Alle nieuws

Bas Dost: "De medische staf heeft goed werk geleverd"

Bas Dost opende de score na de rust en effende het pad voor een knappe 0-4 overwinning van Club. Kort nadien maakte de Nederlandse spits nog z'n tweede doelpunt, meteen goed voor een zevende treffer in acht wedstrijden.

“Ik heb niet genoten van de eerste helft, die was niet goed. Ik genoot wel al tijdens de warming-up omdat ik niet verwacht had dat ik deze wedstrijd zou halen. De medische staf heeft echt goed werk geleverd, die hebben er alles aan gedaan om mij fit te krijgen. Ikzelf had er niet alle vertrouwen in. Dat heb je als speler, dan voel je nog wat. Maar ze zeiden: je moet door de pijn heen, dat lukt gewoon. Uiteindelijk blijkt dat dus ook de waarheid te zijn. Daar ben ik ze dankbaar voor. Als je dan terugkomt, twee doelpunten maakt en met 0-4 wint. Dan ben ik blij, ja.”

De invallers deden het spel kantelen in de tweede helft. “Charles viel sowieso fantastisch in. Dat vond ik heel duidelijk, dat op het moment dat hij erin stond, draaide die wedstrijd ook om. Ik vond ook de andere jongens die erin kwamen, Stefano en Mats, die brachten ook weer wat extra. Soms heb je dat nodig, dan zit je er niet lekker in en kunnen de nieuwe jongens dat extra elan geven. Dat was vandaag echt aan de orde. Dan gingen we eindelijk voetballen, wat we de eerste helft niet gedaan hebben. Dat kan wel eens. We kunnen niet altijd wereldvoetbal spelen. Maar ja, het siert ons dan ook dat we de 0-0 houden en het in de tweede helft willen rechtzetten.”

Na een heerlijke lob scoorde Bas Dost nog een tweede doelpunt. “Ik vond het matig van mezelf dat ik hem niet in één keer maak. Goede redding overigens, maar hij komt een beetje hoog, je moet uit stilstand koppen en dat is lastig. Gelukkig was ik er daarna als de kippen bij. Dat was lekker. De eerste helft heb ik weinig ballen gehad en zat ik er ook zelf niet lekker in. Je weet als spits dat er één of twee momenten kunnen zijn en dan moet je er staan. En intussen zeven doelpunten, dat gaat goed.” (KN)