Alle nieuws

Club Brugge – KRC Genk: de Club-facts

Zondagmiddag gaat Club na een fantastische week op zoek naar de zege tegen KRC Genk. Philippe Clement ontvangt voor het eerst zijn ex-ploeg in een ongetwijfeld zinderend Jan Breydel. Hier alvast alles wat je moet weten over de wedstrijd tegen de huidige landskampioen!

WEDSTRIJDLEIDING

De 34-jarige Erik Lambrechts zal de laatste wedstrijd voor de interlandbreak in goede banen leiden. Assistent-refs Kevin Monteny en Pieter Becquet, en vierde official Kevin Van Damme vervolledigen het scheidsrechterteam. De VAR is Lawrence Visser, bijgestaan door Rien Vanyzere en Mario Vanlommel.

Lambrechts fluit voor de 17e keer een wedstrijd van Club Brugge, de voorbije 8 thuismatchen onder zijn leiding werden telkens gewonnen. Eerder dit seizoen floot de Leuvenaar ook al de uitmatch tegen KV Oostende (0-2).

PRACHTWEEK ACHTER DE RUG

Club bereikte deze week een nieuw hoogtepunt door zich voor de 7e keer in de geschiedenis te plaatsen voor de groepsfase van de Champions League. In een uitverkocht Jan Breydel won het met 2-1 tegen het Oostenrijkse LASK.

Een nieuwe match, een nieuw glansprestatie voor Hans Vanaken. De Limburger scoorde het 50e doelpunt voor Blauw-Zwart in de Champions League-voorrondes.

Ruud Vormer kroonde zich via hoekschoep opnieuw tot aangever van dienst, goed voor zijn 60e assist in blauw-zwarte loondienst.

6 JAAR ONGESLAGEN

Ook landskampioen Genk zal net als Club aantreden in de groepsfases van het kampioenenbal. Nog maar drie keer eerder konden er zich 2 Belgische teams samen plaatsen voor de Champions League. Beide clubs nemen het voor de 35e keer tegen elkaar op in fort Jan Breydel. En dat mag je gerust letterlijk nemen, Club is thuis al 6 jaar ongeslagen tegen de Limburgers. Vorig seizoen won Club zijn beide thuiswedstrijden tegen de huidige landskampioen. (3-1 en 3-2).

Bij Blauw-zwart lopen er enkele ex-Genk gezichten rond. Zowel Siebe Schrijvers, Clinton Mata, Jelle Vossen en Nick Shinton kennen een verleden in de Luminus Arena. Bij de bezoekers heeft Zinho Gano dan weer een Club-geschiedenis. Ruud Vormer maakte in 2014 dan weer zijn Club-debuut tegen Genk met een 1-1 gelijkspel.

VICE-TOPSCHUTTER, ASSISTKONING EN TOPKEEPER

In de topschuttersstand moet David Okereke (4 goals) alleen Aly Samatta (Genk) en Dieumerci Mbokani boven zich dulden. Ruud Vormer is met 4 beslissende passes nog steeds assistenkoning in de Jupiler Pro League. Ook in de goal voert Club met Simon Mignolet voorlopig het klassement aan. De doelman hield al twee keer in 3 matchen zijn netten schoon.

Thibault Vlietinck kan voor de 25e keer in actie komen voor Club. Verder kan Clement weer een beroep doen op Loïs Openda, die een schorsing van 2 speeldagen uitzat na een rode kaart tegen STVV.

GENK IN DE KIJKER

De Genkenaars kenden een wisselvallige seizoensstart en verzamelden 9 punten in vijf wedstrijden. Man in vorm met 5 doelpunten is ongetwijfeld spits Aly Samatta. Als de voorlopige topschutter ook zondag raak treft, evenaart hij Jelle Vossen met 7 treffers als Genkse topschutter aller tijden tegen Blauw-Zwart.

DRUKKE TRANSFERZOMER

KRC Genk nam deze zomer afscheid van spits Leandro Trossard [Brighton & Hove Albion (Eng)], middenvelder Ruslan Malinovskiy [Atalanta BC (Ita)] en verdediger Joseph Aidoo (Gha) [RC Celta de Vigo (Esp)]. Verder kan het voor lange tijd niet rekenen op de langdurig gekwetste doelman Danny Vukovic.

Coach Mazzu haalden ook enkele gerichte versterkingen binnen. Een overzichtje:
-> doelman: Gaëtan Coucke [terug van Lommel SK]
-> verdediger: Carlos Cuesta (Col) [Atlético Nacional (Col)]
-> middenvelders: Patrik Hrosovsky (Cze) [Viktoria Plzen (Cze)], Ianis Hagi (Rou) [FC Viitorul (Rou)]
-> aanvallers: Theo Bongonda (Bel/Cod) [Zulte Waregem], Paul Onuachu (Nga) [FC Midtjylland (Den)], Benjamin Nygren (Swe) [IFK Göteborg (Swe)], Stephen Odey (Nga) [FC Zürich (Sui)]

Met een gemiddelde leeftijd van 23,54 jaar heeft KRC Genk de op één na jongste basiself van 1A. Enkel Waasland-Beveren beschikt over nog een jongere gemiddelde basisploeg (23,46 jaar).

ANDERE MATCHEN


vr 30/08 20:30 YR KV Mechelen - R. Excel Mouscron (Ref: Jasper Vergoote)
za 31/08 18:00 KAS Eupen - K. Sint-Truidense VV (Ref: Kevin Van Damme)
za 31/08 20:00 KV Kortrijk - KV Oostende (Ref: Christof Dierick)
za 31/08 20:30 KV RS Waasland-SK Beveren - Sp. du Pays de Charleroi (Ref: Wesli De Cremer)
zo 01/09 18:00 RSC Anderlecht - R. Standard de Liège (Ref: Nicolas Laforge)
zo 01/09 20:00 KAA Gent - Cercle Brugge KSV (Ref: Bram Van Driessche)
zo 01/09 20:00 SV Zulte Waregem - R. Antwerp FC (Ref: Jan Boterberg)