Alle nieuws

Benfica verslaat Gil Vicente met 3-1

Ook in Portugal stond dit weekend de laatste competitiewedstrijd voor de start van het WK op het programma. Leider Benfica won vlot z’n wedstrijd tegen Gil Vicente met 3-1 na doelpunten van Joao Mario en Goncalo Ramos.

Benfica ging meteen op zoek naar een doelpunt in het eigen Estadio Da Luz. Al vroeg in het wedstrijdbegin werd Rafa Silva onderuit gehaald in de zestien en legde de scheidsrechter de bal op de stip. Joao Mario zette de elfmeter keurig om en bracht de thuisploeg 1-0 voor. Toch was het even schrikken voor de thuisploeg toen Otamendi de bal tegen de arm kreeg en Gil Vicente ook een strafschop kreeg: Fran bracht de bezoekers terug tot 1-1. Maar nog voor rust herstelden de Adelaars de situatie en was de 2-1 voorsprong een feit. Neres haalde uit naar doel, de keeper van Gil Vicente beroerde de bal onvoldoende en Goncalo Ramos deponeerde het leer aan de tweede paal in doel. Benfica kon zo rusten met een 2-1 voorsprong.

In de tweede helft volgde al snel een derde doelpunt van de thuisploeg waardoor de wedstrijd zo goed als gespeeld was. Een voorzet van Fernandez werd door Ramos in doel gekopt, meteen het tweede doelpunt van de spits deze avond. Een vierde goal kwam er ei zo na maar Gil Vicente-doelman Kritciuk redde eerst op een schot van Musa en de paal stond in de weg bij een schot van Neres. In de slotminuut dreigde Gil Vicente nog even, maar de drie punten bleven in Lissabon. Benfica blijft zijn goede parcours in de Portugese competitie doorzetten en pakte intussen een knappe 37 op 39. (KN)

Benfica: Odysseas Vlachodimos - Alex Grimaldo, Nicolas Otamendi, Antonio Silva, Alexander Bah - Joao Mario (80’ Diogo Goncalves), Enzo Fernandez, Rafa Silva (67’ Chiquinho), Florentino Luis, David Neres - Goncalo Ramos (67’ Petar Musa).
Doelpunten: 9’ Mario (penalty, 1-0), 17’ Fran (penalty, 1-1), 36’ 53’ Ramos (2-1, 3-1).