Alle nieuws

Club NXT U23 wint met 1-0 van Virton en plaatst zich voor de Champions play-offs

Meer dan 200 trouwe supporters van Club NXT waren ondanks de match van het eerste elftal op de Bosuil present in The Nest om onze youngsters te steunen. Bij winst verzekerden onze youngsters een plaats in de Champions Play offs van de Challenger Pro League.

De bezoekers begonnen het felst aan de wedstrijd. Doelman Lammens pakte al na vijf minuten een eerste vrijschop van de Luxemburgers. Blauw-Zwart had het moeilijk om een gaatje te vinden in de stevige organisatie van Virton. Talbi ontsnapte op rechts en bracht de bal voor doel, maar Pérez kopte op de deklat. Vermant lanceerde nadien De Roeve die op zijn beurt de Venezolaan bediende. Ditmaal knalde Pérez naast de paal. Beide ploegen hielden mekaar nadien stevig in evenwicht. Er was weinig vrije ruimte. Doelman Lammens moest opnieuw een vrijschop onschadelijk maken. Tot aan de rust bleven echt grote kansen uit. Ruststand: 0-0.

Ook bij de start van de tweede helft startte Virton het best. Albanese probeerde Lammens te verrassen met een lobbal, maar onze goallie pakte makkelijk het leer. De match werd wat bitsiger met stevige duels. Lammens toonde opnieuw zijn klasse en hield met enkele knappe reddingen de nulscore op het bord. Club NXT herstelde het evenwicht en drukte Virton stilaan terug. Talbi zette nog eens de bal voor doel, maar Pérez kon er net niet bij. Sandra probeerde het op zijn beurt maar ook zijn schot miste de goede richting. Alweer Talbi zette bij een volgende aanval de bal voor doel, maar Pérez kopte net over de deklat.

Het bleef spannend en Club NXT ging op zoek naar dat ene belangrijke doelpunt om zich te plaatsen voor play-off 1. De klok tikte en de bezoekers begonnen steeds meer tijd te rekken. Met minder dan tien minuten op de klok kreeg Club NXT een vrijschop links van het strafschopgebied na een fout van de ingevallen Khemais op Sandra. Talbi bracht het leer voor doel, waar Ordoñez de bevrijdende 1-0 binnen kopte. Virton verving nog enkele spelers, waardoor ex-Club NXT speler Simon Paulet nog in de ploeg kwam. Ook coach Hayen verving enkele spelers om de voorsprong te verdedigen. Virton kwam nog eenmaal gevaarlijk opzetten, maar de bal ging voorlangs en rolde uiteindelijk naast het doel. Zo pakt Club NXT de driepunter, waardoor ze mathematisch zeker zijn van deelname aan de Champions play-offs. Volgende zaterdag volgt de laatste wedstrijd van de reguliere competitie in Standard tegen de beloften van de Luikenaars.

Club NXT: Senne Lammens, Denzel De Roeve, Jorne Spileers, Joël Ordoñez,Joaquin Seys, Liam De Smet (90+3’ William Simba), Chemsdine Talbi, Shion Homma (87’ Sem Audoor), Cisse Sandra (90+3’ Aimar Cuevas), Romeo Vermant, Daniel Pérez. Bank : Henri Maton, Jano Willems, Lenn De Smet, Mathis Servais.
Coach: Nicky Hayen.

R.E. Virton: Thomas Vincensini, Pierre Bourdin, Kino Delorge (82’ Simon Paulet), Hakim Abdallah, Marc-Olivier Doue, Vincent Koziello (65’ Kéres Masangu), Yannick Aguemon, Emeric Dudouit, Ruben Droehnle, Alessandro Albanese (82’ Yann Mabella), William Remy (77’ Rayanna Khemais).
Coach: Christian Bracconi.

Doelpunt: 82’ Joël Ordoñez 1-0.

Gele kaarten: 41’ Albanese, 49’ Doue.

Scheidsrechter: Klass Clerkx.

Stadion: The Nest Roeselare
Toeschouwers: 237.