Alle nieuws

CLUB NXT U19 VERLIEST DE FINALE MET OPGEHEVEN HOOFD

UEFA Youth League

Na een lange en indrukwekkende Europese campagne dit seizoen heeft Club NXT U19 geschiedenis geschreven. Blauw‑Zwart schopte het tot de finale van de UEFA Youth League en mocht zich na een sterke eindstrijd tot tweede beste ploeg van Europa kronen. Hoewel de ultieme bekroning nét buiten bereik bleef, verdient het afgelegde parcours niets dan lof. Tegen de absolute top van het Europese jeugdvoetbal toonde Club NXT U19 karakter, kwaliteit en maturiteit. Een prestatie om bijzonder trots op te zijn. 

De Europese reis van Club NXT U19 in het seizoen 2025-2026 begon veelbelovend met een thuiszege tegen AS Monaco U19, waarin kapitein Laurens Goemaere vanop de stip het verschil maakte. Die goede start kreeg een vervolg in Italië, waar Atalanta Bergamo U19 met 0-2 werd geklopt dankzij twee doelpunten van Jesse Bisiwu. Ook op verplaatsing bij Bayern München U19 maakte Blauw-Zwart indruk met een overtuigende 0-3-overwinning, na goals van Laurens Goemaere, Yanis Musuayi en Wout Verlinden en daarbovenop een derde opeenvolgende clean sheet voor doelman Argus Vanden Driessche.

Thuis tegen FC Barcelona U19 zette Club zijn sterke reeks verder. Tobias Lund Jensen opende de score, waarna Jakke Van Britsom in een spannende slotfase de beslissende 2-0 op het bord zette. Vier wedstrijden, vier overwinningen en geen enkel tegendoelpunt: de cijfers spreken voor zich. De enige nederlaag in de groepsfase volgde op het veld van Sporting CP U19, waar Club ondanks een late aansluitingstreffer van Yanis Musuayi met 2-1 verloor. In de laatste groepswedstrijd tegen Arsenal U19 toonde de ploeg veerkracht. Na een vroege achterstand sleepte Club NXT U19 alsnog een 2-1-zege uit de brand via doelpunten van Yanis Musuayi en Jakke Van Britsom diep in de extra tijd. Met 15 op 18 en slechts drie tegendoelpunten eindigde Club NXT U19 knap derde in het algemene klassement.

Ook in de knock-outfase bleef Blauw-Zwart indruk maken. In de round of 32 tegen AS Monaco U19 moest Club diep gaan na een dubbele achterstand nog voor de rust, maar dankzij Tobias Lund Jensen en Laurens Goemaere werd de stand gelijkgetrokken. Diezelfde Tobias Lund Jensen bezorgde Blauw-Zwart uiteindelijk een verdiende 3-2-overwinning. In de achtste finales schakelde Club NXT U19 ook MŠK Žilina U19 uit, met een volwassen prestatie en een beslissend doelpunt van Tian Nai Koren na een ingestudeerde vrije trap. Het betekende een historische kwalificatie voor de kwartfinale van de UEFA Youth League.

Ook daarin hield Club het niveau hoog. Atlético de Madrid U19 werd, in de kwartfinale, al voor rust op achterstand gezet met doelpunten van Yanis Musuayi en Tian Nai Koren. In het slot van de tweede helft legde Jesse Bisiwu de overtuigende 0-4-eindstand vast. In de halve finale tegen SL Benfica U19 bevestigde Blauw-Zwart opnieuw zijn maturiteit. Laurens Goemaere, Andre Garcia en Yanis Musuayi zorgden voor de voorsprong en ondanks een late own goal bleef de zege buiten bereik van de Portugezen: 1-3 in Lausanne.

In de finale kwam Club NXT U19 uiteindelijk net iets te kort om de kroon op het werk te zetten. Ondanks een sterke prestatie en een collectief dat tot het laatste fluitsignaal bleef strijden, moest Blauw-Zwart na strafschoppen zijn meerdere erkennen in Real Madrid U19. Een doelpunt van Tobias Lund Jensen was niet voldoende om de overwinning en de beker mee naar Brugge te nemen. De ontgoocheling was aanwezig, maar die maakte snel plaats voor trots. Met verzorgd spel, mentale weerbaarheid en een indrukwekkende reeks resultaten tegen Europese topteams bewees Club NXT U19 dat het thuishoort op het allerhoogste niveau. Dit avontuur eindigde zonder trofee, maar met opgeheven hoofd, trots en een gezonde honger naar meer.