Benfica Lissabon, over twee weken tegenstander van Blauw-Zwart in het Jan Breydelstadion, won op de negentiende speeldag met 0-3 van Arouca, de zevende in de stand. Joao Mario en Musa waren de doelpuntenmakers met dienst.
Het was een wedstrijd zonder al te veel kansen, maar Benfica was wel de meest bedrijvige ploeg. Het duurde echter tot de 24ste minuut vooraleer de ploeg uit de hoofdstad de score kon openen bij de tweede grote kans uit de wedstrijd. Na een mooie combinatie op rechts werkte Joao Mario een voorzet van Aursnes beheerst af. Nadien hadden beide doelmannen nog weinig werk op te knappen.
De tweede helft begon zoals de eerste verliep: met veldoverwicht voor Benfica. Joao Mario stond tien minuten na de pauze opnieuw op het scorebord. Na opnieuw een vlotte combinatie door het centrum wist Guedes de Portugees te bedienen om zo de score te verdubbelen. Arouca probeerde wel, maar lukte de aansluitingstreffer niet. Musa wist in de tachtigste minuut de 0-3 op het bord te zetten nadat hij een afvallende bal rond doelman De Arruabarrena wist te krullen.
Benfica blijft zo aan de leiding in de Primeira Liga met tien punten voorsprong op Braga, dat evenwel twee wedstrijden minder heeft gespeeld. (EV)
Benfica Lissabon: Odysseas Vlachodimos, Alex Grimaldo (86’ Mihailo Ristic), Nicolas Otamendi, Antonio Silva (86’ Verissimo), Alexander Bah (86’ Gilberto), Chiquinho, Florentino Luis, Fredrik Aursnes, David Neres (86’ Joao Neves), Joao Mario, Goncalo Guedes (67’ Petar Musa).
Doelpunten: 25’ Joao Mario (0-1), 54’ Joao Mario (0-2), 80’ Musa (0-3).