Alle nieuws

Club Brugge – Charleroi: de Club Facts

De feestdagen en winterstages mogen plaats maken, want zondag is Koning Voetbal terug in Brugge. Net zoals vorig jaar start Blauw-Zwart met een thuismatch tegen Charleroi, hier zijn de Club Facts.

HET CIJFER: 3

Met Hans Vanaken won woensdagavond voor het derde jaar op rij een Clubspeler de Gouden Schoen. Zondag zullen er 2 Brugse Gouden Schoenen op het veld (Vormer en Vanaken) en 1 in de staff (Simons) aanwezig zijn.

DE SCHEIDSRECHTER

Alexandre Boucaut is de ref voor het eerste duel van Club in 2019. Hij wordt bijgestaan door lijnrechters Frederic Godelaine en Vito Di Vincenzo. Vierde official is Christof Dierick, Laurent Colemonts is de VAR van dienst.

Het is de 33ste officiële wedstrijd van Blauw-Zwart die door de 38-jarige ref geleid wordt. De 14 vorige thuismatchen van Club met hem als ref eindigden op 9 zeges, 4 draws en 1 nederlaag.

Eerder dit seizoen leidde Boucaut de duels van Club thuis tegen Waasland-Beveren (1-1) en Zulte Waregem (1-3) en uit bij Moeskroen (0-1).

DE SPELERS

Wesley kan zondag zijn 110de officiële match voor Club spelen.

Siebe Schrijvers kan voor de 20ste keer in actie komen bij Club.

Dion Cools kan zijn 75ste competitiematch voor Blauw-Zwart spelen.

Voor Loïs Openda en Sofyan Amrabat kan het de 10de competitiematch bij Club worden.

Mats Rits kan zijn 200ste wedstrijd in Eerste Klasse spelen! Hij speelde alle 21 competitiematchen van de heenronde bij Club. Daarnaast kwam hij ook nog 155 keer uit voor KV Mechelen en 23 keer voor Beerschot AC.

DE WEDSTRIJD

De eerste officiële wedstrijd van 2019 is net als in 2018 een thuismatch tegen Sporting Charleroi. Vorig jaar behaalde Club in die eerste match in de beker tegen de Zebra's een ruime 5-1 overwinning. In dat seizoen speelden beide teams dus 5 keer tegen mekaar: buiten de bekerwedstrijd haalde Club in de reguliere competitie een 1-2-zege in de competitie en een 3-3 draw op eigen veld. En in Play-Off 1 won Club met 1-3 en 6-0 van Charleroi.

Eerder dit seizoen liep Club op Mambourg tegen zijn 2de competitienederlaag van het seizoen. Hans Vanaken had Club al na 11 minuten op voorsprong gezet, maar vlak voor de rust maakte Cristian Benavente gelijk. De wedstrijd leek op een draw te gaan eindigen, toen Massimo Bruno voor de thuisploeg toch nog de 3 punten binnenhaalde (2-1).

Dit is het 98ste duel tussen beide teams in Eerste Klasse. De 48 vorige thuismatchen tegen Charleroi eindigden op 37 zeges (laatste keer 6-0 op 19/04/2018), 8 draws (laatste keer 3-3 op 04/02/2018) en 3 nederlagen (laatste keer 0-2 op 29/02/2008).

In de voorbije 12 thuiswedstrijden in de competitie wist Club telkens te scoren tegen Sporting Charleroi. Vorig seizoen scoorde het in 3 thuiswedstrijden (2 competitiematchen en 1 bekerwedstrijd) tegen de Zebra's samen liefst 14 keer.

Club kende een geslaagde winterstage onder aangename temperaturen in het Qatarese Doha. Het leed een nipte nederlaag in een vriendschappelijk duel met PSV Eindhoven (2-1). Met een geweldige solo zorgde Hans Vanaken voor de eerredder.

DE TEGENSTANDER

Sporting Charleroi trok op winterstage naar het Spaanse Valencia. In een vriendschappelijk duel tegen de Duitse tweedeklasse FC St Pauli, waar ex-Clubspeler Waldemar Sobota in de ploeg stond, boog het team van Felice Mazzu een 2-0 achterstond om in een 2-3 zege. 2 doelpunten van Jérémy Perbet en 1 treffer van Marco Ilaimaharitra zorgden voor de ommekeer.

De club nam deze winter afscheid van 2 spelers: de Franse aanvaller Romain Grange werd uitgeleend aan de Franse tweedeklasser Grenoble Foot 38. De 33-jarige verdediger Francis N'Ganga, die dit seizoen nog niet in actie kwam bij Charleroi, trok naar Ermis Aradippou (Cyp).

Sporting Charleroi beëindigde de eerste competitiehelft op de 8e plaats in de stand. Op verplaatsing haalde het een 9 op 30. Het won van Eupen (1-4) en Lokeren (2-4), speelde gelijk tegen Standard (0-0), Waasland-Beveren (1-1) en Anderlecht (1-1) en verloor van KRC Genk (3-1), Cercle Brugge (2-1), AA Gent (2-1), KV Oostende (2-1) en Zulte Waregem (3-1).

Voor de winterstop moest Sporting Charleroi een 0-1 nederlaag incasseren in de Waalse kraker tegen Standard Luik. Paul José Mpoku tekende voor het enige doelpunt in de wedstrijd.

De Club-verdediging moet 2 spelers bijzonder in het oog houden: topschutters Cristian Benavente en Victor Osimhen troffen respectievelijk al 9 en 8 keer raak.

Sporting Charleroi heeft één van de meeste buitenlands getinte ploegen van Eerste Klasse. Gemiddeld stonden er slechts 2,29 Belgen aan de aftrap. Alleen Cercle Brugge start met gemiddeld nog minder Belgen (2,14).

DE ANDERE WEDSTRIJDEN

vr 18/01 20:30 K. Sint-Truidense VV - KRC Genk (Ref: Lawrence Visser) za 19/01 18:00 R. Standard de Liège - KV Kortrijk (Ref: Erik Lambrechts) za 19/01 20:00 KAS Eupen - KSC Lokeren OV (Ref: Kevin Van Damme) za 19/01 20:00 KV RS Waasland-SK Beveren - Cercle Brugge KSV (Ref: Bert Put) za 19/01 20:30 SV Zulte Waregem - R. Antwerp FC (Ref: Nathan Verboomen) zo 20/01 18:00 KAA Gent - RSC Anderlecht (Ref: Jonathan Lardot) zo 20/01 20:00 R. Excel Mouscron - KV Oostende (Ref: Lothar D'Hondt)