KV MECHELEN – CLUB: CLUB FACTS
Op de voorlaatste speeldag van de Champions’ Play-Offs maakt Club Brugge de verplaatsing naar Mechelen. De aftrap is donderdag om 20u30 Achter De Kazerne. Lees hier alles wat je moet weten over de wedstrijd!
DE WEDSTRIJD
Blauw‑Zwart trekt donderdag naar Mechelen voor de dertigste uitwedstrijd van het seizoen. Het wordt de 124e confrontatie in de hoogste klasse tussen Malinwa en Club. In de 61 eerdere verplaatsingen naar Mechelen pakte Club 25 zeges, 15 draws en 21 nederlagen. In de laatste vijf uitmatchen op KV Mechelen won Blauw‑Zwart twee keer en verloor het twee keer.
Vier weken geleden stonden Club en Malinwa tegenover elkaar in de Champions’ Play-Offs. De ploegen gingen met een 1-1 de rust in, maar na doelpunten van Aleksandar Stanković, Carlos Forbs, Nicolò Tresoldi, Hans Vanaken en Christos Tzolis verzekerde Club de drie punten.
Afgelopen zondag versloeg Club Brugge R. Union St. Gilloise met 5‑0 in eigen huis. De wedstrijd stond volledig in het teken van het getal 150: Hans Vanaken opende het doelpuntenfestival met een fenomenale treffer, zijn 150e goal voor Club. Joaquin Seys zorgde voor het tweede doelpunt van de avond. Zijn goal was niet alleen de 150e treffer van Club op Jan Breydel in de Champions’ Play‑Offs, maar ook de 150e competitiegoal in eerste klasse van Blauw‑Zwart tegen Union. Een tweede goal van Vanaken voor de rust en goals van Tzolis en Forbs in de tweede helft zorgden voor de 5-0 eindstand.
De Griek komt daarmee opnieuw naast Nicolò Tresoldi aan de leiding van de topschuttersstand met 15 doelpunten. Over alle competities heen was het zijn 20e goal van het seizoen. Tzolis is bovendien de assistkoning van de competitie: tegen Union leverde hij voor de tweede keer dit seizoen een hattrick aan assists, iets wat hem eerder ook lukte in de competitiematch op Genk (3‑5). Eén van zijn drie assists was voor de laatste goal van Carlos Forbs, die daarmee al aan vier doelpunten zit in deze Champions’ Play‑Offs.
Club Brugge verzamelde inmiddels 21 op 24, de beste start ooit in de eerste acht speeldagen van de Champions’ Play‑Offs. Blauw‑Zwart scoorde bovendien al 25 doelpunten in die acht matchen, eveneens een record. Daarmee heeft Club nu al het doelpuntenrecord na tien speeldagen geëvenaard van alle teams in zestien Play‑Off‑campagnes. Dat record stond ook al op naam van Club (25 goals in 2016).
Voor Blauw‑Zwart wordt dit de 57e officiële wedstrijd van het seizoen. Opvallend: slechts één speler kwam tot nu toe in alle wedstrijden in actie. Dat is niet Brandon Mechele of Hans Vanaken, maar wel Nicolò Tresoldi.
Na Aleksandar Stanković staat nu ook Christos Tzolis op één gele kaart van een schorsing. Beide spelers moeten donderdag een kaart vermijden om inzetbaar te blijven voor de laatste wedstrijd tegen KAA Gent.
Donderdag krijgt Club Brugge de eerste kans om de titel binnen te halen. Blauw‑Zwart is kampioen als het minstens even goed doet als eerste achtervolger Union. Lukt dat niet, dan volgt zondag op de laatste speeldag nog een tweede mogelijkheid tegen KAA Gent in Jan Breydel.
DE TEGENSTANDER
Donderdag is KV Mechelen de gastheer van Club Brugge. De Kakkers staan na acht speeldagen op de zesde plaats in de stand met 28 punten. De zesde plaats levert geen Europees ticket op na dit seizoen, maar de ploeg van coach Frederic Vanderbiest is nog in een strijd verwikkeld met RSC Anderlecht en KAA Gent voor de vierde (Europa League-voorrondes) of de vijfde plaats (Barrage met de winnaar van de Europe Play-Offs voor Conference League-voorrondes).
KV Mechelen boekte tot dusver één overwinning in de Champions’ Play‑Offs: een 0‑1‑zege op het veld van KAA Gent. In de drie thuiswedstrijden ging het onderuit tegen Union, STVV en Anderlecht. Afgelopen weekend was geel‑rood nochtans dicht bij een tweede overwinning. Op bezoek bij RSC Anderlecht zorgden topschutter Myron van Brederode en Thérence Koudou voor een 1‑2‑voorsprong in het Lotto Park, maar in de toegevoegde tijd kon de thuisploeg alsnog gelijkmaken.
De Nederlander van Brederode is zowel topschutter (8 goals) als assistgever (5 assists) van Malinwa. Hij maakte pas in september de overstap van AZ Alkmaar naar Mechelen, maar groeide meteen uit tot een sleutelspeler.
Na het duel met Club volgt voor KV Mechelen nog een laatste uitwedstrijd, op het veld van STVV.
MIJLPALEN
- Carlos Forbs kan zijn vijftigste wedstrijd voor Club Brugge spelen.
- Voor Hugo Vetlesen kan het de 90e competitiematch bij Blauw-Zwart worden.
- Dani van den Heuvel kan voor de 10e keer tussen de palen staan in de Jupiler Pro League.
DE SCHEIDSRECHTER
Simon Bourdeaud’hui is aangeduid als scheidsrechter om deze wedstrijd in goede banen te leiden. Hij wordt bijgestaan door assistent‑refs Bryan Bijnens en Jonas Van Dyck, terwijl Bert Verbeke fungeert als vierde official. De VAR van dienst is Wesli De Cremer, geflankeerd door Ella De Vries en Glenn Claes.
Voor de 30‑jarige Oost‑Vlaming wordt het de zevende keer dat hij een officiële wedstrijd van Blauw‑Zwart leidt. De vorige drie uitmatchen van Club onder zijn leiding leverden twee zeges en één gelijkspel op. Van Malinwa floot hij in de Champions’ Play‑Offs de thuiswedstrijd tegen KAA Gent (1‑0). In de reguliere competitie leidde hij de uitmatch bij RSC Anderlecht (3‑1) en de thuismatch tegen Standard (0-1). Het is bovendien het eerste seizoen waarin Bourdeaud’hui actief is als scheidsrechter in de Champions’ Play‑Offs.