Alle nieuws

Blauw-Zwart gaat met 2-1 onderuit tegen KV Mechelen

Jupiler Pro League

Op speeldag 2 van de Jupiler Pro League trok Club Brugge naar het AFAS Stadion om het op te nemen tegen KV Mechelen. De thuisploeg kwam al vroeg op voorsprong via Mrabti en kort na de rust kon Schoofs vanop de stip de score verdubbelen. Club kwam niet verder dan de aansluitingstreffer van Tzolis en zo lijden de Bruggelingen hun eerste nederlaag van het seizoen.

Op de openingsspeeldag won Blauw-Zwart met het kleinste verschil de topper tegen KRC Genk. Coach Nicky Hayen had bijgevolg weinig redenen om veel veranderingen door te voeren in zijn basiself, maar gaf toch de voorkeur aan twee nieuwe namen. Er werd een plan uitgestippeld om zowel Mignolet als Jackers kansen te geven en voor de partij tegen Mechelen viel de keuze op Jackers. De tweede wijziging werd doorgevoerd in de defensie, want er kon geen beroep gedaan worden op Ordóñez. De Ecuadoraanse verdediger werd vervangen door Romero. Buiten deze wissels stonden dezelfde basisspelers als tegen Genk aan de aftrap.

Het was Club dat het best aan de wedstrijd begon met veel druk vooruit en dit leverde al snel een kansje op. Vetlesen zette de bal goed voor doel en daar verlengde Vermant het leer met zijn hoofd. Aan de tweede paal stond Tzolis vrij, maar hij kon zijn poging in één tijd niet kadreren. Vijf minuten later leverde de eerste mogelijkheid voor de thuisploeg echter meteen een doelpunt op. Lauberbach stak de bal diep voor Pflücke en die laatste bracht het leer scherp voor doel. Daar dook Mrabti op het juiste moment op om de vroege voorsprong voorbij Jackers te glijden. Net voor het kwartier was het ei zo na 2-0 wanneer Lauberbach eerst Romero aftroefde en vervolgens oog in oog kwam te staan met Jackers. De spits van Mechelen trachtte de goalie van Club nog te omspelen, maar die ging gelukkig perfect in de voeten en kon zo het gevaar neutraliseren. Na twintig minuten kwam er toch een reactie van Blauw-Zwart via Vanaken die Reis vond centraal in de zestien. De Nederlander trachtte meteen af te drukken, maar zijn schot miste jammer genoeg kracht en richting.

Enkele minuten later was het de beurt aan Romero die zijn kans eens ging vanuit de tweede lijn. Zijn knal was echter te centraal en De Wolf kon bijgevolg makkelijk over doel boksen. De Bruggelingen hadden in deze fase van de match wel het overwicht, maar zowel de kopballen van Vermant als even later van Tzolis waren ongevaarlijk. De Griekse winger kwam wel dichter bij een doelpunt wanneer hij in de zestien de bal ontving van Seys. Hij kapte eerste enkele tegenstrevers uit om vervolgens de verste bovenhoek te viseren, maar zijn knal belandde over de kooi van De Wolf. Even later moest de goalie van Mechelen wel ingrijpen op een schotje van Vetlesen na een mooie combinatie tussen Reis, Vanaken en de Noorse middenvelder. De poging was echter te slap om De Wolf echt te verontrusten. Uiteindelijk werd er niet meer gescoord en gingen we rusten met 1-0…

Dezelfde 22 namen begonnen aan de tweede helft en daarin was het de thuisploeg die het best uit de startblokken schoot. De eerste hoekschop zorgde meteen voor gevaar, maar Jackers kan van dichtbij de poging van Marsa wegboksen. Echter belandde het leer voorafgaand tegen de hand van Vermant en, na interventie van de VAR, wees ref Lambrechts naar de stip. Schoofs aarzelde niet en stuurde Jackers de verkeerde kant uit om zo de dubbele voorsprong voor Mechelen op het bord te zetten. Club trachtte meteen te reageren op deze opdoffer via Tzolis, maar zijn knal ging naast het doel. Op het uur besloot coach Hayen in te grijpen met maar liefst een vierdubbele wissel. Zo kwamen Meijer, Tresoldi, Forbs en Skóraś in de ploeg. Die laatste toonde zich vrijwel direct met een goede voorzet voor Vanaken, maar De Wolf redde diens kopbal met een knappe zweefduik. Het spel ging nu goed op en neer met kansen langs beide kanten. Pflücke trapte eerst net naast de paal en aan de overzijde kon Tresoldi net niet bij een lage voorzet. De snelle uitbraken van de thuisploeg bleven echter voor gevaar zorgen en deze keer werd Lauberbach diep gestuurd. Hij was sneller dan Mechele, maar geraakte niet voorbij Jackers in het één-op-één-duel.

Halfweg de tweede helft werd de spanning opnieuw in de match gebracht! Seys stuurde de bal diep voor Forbs en die legde perfect achteruit voor Tzolis. Die laatste aarzelde niet om het leer mooi weg te leggen in de verste hoek en zo vond Club toch de aansluiting. Blauw-Zwart had nu bloed geroken en drukte door. Seys zette zich goed door en leverde een dito voorzet af, maar de kopbal van Tresoldi belandde net naast. Kort daarna kreeg Club een vrije trap, maar Vanaken trapte tegen de muur. In het vervolg van de actie werd de bal naar de tweede paal gebracht waar Meijer terugkopte en uiteindelijk kopte Tresoldi van dichtbij naast het doel. De bezoekers bleven op zoek gaan naar die gelijkmaker, maar ook Tzolis slaagde er niet in om De Wolf te verschalken met een schot op de rand van de zestien. Op het eind van de reguliere speeltijd veroverde Vanaken de bal op de linkerflank en hij speelde het leer achteruit naar Skóraś. De Poolse winger ging zijn kans van net buiten de zestien, maar zijn schot was niet gekadreerd.

Uiteindelijk werden er zes minuten extra tijd gerekend, maar daarin kwam Blauw-Zwart niet meer verder dan een kopballetje van Tresoldi over doel. De Bruggelingen slaagden er dus jammer genoeg niet meer in om nog de gelijkmaker te scoren en zo begint Club het nieuwe seizoen met 3 op 6. Woensdag volgt de Europese confrontatie tegen FC Red Bull Salzburg.



Jupiler Pro League – Speeldag 2
Toeschouwers:
16.672 – AFAS Stadion
Scheidsrechter: Erik Lambrechts
KV Mechelen: Ortwin De Wolf – Rafik Belghali, Redouane Halhal, José Marsà, Moncef Zekri (78’ Ian Struyf) – Fredrik Hammar, Kerim Mrabti (78’ Halil Özdemir) , Rob Schoofs - Patrick Pflücke (71’ Mory Konaté), Lion Lauberbach, Bilal Bafdili (85’ Ryan Teague).
Bank: Nacho Miras, Thérence Koudou, Ryan Teague, Mory Konaté, Nikola Storm, Lovro Golic, Ian Struyf, Bill Antonio, Halil Özdemir.
Coach: Frédéric Vanderbiest.
Club Brugge: Nordin Jackers – Jorne Spileers, Zaid Romero (59’ Bjorn Meijer), Brandon Mechele, Joaquin Seys - Raphael Onyedika (79’ Aleksandar Stanković), Ludovit Reis (59’ Nicolò Tresoldi), Hans Vanaken – Hugo Vetlesen (59’ Carlos Forbs), Romeo Vermant (59’ Michał Skóraś), Christos Tzolis.
Bank: Simon Mignolet, Dani van den Heuvel, Bjorn Meijer, Hugo Siquet, Vince Osuji, Aleksandar Stanković, Michał Skóraś, Lynnt Audoor, Nicolò Tresoldi, Carlos Forbs, Cisse Sandra.
Coach: Nicky Hayen.

Gele kaarten: Hammar, Halhal, Özdemir, De Wolf
R
ode kaarten: geen
Doelpunten: 7’ Mrabti (1-0), 51’ Schoofs (2-0), 68’ Tzolis (2-1)