woensdag 2 november 2016 19:18

Reacties na Youth League-match tegen FC Porto

Na de knappe 1-3 zege van de beloften tegen FC Porto sprokkelden we reacties van Thibault Vlietinck, Senne Lynen, Jules Vanhaecke en coach Sven Vermant.

<p>
<strong>Thibault VLIETINCK</strong></p>
<p>
<strong>&quot;Dit is een historische overwinning&quot;</strong></p>
<p>
Thibault Vlietinck had met twee assists een ruim aandeel in de zege tegen Porto. &quot;Dit is een historische overwinning. De manier waarop we hier gespeeld hebben, is echt knap. We werkten hard en scoorden drie mooie doelpunten. Dit is fantastisch. Porto speelt wel goed voetbal, dat zagen we ook al in de heenmatch. Af en toe kwamen ze wel in hun spel, maar wij hielden als ploeg goed positie en daarom deden we het goed. We stonden compacter en iedereen werkte samen. In de heenwedstrijd hielden we het iets te breed na hun eerste treffer. Jammer van dat tegendoelpunt op het einde van de wedstrijd, maar het stond wel al 0-3 toen en de match was al gespeeld.&quot;</p>

Senne LYNEN

"Iedereen zat met een focus van hier tot in Tokio”

Ook Senne Lynen was erg blij met de zege van Blauw-Zwart. "We kwamen naar Porto met een doel. Het is leider van onze groep met het maximum van de punten en we wilden hier als eerste iets halen. Dit gebeurde dan nog eens met duidelijke cijfers, alleen jammer van die laatste tegengoal. Maar de 1-3 staat er en we hebben hier keihard voor gewerkt. Dit is een bangelijk resultaat. De mentaliteit zat vanaf het begin al top. Iedereen nam elkaar mee op enthousiasme en dankzij de meegereisde supporters hadden we het gevoel dat het een thuiswedstrijd was."
De middenvelder had er al van voor de match een goed oog op. "Van in de bus zat iedereen met een focus van hier tot in Tokio. Ik had dit nog nooit gezien. Toen we hier de trappen op kwamen, voelden we meteen: dit is ons veld. Alle ballen waren perfect en alles klopte vandaag."

Jules VANHAECKE

"Vanavond met de ploeg en staf een klein feestje"

Jules Vanhaecke kreeg de voorkeur in de spits en hield de Portugese verdediging voortdurend aan de praat. "Op voorhand ga je er volop voor om te winnen hier en met de ganse ploeg hadden we een goed gevoel voor de wedstrijd. Iedereen had er echt zin in. Thuis hadden we al punten verloren tegen Porto en die wilden we vandaag terugnemen. We hebben hier meer zelfvertrouwen uitgestraald. We bleven er hard voor werken en gaven de moed niet op. In de eerste helft speelde Porto het wel goed uit, maar we bleven doorwerken. We kwamen nadien 0-2 voor en dan maken we het af op het laatste. Dit is gewoon top. De coach vertelde tijdens rust om zeker de organisatie te behouden en centraal niets weg te geven. Dat hebben we dan ook gedaan. Vanavond kan er wel samen met de ploeg en de staf een klein feestje van af. Het is mooi om hier te komen winnen."

<p>
<strong>Sven VERMANT</strong></p>
<p>
<strong>&quot;De ploeg straalde meer vertrouwen uit&quot;</strong></p>
<p>
Coach Sven Vermant kon terugblikken op een sterke match van zijn ploeg. &quot;Dit is een straffe prestatie. Als je de eerste wedstrijd bekeek, dan mocht je zeker niet te negatief zijn. In de eerste helft thuis tegen Porto was het ook goed, maar in de tweede helft was het geloof daar niet aanwezig om het verschil te maken. Het doelpunt viel ongelukkig in de heenwedstrijd voor de rust en dat sneed toen de adem af. Die wedstrijd hebben we goed geanalyseerd en daar hebben we de juiste lessen uit getrokken. Je moet heel hard werken om dit negentig minuten vol te houden. De ploeg straalde nu meer vertrouwen uit, ook qua balbezit en in balverlies, en toonde minder respect voor Porto. Dan heb je gewoon een verdiende overwinning hier.&quot;<br />
Club behaalde nu zeven punten uit vier wedstrijden en blijft zeker tweede in de groep.<br />
&quot;Als je mij wat kent, dan weet je dat ik pas tevreden ben als die plaats effectief zeker is.<br />
We hebben nog twee moeilijke opdrachten en het is stap voor stap. Maar een feestje vanavond mag zeker, maar met mate want het werk stopt niet. Ook uit deze match moet je de juiste lessen trekken, voetjes op de grond houden en blijven doorwerken. Maar een glaasje porto kan zeker geen kwaad.&quot;</p>

Related articles

Main partner

Premium partner, Official partner & Official supplier

join the club

Word lid van de grootste supportersfamilie van het land!

WORD LID

Download onze app

Mis geen enkele belangrijke update over jouw favoriete Club.

BLIJF OP DE HOOGTE

Schrijf je nu in op onze nieuwsbrief.

Schrijf je in