Vanavond ontvangt Blauw-Zwart STVV in het Jan Breydelstadion. Wil je helemaal op de hoogte zijn van alle weetjes rond deze wedstrijd? Fris je kennis dan op met de Club Facts!
Club - STVV: de Club Facts
Unibet – Nummer 1 in verantwoord spelen (+18)
DE WEDSTRIJD
Op de 13e speeldag van de Jupiler Pro League nemen we het voor de 89e keer in de geschiedenis op tegen Sint-Truiden in de hoogste klasse van het Belgisch voetbal. In totaal kwam STVV al 44e keer op bezoek in het Jan Breydelstadion. 38 keer eindigde de confrontatie in winst voor Club, zes keer werd het een gelijkspel. Sint-Truiden gaat vanavond dus op zoek naar hun éérste overwinning ooit in Jan Breydel.
Vorig seizoen wonnen we tweemaal tegen de Kanaries. Op bezoek in Sint-Truiden werd het 1-2 dankzij een dubbele treffer van Bas Dost. Thuis wonnen we met 2-0 na doelpunten van Charles De Ketelaere en alweer Bas Dost. Die laatste goal was tevens ook de 200ste goal van Club in Eerste Klasse tegen Sint-Truiden.
Na 12 speeldagen heeft Blauw-Zwart een puntentotaal van 25. Dat zijn er twee meer dan de afgelopen seizoenen, toen het telkens 23 punten had na evenveel speeldagen.
Bij het huidige Club zijn drie spelers actief met een verleden bij de Truidenaars: Simon Mignolet, Denis Odoi & Brandon Mechele.
DE TEGENSTANDER
Coach Bernd Hollerbach is bezig aan zijn tweede seizoen bij STVV. Vorig seizoen loodste hij de club naar plek 9, waarmee ze heel nipt de Europe Play-Offs misten. Ook dit seizoen lijkt het voorlopig een zorgeloos seizoen te worden voor de Truidenaars. Na 12 speeldagen staan ze op de 10e plek met 16 punten.
Afgelopen weekend wonnen ze tegen Sporting Charleroi met 2-1. Kagawa en Boya zetten de thuisploeg op een dubbele voorsprong, die ze niet meer uit handen gaven. Op verplaatsing haalde Sint-Truiden dit seizoen 9 op 24.
7 van de 12 doelpunten die Sint-Truiden dit seizoen maakte kwamen uit stilstaande fases. Dat is het hoogste percentage van alle clubs dit seizoen (58%). Club incasseerde slechts 1 doelpunt op stilstaande fase, wat het laagste is van alle eersteklassers.
MIJLPALEN
Denis Odoi kan tegen zijn ex-club zijn 25e competitiematch voor Blauw-Zwart spelen. Eerder speelde hij er 69 voor Sint-Truiden.
Voor Mechele kan het zijn 275e match worden in eerste klasse. 256 daarvan speelde hij voor Club, 18 bij de tegenstander STVV.
Als Casper Nielsen vanavond speelt, is dat zijn 300e wedstrijd in clubverband.
DE SCHEIDSRECHTER
Wesli De Cremer werd aangeduid als ref voor dit duel. Hij wordt bijgestaan door lijnrechters Kevin Dhondt en Nick Senecaut en door vierde official Ken Vermeiren. De VAR van dienst is Kevin Van Damme, geflankeerd door Ruben Wyns en Mario Vanlommel.
De 30-jarige ref floot nog maar 3 keer eerder een duel van Club Brugge. De enige thuismatch daarvan werd gewonnen. Dit seizoen leidde hij al de uitmatch van Club bij RFC Seraing (0-2). Van Sint-Truiden leidde De Cremer al 8 matchen. De 4 uitmatchen uit die reeks eindigden op 1 zege, 2 draws en 1 nederlaag voor de Kanaries. Eerder dit seizoen floot hij de uitmatch bij KV Kortrijk (0-0) van hen. Het is het eerst duel tussen Club en STVV dat onder leiding staan van De Cremer.