Voor de zesde wedstrijd van de League Phase van de Champions League neemt Blauw-Zwart het in eigen huis op tegen Arsenal. Alles over de wedstrijd lees je hier!
De wedstrijd
Woensdag ontvangt Club Brugge het Engelse Arsenal FC voor de 6e speeldag in League Phase van de Champions League.
Het is de 383e Europese wedstrijd van Blauw-Zwart en de 368e voor Arsenal FC. Dit is de 12e UCL-campagne (groepsfase) van Club Brugge en de 22e van Arsenal FC. Het is de allereerste Europese confrontatie tussen beide teams en daarmee zijn The Gunners de 138e unieke tegenstander in de Europese geschiedenis van Club Brugge.
Arsenal FC is de 13e Engelse club waartegen Blauw-Zwart het opneemt en het is de 33e Europese wedstrijd tegen een Engelse tegenstander. In eigen huis haalde Club tegen 12 Engelse teams in 15 matchen 7 zeges, 3 draws en 5 nederlagen. De Gunners speelden 4 matchen op het kampioenenbal tegen Belgische teams en die leverden hun 3 zeges en 1 draw op.
De match is de 16e Europese match van 2025 (7W 2D 6L). Club kan terugkijken op een jaar waarin het voor het eerst kon doorstoten naar de 1/8e finales van het kampioenenbal. Daarmee evenaart Club zijn record van 2015 toen het ook zoveel matchen speelde in Europa (en in de UEL kwartfinale geraakte). Nooit speelde Club ooit zoveel matchen in de UCL in een kalenderjaar.
De tegenstander
Arsenal FC is een profclub uit Noord-Londen, opgericht in 1886. De club vierde 13 landstitels (laatste in 2004), 14 FA Cups (laatste in 2020) en won 2 Europese bekers (Jaarbeursstedenbeker in 1970 en Europacup II in 1994). Afgelopen seizoen eindigde Arsenal als tweede en dus na Liverpool. In de Champions League versloegen ze onder andere PSV en Real Madrid, maar strandden ze in de halve finale tegen de latere winnaar, namelijk PSG.
The Gunners konden zich tussen 1999 en 2016 19 jaar op rij plaatsen voor de UCL. Maar daarna volgde een droogte van 6 seizoenen afwezigheid op het kampioenenbal. Nu zijn ze er weer voor het derde jaar op rij erbij.
Sinds december 2019 is de Spanjaard Mikel Arteta (43) manager van de club. Als speler (middenvelder) kwam hij aan het eind van zijn carrière ook nog 5 seizoenen uit voor Arsenal (2011-2016). Na afloop van zijn carrière ging hij aan de slag als assistent-coach van zijn landgenoot Pep Guardiola bij Man City. Bij Arsenal kreeg hij daarna dus zijn eerste kans als hoofdcoach. Met Arsenal haalde hij tot hiertoe 1 FA Cup (2019-20) en 2 Supercups (2020-21 en 2023-24).
Afgelopen weekend verloor Arsenal voor het eerst in 12 competitiematchen. Op bezoek bij seizoensrevelatie Aston Villa kon onze landgenoot Leandro Trossard eerst nog een goal van Matty Cash uitwissen, maar in de slotfase hield de thuisploeg toch nog de drie punten thuis via Emiliano Buendía. Het was de eerste nederlaag sinds eind augustus toen het bij Liverpool FC verloor (1-0
In de competitiefase van de UEFA Champions League is Arsenal de enige club die na 5 speeldagen nog zonder puntenverlies is. In de eerste vier speeldagen werd er telkens zonder tegengoal gewonnen: 0-2 bij Athletic Club (Esp), 2-0 tegen Olympiacos FC (Gre), 4-0 tegen Club Atlético Madrid en 0-3 bij AS Sparta Praha. Op de vorige speeldag wachtte de topper tussen 2 ongeslagen teams Arsenal en het FC Bayern München (Ger) van Vincent Kompany. In het Emirates Stadium diende Arsenal de Duitsers hun eerste nederlaag toe. Door de 15 op 15 is Arsenal FC de eerste club die mathematisch zeker is van UCL-voetbal na januari 2026.
Topschutter van Arsenal is de Engelse aanvaller Bukayo Saka met 7 goals: 4 in de Premier League, 2 in de UCL en 1 in de EFL Cup. Zijn landgenoot Declan Rice is de assistkoning van de club (6 assists, 4 in PL + 2 in UCL).
Mijlpalen
- Kyriani Sabbe kan zijn 90e officiële wedstrijd voor Club spelen.
- Nicolò Tresoldi kan zijn 30e wedstrijd voor Blauw-Zwart spelen.
- Voor Carlos Forbs kan het de 25e wedstrijd voor Club worden.
- Zowel Aleksandar Stanković, Carlos Forbs, Nicolò Tresoldi als Hugo Siquet kunnen hun tiende Europese wedstrijd voor Club afwerken.
- Als Simon Mignolet terug speelklaar geraakt, kan hij de 90e Europese match uit zijn carrière spelen (25 voor Liverpool FC, 64 voor Club).
- Carlos Forbs kan de 25e Europese match uit zijn carrière spelen (15 voor AFC Ajax, 9 voor Club)
De scheidsrechter
De Duitser Sven Jablonski werd aangeduid als ref voor dit duel. Hij wordt bijgestaan door zijn landgenoten: assistent-refs Eduard Beitinger en Lasse Koslowski. De vierde official is Tobias Reichel. De VAR van dienst is Sascha Stegemann, bijgestaan door Ivan Bebek.
Jablonski is een 35-jarige ref uit Bremen. Hij is een ref van de Eerste categorie, de op één na hoogste UEFA-categorie. Jablonski fluit al sinds 2017 op het hoogste niveau in eigen land en is sinds 3 jaar een FIFA ref.
Het is de eerste match van Club Brugge die hij leidt. Eerder floot hij wel al een Europees duel van KAA Gent. De match van woensdag is de 37e Europese wedstrijd in de geschiedenis van Club Brugge die door een Duitse scheidsrechter wordt gefloten.