Alle nieuws

Blauw-Zwart kwalificeert zich overtuigend na ruime 1-5 zege tegen KA Akureyri!

UEFA Conference League

Na de ruime zege in de heenwedstrijd trok Blauw-Zwart naar Ijsland voor de terugmatch tegen KA Akureyri in de voorlaatste voorronde van de UEFA Europa Conference League. Boyata bracht Club al vroeg in de eerste helft op voorsprong en op slag van rust verdubbelde Skóras op een heel mooie manier de score. KA Akureyri kon één keer milderen na de pauze, maar het was vooral Yaremchuk die zijn duivels ontbond en nog een hattrick kon scoren. Resultaat: 1-5 en overtuigende kwalificatie!

Club vond de voorbije twee wedstrijden heel vlot de weg naar het doel, want het scoorde maar liefst 10 keer. Zoals te verwachten viel, werden er door coach Deila voor deze terugwedstrijd verschillende wijzigingen in de basiself doorgevoerd. In vergelijking met de zege tegen Eupen noteerden we slechts drie dezelfde namen van bij de start, nl. Mignolet, Vetlesen en Zinckernagel. Voorts werden vooral kansen aan de jeugd gegeven. Zo kregen o.a. Ordóñez en Sabbe hun kans in de basis. Voorin kreeg Yaremchuk de steun van Skóras en Nusa.

<p>Nusa kreeg opnieuw het vertrouwen in de basis bij Club.</p>

Nusa kreeg opnieuw het vertrouwen in de basis bij Club.

Ondanks de riante uitgangspositie zochten de bezoekers meteen de aanval. In de openingsminuten vond Zinckernagel meteen Nusa, maar diens poging ging over doel. Dit bleek al meteen uitstel van executie, want al in minuut 7 was het toch raak voor de Bruggelingen. De bal werd voor doel gezwiept en daar stond Odoi helemaal vrij. Zijn poging werd eerst nog goed gered door Audunsson, maar tegen de rebound van Boyata had hij geen verhaal. Club al vroeg op voorsprong dus en vijf minuten later werd de score ei zo na verdubbeld. Odoi kon vrij koppen op een hoekschop, maar het leer belandde tegen de paal. Club drukte door en in de daaropvolgende minuten volgden nog kansen voor Vetlesen en Nusa, maar steeds zonder succes. De enige domper in de eerste helft was echter de blessure van Nielsen. Hij moest vroegtijdig het veld verlaten en werd vervangen door Homma.

Halfweg de eerste helft viel dan toch de eerste kans voor de thuisploeg te noteren. Steimgrimsson ging zijn kans en Mignolet moest toch tussenkomen om de bal in hoekschop te verwerken. Op het halfuur waren de Ijslanders daar opnieuw, maar ook Petersen kon de Brugse goalie niet verschalken. Dit was toch het sein voor Club om terug het gaspedaal wat in te drukken. Odoi stuurde Yaremchuk diep, maar die slaagde er niet in oog-in-oog Audunsson te kloppen. Eén minuut later noteerden we opnieuw dezelfde twee hoofdrolspelers, maar wederom met hetzelfde resultaat. Kort voor de rust probeerde Zinckernagel het ook eens door eerst naar binnen te kappen en dan te trappen. Zijn knal belandde boven de goal van Audunsson. Op slag van rust werd de score dan toch verdubbeld. Een afgeslagen bal viel voor de voeten van Skóras en die aarzelde niet om het leer meteen op doel te trappen. Zijn volley belandde perfect in de verste hoek tegen de netten en zo gingen we rusten met een dubbele voorsprong.

<p>Boyata wist al vroeg van dichtbij de score te openen!</p>

Boyata wist al vroeg van dichtbij de score te openen!

Coach Deila voerde bij de rust één wissel door en zo mocht Onyedika aan de tweede helft starten in de plaats van Vetlesen. Net zoals in het eerste bedrijf waren het wederom de bezoekers die voor het eerste gevaar zorgden. Zinckernagel zocht de combinatie met Skóras en haalde vervolgens uit met zijn linker. Het leer ging maar net naast de paal. Hierna verdween het tempo wat uit de wedstrijd, maar kort voor het uur was er opnieuw reden tot juichen aan Brugse kant. Onyedika onderschepte de bal en speelde dan op het juiste moment naast zich voor Yaremchuk. Zo kon de Oekraïense spits ook zijn goaltje meepikken. Eén minuut later kon de thuisploeg ook juichen, want Petersen kon milderen met een mooie knal voorbij Mignolet. Club was hiervan niet echt aangedaan, want een goeie vijf minuten later werd de score nog aangedikt. Yaremchuk zette zich goed door bij een terugspeelbal en was sneller op het leer om zijn tweede van de avond binnen te prikken.

De invallers bij Club toonden zich ook, maar Vermant slaagde er niet in om een voorzet van De Cuyper in doel te glijden. Die eerste was even later wel beslissend, want hij bediende Yaremchuk om de Oekraïener zijn hattrick te laten vervolledigen. Dit moet sowieso een vertrouwensboost geven aan de spits en even later kreeg hij dan ook een applauswissel. Ondertussen toonde de Japanner Homma zich ook, maar tot twee maal toe slaagde hij er niet in om doelman Audunsson te kloppen.

<p>Yaremchuk scoorde een hattrick in de tweede helft!</p>

Yaremchuk scoorde een hattrick in de tweede helft!

Helemaal op het einde moest KA Akureyri de wedstrijd nog uitspelen met zijn tienen nadat Edmundsson zijn tweede gele kaart pakte. De Cuyper tekende uiteindelijk voor de laatste kans, maar aan de 1-5 score veranderde er niets meer. Club wint dus na de heenmatch ook de return met dezelfde cijfers en kwalificeert zich dus makkelijk voor de laatste voorronde. Daar wacht volgende week het Spaanse Osasuna!

UEFA Europa Conference League – Derde voorronde (terugwedstrijd)
Toeschouwers: 9.500 – Laugardalsvöllur
Scheidsrechter: Michael Fabbri (ITA)
KA Akureyri: Steinthór Már Audunsson – Alex Freyr Elísson (71’ Hrannar Mar Steingrímsson) , Rodri, Ívar Örn Árnason, Ingimar Torbjörnsson Stöle – Paetur Petersen, Daníel Hafsteinsson (83’ Sveinn Margeir Hauksson) , Harley Willard (71’ Joan Edmundsson) – Jakob Snaer Árnason (62’ Ásgeir Sigurgeirsson), Elfar Árni Adalsteinsson, Hallgrímur Mar Steingrímsson (83’ Valdimar Logi Saevarsson).
Bank: Ívar Arnbro Thórhallsson, Kristijan Jajalo, Breki Hólm Baldursson, Sindri Sigurdarson, Joan Edmundsson, Ásgeir Sigurgeirsson, Gabriel Lukas Freitas Meira, Hrannar Mar Steingrímsson, Sigurdur Brynjar Pórisson, Sveinn Margeir Hauksson, Valdimar Logi Saevarsson, Andri Fannar Stefansson.
Coach: Hallgrimur Jonasson.
Club Brugge: Simon Mignolet – Denis Odoi, Dedryck Boyata, Joel Ordóñez, Kyriani Sabbe – Casper Nielsen (21’ Shion Homma), Hugo Vetlesen (46’ Raphael Onyedika), Philip Zinckernagel (63’ Romeo Vermant) – Michal Skóras, Roman Yaremchuk (80’ Igor Thiago), Antonio Nusa (63’ Maxim De Cuyper).
Bank: Nordin Jackers, Raphael Onyedika, Brandon Mechele, Tajon Buchanan, Maxim De Cuyper, Shion Homma, Romeo Vermant, Igor Thiago.
Coach: Ronny Deila.

Gele kaarten: Boyata, Adalsteinsson, Odoi, Zinckernagel, Elísson, Edmundsson
Rode kaarten: Edmundsson (2x geel)
Doelpunten: 7’ Boyata (0-1), 45+3’ Skóras (0-2), 58’ Yaremchuk (0-3), 60’ Petersen (1-3), 66’ Yaremchuk (1-4), 76’ Yaremchuk (1-5)