Club Brugge heeft na een fenomenale wedstrijd 3-3 gelijk gespeeld tegen FC Barcelona. Blauw-Zwart kwam tot drie keer toe op voorsprong: eerst via Tresoldi en daarna twee keer via Forbs, maar Barça maakte telkens gelijk. In de slotfase leek Vermant Club alsnog een stuntzege te bezorgen, maar zijn winning goal werd afgekeurd.
Nicky Hayen voerde één wijziging door aan het team dat zaterdag Dender versloeg. Raphael Onyedika kwam in de ploeg ten nadele van Romeo Vermant. Kapitein Hans Vanaken – die zijn honderdste Europese wedstrijd speelde – kon daardoor weer op zijn vertrouwde positie spelen als aanvallende middenvelder. Tresoldi begon opnieuw als diepste spits en werd geflankeerd door Forbs en Tzolis.
De Bruggelingen waren niet onder de indruk van het sterrenensemble van Barça en begonnen uitstekend aan de partij. Na amper een minuut spelen zorgde Tzolis al voor het eerste gevaar, maar doelman Szczesny kende geen problemen met zijn schot. Club speelde vol vertrouwen en deed Jan Breydel vijf minuten later op zijn grondvesten daveren: Forbs ontsnapte op rechts en legde het leer panklaar voor Tresoldi die de 1-0 kon binnentikken. Lang duurde de vreugde echter niet, want amper een minuut later stond het al terug gelijk nadat Ferran Torres een voorzet van Fermín López verzilverde.
De Spanjaarden duwden meteen door: zo krulde López het leer tegen de buitenkant van de paal, terwijl een poging van Rashford een halve meter over de kruising zoefde. Blauw-Zwart kwam met de schrik vrij en sloeg na een dik kwartier genadeloos toe. Na een razendsnelle counter lanceerde Tzolis Carlos Forbs. De Portugees zette opnieuw zijn turbo aan, stormde alleen op Szczesny af en krulde de 2-1 fraai in doel.
Barcelona nam daarna opnieuw het commando over en versierde enkele kansen op de gelijkmaker: een schot van Rashford ging ruim naast, een pegel van Koundé likte de bovenkant van de deklat en Jackers pareerde een knal van opnieuw Rashford. Club verdedigde goed in blok en probeerde af en toe tegen te prikken. Zo moest Szczesny redding brengen op een schot van Tzolis en even later kon Vanaken de Griek net niet bedienen. Op slag van rust kwam Blauw-Zwart goed weg toen Torres een pijlsnelle counter niet kon verzilveren.
Na de pauze kwam het eerste gevaar opnieuw van de Bruggelingen: Seys probeerde het vanuit een scherpe hoek, maar Szczesny bracht redding. Aan de overkant moest ook Jackers zijn kunnen tonen op pogingen van Lopez en Yamal. Op het uur gooide Hansi Flick met Dani Olmo en Robert Lewandowski nog twee wereldtoppers in de strijd. Die kwaliteitsinjectie wierp al meteen zijn vruchten af voor Barça. Eerst spatte een knal van Garcia uiteen op de deklat, maar direct daarna pakte Lamine Yamal uit met een geweldige actie die hij ook zelf subtiel afwerkte.
Club probeerde meteen te reageren, maar Forbs liet dé kans op de 3-2 liggen. Niet getreurd want een minuut later was het alsnog raak. Vanaken lanceerde de Portugese sneltrein opnieuw en die stiffte de derde Brugse goal fraai in doel. Tien minuten later wees scheidsrechter Taylor naar de stip na een fout op Forbs, maar na het bekijken van de beelden draaide hij zijn beslissing terug aangezien de Portugees te gretig ging liggen. Geen genadeschot dus voor Barcelona, dat vooral via Yamal voor gevaar bleef zorgen. Jackers kon eerst zijn schot richting winkelhaak redden en zag daarna een nieuwe poging over doel vliegen.
Een kwartier voor tijd lukte het dan toch voor het Spaanse wonderkind. Yamal krulde het leer richting doel en via het hoofd van Tzolis dwarrelde de 3-3 in doel. In de slotfase bleef het ongemeen spannend. Bij het begin van de blessuretijd leek Blauw-Zwart zijn stunt beet te hebben, maar dat was buiten de Engelse ref Taylor gerekend. Vermant kon een blunder van Szczesny afstraffen, maar na het bekijken van de beelden werd het doelpunt afgekeurd en bleef het dus 3-3. Club Brugge pakt zo zijn vierde punt in de Champions League.
UEFA Champions League – Speeldag 4
Toeschouwers: 29.042 – Jan Breydelstadion
Scheidsrechter: Anthony Taylor (Eng)
Club Brugge: Nordin Jackers – Kyriani Sabbe, Joel Ordóñez, Brandon Mechele, Joaquin Seys - Aleksandar Stanković, Raphaël Onyedika (84’ Lynnt Audoor, 87’ Hugo Vetlesen), Hans Vanaken, Romeo Vermant – Carlos Forbs (78’ Mamadou Diakhon), Nicolò Tresoldi (78’ Romeo Vermant), Christos Tzolis. Bank: Dani van den Heuvel, Axl De Corte, Zaid Romero, Cisse Sandra, Gustaf Nilsson, Hugo Siquet, Jorne Spileers en Shandre Campbell. Coach: Nicky Hayen.
FC Barcelona: Wojciech Szczesny – Jules Koundé, Ronald Araújo, Eric García (90+3’ Pau Cubarsi), Alejandro Balde (90+3’ Gerard Martin) – Frenkie De Jong, Marc Casadó (58’ Dani Olmo) - Lamine Yamal, Fermín López, Marcus Rashford (83’ Roony Bardghji) - Ferran Torres (58’ Robert Lewandowski). Coach: Hansi Flick.
Gele kaarten: Onyedika, Koundé, Diakhon, Yamal, Lopez.
Rode kaarten: geen
Doelpunten: 6’ Tresoldi (1-0), 7’ Torres (1-1), 17’ Forbs (2-1), 61’ Yamal (2-2), 63’ Forbs (3-2), 77’ Tzolis (owngoal, 3-3).