Alle nieuws

Club gaat thuis met 0-2 onderuit tegen Antwerp

Club Brugge heeft zijn eerste competitienederlaag van 2021 geleden. Blauw-Zwart verloor op eigen veld met 0-2 van Antwerp na goals van Lamkel Zé en Refaelov.

Club speelde maandag een erg sterke tweede helft tegen AA Gent en dat had zijn gevolgen voor de basiself. Stefano Denswil, Mats Rits en Charles De Ketelaere vielen tegen de Buffalo’s in bij de rust en werden nu beloond met een basisstek. Ook Odilon Kossounou – terug na twee speeldagen schorsing – kwam opnieuw in de ploeg. Het viertal kwam in de plaats van Mitrović, Sobol, Balanta en Chong.

Blauw-Zwart greep de bezoekers meteen bij de keel, maar toch was het Antwerp dat vanuit het niets op voorsprong kwam. Een mislukte uittrap van De Wolf belandde in de loop van Lamkel Zé en die schoof de 0-1 in doel. De Bruggelingen probeerden de vroege achterstand vlug ongedaan te maken, maar een kopbal van Dost ging rakelings voorlangs en een volley van Vormer viel recht in de armen van De Wolf. Halfweg de eerste helft leek Vormer op weg naar de gelijkmaker, maar Le Marchand kon de bal net voor de doellijn wegwerken. De rebound van Dost ging naast.

De bezoekers trokken een dubbele muur op, waardoor het voor Club moeilijk was om openingen te vinden. Toen de Bruggelingen er dan toch enkele keren doorgeraakten, verdwenen de kopballen van Lang en Vanaken over en naast doel. Tussendoor eindigde een knappe aanval bij Rits, maar ook hij kon zijn schot niet kadreren. Antwerp voetbalde geen enkele kans bij elkaar, maar stond bij de rust zowaar 0-2 voor. Clinton Mata wou immers een bal wegwerken uit de zestien meter, maar raakte daarbij Batubinsika en dus wees scheidsrechter Laforge naar de stip. Lior Refaelov bleef ijzig kalm en trapte de elfmeter feilloos binnen.

Blauw-Zwart stond dus voor een loodzware opdracht in de tweede helft. Club trok wel meteen naar voren, maar een schot van Rits werd afgeblokt. De Bruggelingen zetten hoog druk, waardoor er veel ruimte lag in de rug van de verdediging. Hongla probeerde daarvan te profiteren met een verre lob, maar Mignolet was tijdig teruggekeerd.

Antwerp bleef goed georganiseerd spelen, terwijl Club ook geen geluk kende in de afwerking. Een knap schot van Lang werd immers net voor de doellijn weggewerkt, terwijl ook een poging van Vanaken net niet binnen ging. Zijn schot botste immers via de onderkant van de deklat opnieuw het veld in. Twintig minuten voor tijd kon De Ketelaere net niet bij een scherpe voorzet van Lang.

De Bruggelingen beten zich de tanden stuk op de bezoekende defensie en kwamen niet verder dan twee schoten van Sobol die over doel verdwenen. Tot overmaat van ramp beëindigde Club de match nog met een man minder. Noa Lang pakte zijn tweede geel na een fout op Le Marchand en mocht vervroegd gaan douchen. Het bleef 0-2 en dus leden de Bruggelingen hun eerste competitienederlaag van 2021. Door deze nederlaag is de voorsprong op Antwerp gereduceerd tot zestien punten.

Jupiler Pro League – Speeldag 31
Toeschouwers: geen – Jan Breydelstadion
Scheidsrechter: Nicolas Laforge
Club Brugge: Simon Mignolet – Clinton Mata, Odilon Kossounou, Brandon Mechele, Stefano Denswil (61’ Eduard Sobol) – Ruud Vormer, Mats Rits, Hans Vanaken – Noa Lang, Bas Dost (76’ Daniel Pérez), Charles De Ketelaere. Bank: Ethan Horvath, Éder Balanta, Tahith Chong, Matej Mitrović, Federico Ricca, David Okereke, Youssouph Badji en Ignace Van der Brempt. Coach: Philippe Clement.
Royal Antwerp FC: Ortwin De Wolf – Ritchie De Laet, Dylan Batubinsika, Maxime Le Marchand, Jordan Lukaku – Nill De Pauw, Birger Verstraete, Lior Refaelov (77’ Pieter Gerkens), Faris Haroun, Martin Hongla – Didier Lamkel Zé. Coach: Frank Vercauteren.
Gele kaarten: Hongla, Mata, Lang, Mechele en De Pauw.
Rode kaarten: 89’ Lang (2x geel).
Doelpunten: 9’ Lamkel Zé (0-1), 43’ Refaelov (penalty, 0-2).

Tekst: Steven Floin