De laatste drie wedstrijden van 2023 komen er aan. Komende zondag is KAA Gent te gast op Jan Breydel voor de Slag om Vlaanderen. Bereid je perfect voor op deze wedstrijd met de Club Facts!
De wedstrijd
Het is de 156e confrontatie in Eerste Klasse tussen beide teams. De 77 vorige thuismatchen leverden 44 zeges (laatste keer 2-0 op 26/02/2023), 14 draws (laatste keer 1-1 op 03/02/2019) en 19 nederlagen (laatste keer 1-2 op 06/02/2022) op.
Hans Vanaken scoorde al 8 keer in de competitie tegen Gent. Geen Club-speler deed ooit beter dan de captain.
Simon Mignolet moest afgelopen donderdag voor het eerst in 8 officiële duels een tegengoal toestaan. Toch kon het strafschopdoelpunt Club niet verhinderen om het Noorse FK Bodø/Glimt te kloppen (3-1) en de groepswinst binnen te halen. De volgende Europese matchen zijn nu pas in maart 2024 voor Club.
In de competitie hield Club al 4 keer op rij de nul. Als het Club lukt om ook tegen Gent de nul te houden, haalt voor het eerst sinds december 2020 5 clean sheets op rij.
Andreas Skov Olsen is nog steeds de topschutter van Club in de competitie met 7 goals. De Deen kon in zijn laatste 6 competitiematchen niet meer scoren. Met 5 assists is Maxim De Cuyper nog steeds de beste aangever van Blauw-Zwart.
Raphael Onyedika en Hugo Vetlesen moeten een gele kaart vermijden om de uitmatch in Molenbeek niet te moeten missen.