag, het is moeilijk om dit te verteren. Iedereen is momenteel heel ontgoocheld, we voelden echt dat we de kans hadden om dit jaar iets te realiseren maar het mocht jammer genoeg niet zijn. Vandaag misten we jammer genoeg enkele belangrijke spelers, waaronder zeker onze kapitein Timmy Simons. Ik deed mijn uiterste best en probeerde om zijn rol zo goed mogelijk in te vullen. Toen het 2-2 stond, geloofde ik nog dat we deze wedstrijd konden winnen maar dat deden we jammer genoeg niet.&rdquo;<br />
Over de kapiteinsband was hij verrast. &ldquo;Het was een kleine verrassing voor mij dat ik aangeduid werd als kapitein. Maar dat verandert niets aan mij als persoon. Ik probeer iedere keer mijn job naar behoren uit te voeren. &ldquo;<br />
De Noor was ook nog strijdvaardig voor de laatste match van deze play-offs. &ldquo;Zondag hebben we nog een laatste match tegen Zulte Waregem om ons te tonen aan ons publiek en toch nog te gaan voor dat tweede Champions League-ticket. We gaan blijven vechten tot het einde want je weet nooit wat er op Sclessin nog gebeurt. Maar we hebben het nu zelf niet meer in handen.&rdquo; <strong>(MDK)</strong></p>

Text: 

<p>
<strong>Tom DE SUTTER</strong></p>
<p>
<strong>&ldquo;Iedereen zit in zak en as&rdquo;</strong></p>
<p>
Tom De Sutter kwam in de slotfase de leeggespeelde Refaelov vervangen maar kon ook het tij niet meer keren.&nbsp; &ldquo;We kwamen nog redelijk goed terug in de match na toch twee keer op achterstand te komen. Maar we misten dat beetje geluk en kregen het deksel uiteindelijk op de neus. Als we hier hadden gewonnen, was alles nog mogelijk. Iedereen zit momenteel in zak en as in de kleedkamer. Je kon een speld horen vallen. Het is ongelooflijk jammer dat we niet meer kunnen meestrijden tot het einde. In de play-offs komt het aan op details en die waren meestal net niet in ons voordeel. Je werkt er het ganse jaar keihard voor om dat hoofddoel te bereiken en dan word je er niet voor beloond. Dit is echt ongelooflijk zuur, de ontgoocheling is moeilijk te beschrijven. Het is jammer genoeg voorbij voor ons.&rdquo; <strong>(MDK)</strong></p>

Text: 

<p>
<strong>Bj&ouml;rn ENGELS</strong></p>
<p>
<strong>&ldquo;Dit komt enorm hard aan&rdquo;</strong></p>
<p>
Bj&ouml;rn Engels kon ook niet verhinderen dat Racing Genk met de zege aan de haal ging.&nbsp;&ldquo;Dit komt enorm hard aan in de groep. Zeker als je er op een bepaald moment zo goed voorstond in de play-offs. We komen hier tweemaal op achterstand na ongelukkige goals maar vechten daarna telkens goed terug, ook&nbsp; dankzij een foutje van hun doelman. Het is nu afgelopen voor ons, dit is een zeer zware ontgoocheling. Het is jammer genoeg weer net niet voor ons. Dit doet echt pijn. Het is duidelijk dat we thuis tegen Anderlecht deze play-offs hebben verloren. Het was vandaag toch even aanpassen voor ons aan dit nieuwe systeem. We hebben nochtans een grote kern maar het is toch altijd jammer dat we zo&rsquo;n belangrijke spelers als Simons en Vadis net nu moesten missen. Dit was moeilijk op te vangen.&rdquo; <strong>(MDK)</strong></p>

Text: 

<p>
<strong>Lior REFAELOV</strong></p>
<p>
<strong>&ldquo;We hebben de mogelijkheden niet gegrepen toen ze zich aandienden&rdquo;</strong></p>
<p>
Lior Refaelov speelde iets minder aanvallend dan gewoonlijk maar nam ook zijn verantwoordelijkheid op na de verloren titelstrijd. &ldquo;In een competitie zoals de play-offs moet je de mogelijkheden grijpen als ze zich aandienen. In sommige wedstrijden misten we die momenten en dan kan je moeilijk aanspraak maken op de titel. We moeten wat meer personaliteit tonen en sterker worden om in de toekomst een beter team te worden.&rdquo;<br />
Over de wedstrijd was Rafa nog redelijk positief. &ldquo;Het begin was moeilijk vandaag maar nadat de trainer opnieuw veranderde naar ons vertrouwde systeem ging het beter. We hadden goede kansen maar konden ze jammer genoeg niet afwerken. De laatste vijfentwintig minuten speelden we alles of niets om alsnog deze wedstrijd te winnen. Het is voor ons voorbij voor de oppergaai maar we gaan ons nog &eacute;&eacute;n keer opladen voor de wedstrijd van aanstaande zondag tegen Zulte Waregem. Ik denk niet dat Standard een steek zal laten vallen op Sclessin maar we moeten enkel naar onszelf kijken en erin blijven geloven.&quot; Lior Refaelov nam als ervaren speler ook zijn verantwoordelijkheid op na de verloren titelstrijd. &quot;We geloofden erin en hadden een grote kans om dit jaar eens kampioen te worden maar het mocht niet zijn. We ontgoochelden veel mensen die in ons geloofden zoals ons bestuur en de supporters. Als kern moeten we onze verantwoordelijkheid opnemen en de fouten proberen te verminderen naar volgend seizoen toe.&rdquo; <strong>(MDK)</strong></p>

Text: 

<p>
<strong>Thomas MEUNIER</strong></p>
<p>
<strong>&ldquo;Zondag voor eigen publiek moeten we er nog eens volledig voor gaan&rdquo;</strong></p>
<p>
Ook Thomas Meunier kon zijn ontgoocheling niet verbergen. &ldquo;Door het ontbreken van Simons, Odjidja en J&oslash;rgensen was het aanpassen. Dat is zeker geen verwijt naar de andere jongens toe, want die hebben heel erg hun best gedaan. Op Lokeren en Standard speelden we heel goed in blok, maar vandaag zijn daar helaas niet in geslaagd. Ook de doelpunten vielen heel ongelukkig. Bovendien leverden we veel individuele inspanningen die tot niets leidden. Zelf heb ik ook te veel balverlies geleden. In de eerste helft hebben we nochtans verschillende kansen gekregen, maar jammer genoeg mocht het niet zijn. We hebben lang gestreden voor de eerste plaats, maar jammer genoeg zullen we ons nu tevreden moeten stellen met de Europa League. We moeten nu hopen dat Standard punten laat liggen tegen Genk. Zondag is de laatste match voor eigen publiek en moeten we er nog eens volledig voor gaan.&rdquo; <strong>(SF)</strong></p>

Text: 

<p>
<strong>Michel PREUD&rsquo;HOMME</strong></p>
<p>
<strong>&ldquo;We hebben alles gegeven&rdquo;</strong></p>
<p>
Michel Preud&rsquo;homme bleef opvallend rustig na de wedstrijd en toonde zich een sportieve verliezer. &ldquo;Ik wil eerst en vooral een pluim geven aan Genk. Het is een heel getalenteerde ploeg, maar bovendien waren ze ook heel gemotiveerd gedurende de hele wedstrijd. En dat terwijl ze hun ambities al lang hebben moeten opbergen. In die omstandigheden hebben we geprobeerd om de beste oplossingen te zoeken. Al is dat niet simpel als je drie spelers moet missen. Bovendien hebben we met Vazquez en De Sutter enkele sleutelspelers die niet fit genoeg zijn om te starten. Desondanks waren we niet slecht begonnen. Wij hadden eerst kunnen scoren, maar plots viel de 1-0 op een rare manier. Daarna knokten we ons opnieuw in de match, maar na de rust scoorde Genk weer. Vervolgens knokten we ons weer in de match, maar de 3-2 was de genadestoot. We hebben alles gegeven met het potentieel dat we nu hebben. Ook op onze mentaliteit was niets aan te merken, maar jammer genoeg bleek dat niet voldoende.&rdquo;<strong> (SF)</strong></p>

Related articles