Alle nieuws

Blauw-Zwart bekert verder na 1-2 zege op OHL!

Croky Cup

In de 1/8e Finales van de Croky Cup trok Club Brugge naar Den Dreef om het op te nemen tegen OH Leuven. Na een goed halfuur kwamen de Bruggelingen op voorsprong na een heerlijke krul van Vetlesen en 0-1 was ook de ruststand. In de tweede helft bracht Kaba de thuisploeg langszij, maar uiteindelijk legde Tzolis vanop de stip de 1-2 eindstand vast. Zo bekert Club verder in de Croky Cup!

Blauw-Zwart ging afgelopen zondag in eigen huis onderuit tegen Antwerp na een goal in het slot. Er werd misschien verwacht dat er voor het bekertreffen tegen OHL wat geroteerd zou worden, maar coach Hayen hield het aantal wijzigingen toch beperkt. In doel mocht van den Heuvel opnieuw plaatsnemen onder de lat en Siquet kreeg het vertrouwen op de rechtsachterpositie. Op het middenveld keerde Stanković terug in de basis en tot slot kreeg Vetlesen op de rechterflank deze keer de voorkeur op Forbs. Bij de thuisploeg werd er wel meer gewisseld, want daar stonden maar liefst zeven nieuwe namen op het veld in vergelijking met de wedstrijd tegen KRC Genk.

Het was Club dat in de openingsfase meteen de bal opeiste en druk naar voren zetten. Al na enkele minuten resulteerde dit in een mooie combinatie tussen Vetlesen en Tzolis, waarbij die laatste de bal mooi over de verdediging wipte. De Noorse middenvelder kon jammer genoeg net niet voldoende bij het leer om doelman Prévot te kunnen bedreigen. Kort vóór het kwartier konden de Bruggelingen toch een eerste keer juichen wanneer Tzolis naar binnen kwam en met zijn linker de bal mooi voorbij Prévot in de verste hoek krulde. Het feestje ging echter niet door, want voorafgaand werd er door de VAR nipt buitenspel geconstateerd door Siquet. Na twintig minuten kwam er dan toch een eerste antwoord van OHL en hierbij moest van den Heuvel alert zijn. De goalie van Club kwam goed tussen op een scherpe voorzet, maar het leer belandde wel in de voeten van Mijatović. Die haalde direct uit richting doel, maar gelukkig kon Ordóñez het leer nog in hoekschop deviëren.

Even later was er opnieuw een schrikmomentje in de zestien van Club wanneer Verlinden een scherpe voorzet met zijn linker afleverde. Ordóñez kon deze keer Mijatović voldoende hinderen zodat deze niet vrij kon inkoppen. Op het halfuur was het de beurt aan Kaba om gevaar af te dwingen, wanneer hij plots alleen voor van den Heuvel opdook na mistasten van Vanaken. De spits van OHL lobde vervolgens het leer naast het doel, maar werd uiteindelijk ook afgevlagd wegens buitenspel. Blauw-Zwart was duidelijk wakker geschud en reageerde kort hierop met de openingstreffer! Siquet speelde de bal naar Stanković en die legde op zijn beurt opzij voor Vetlesen. Die laatste kwam goed naar binnen om dan vervolgens van net buiten de zestien met zijn linker het leer prachtig in de verste hoek te krullen. De reactie van de thuisploeg bleef niet lang uit, maar zowel Kaba (tot twee keer toe) als Pletinckx (met het hoofd) konden uiteindelijk van den Heuvel niet echt verontrusten. Uiteindelijk ging Club rusten met een 0-1 voorsprong...

Dezelfde 22 namen maakten hun opwachting bij de start van de tweede helft en wederom waren het de bezoekers die direct het heft in handen namen. Tzolis kon zich doorzetten op zijn flank, kwam naar binnen om dan de verste hoek te viseren. Jammer genoeg kon de Griekse winger echter zijn poging niet kadreren. Blauw-Zwart had in de eerste tien minuten van het tweede bedrijf overduidelijk het overwicht, maar ei zo na stonden de bordjes toch gelijk. Op een hoekschop schoot de bal door en kon Dussenne uiteindelijk van dichtbij richting doel trappen. Gelukkig voor Club had van den Heuvel een uitstekende reflex in huis om de gelijkmaker te voorkomen. Iets na het uur volgde een dubbele kans voor de bezoekers via Tzolis en Tresoldi. Eerst knalde de Griek vanuit een schuine hoek hard op de vuisten van Prévot en in de herneming kon Tresoldi het leer niet onder controle krijgen om goed af te werken.

Halfweg de tweede helft hingen de bordjes plots gelijk. Mechele kon een bal niet goed ontzetten en ook Onyedika liet zich iets te makkelijk wegzetten door Kaba in de zestien. Die laatste knalde vervolgens het leer staalhard voorbij van den Heuvel in de verste bovenhoek. Na een lange VAR-interventie werd het doelpunt uiteindelijk ook toegekend en stond het dus 1-1. Blauw-Zwart was niet aangeslagen na deze gelijkmaker en ging meteen op zoek naar een nieuwe voorsprong. Tzolis kon de bal goed naar het penaltypunt brengen en daar kwam Vanaken goed ingelopen. De captain kreeg zijn schot jammer genoeg onvoldoende onder controle om Prévot te verschalken. De Brugse druk leverde even later wel een strafschop op na handspel van Dussenne op een voorzet van Tzolis. De Griek nam ook zelf de verantwoordelijkheid en stuurde de goalie van OHL de verkeerde kant op en bracht Club zo opnieuw op voorsprong! De thuisploeg reageerde via een kopbal van Maziz, maar die kon zijn poging niet kadreren. Het ging nu snel op en neer, want aan de overkant lepelde Stanković de bal mooi voor doel en daar kwam Sandra goed ingelopen. Als gevolg van contact met Traoré kon de Bruggeling echter niet afwerken en enkele minuten later was het Mechele die voor Club de reddende engel was door zich voor een schot van Ikwuemesi te gooien.

Er werden zeven minuten extra gerekend en daarin had Blauw-Zwart dé kans om de score nog uit te breiden. Vermant kon met het hoofd Tzolis diep sturen en die kon zo alleen op Prévot af. Jammer genoeg besloot de Griekse winger op de benen van de Leuvense doelman en zo bleef het nog spannend tot het bittere einde. Uiteindelijk bleef de 1-2 op het scorebord en zo plaatst Club zich voor de kwartfinales van de Croky Cup!



Croky Cup1/8e Finales
Toeschouwers:
8.000 – King Power at Den Dreef
Scheidsrechter: Jasper Vergoote
Oud-Heverlee Leuven: Maxence Prévot – Takumi Ominami (86’ Chukwubuikem Ikwuemesi), Ewoud Pletinckx, Noë Dussenne – Óscar Gil (59’ Davis Opoku), Lukasz Lakomi, Wouter George (59’ Mathieu Maertens), Youssef Maziz, Thibaud Verlinden (80’ Casper Terho) - Sory Kaba, Jovan Mijatović (59’ Abdoul Karim Traoré).
Bank: Tobe Leysen, Théo Radelet, Birger Verstraete, Abdoul Karim Traoré, Casper Terho, Henok Teklab, Chukwubuikem Ikwuemesi, Mathieu Maertens, Roggerio Nyakossi, Davis Opoku.
Coach: Felice Mazzù.
Club Brugge: Dani van den Heuvel – Hugo Siquet (90+8’ Vince Osuji), Joel Ordóñez, Brandon Mechele, Joaquin Seys (70’ Cisse Sandra) - Aleksandar Stanković, Raphael Onyedika, Hans Vanaken – Hugo Vetlesen (90+3’ Bjorn Meijer), Nicolò Tresoldi (70’ Romeo Vermant (90+3’ Gustaf Nilsson)), Christos Tzolis.
Bank: Axl De Corte, Argus Vanden Driessche, Vince Osuji, Bjorn Meijer, Samuel Gomez Van Hoogen, Shandre Campbell, Romeo Vermant, Cisse Sandra, Carlos Forbs, Gustaf Nilsson.
Coach: Nicky Hayen.
Gele kaarten: Onyedika
Rode kaarten: geen
Doelpunt: 33’ Vetlesen (0-1), 70’ Sory Kaba (1-1), 83’ Tzolis (1-2)