OVERWICHT IN DE EERSTE HELFT
In een volwassen wedstrijd hielden onze youngsters makkelijk gelijke tred met de bezoekers. De eerste kans was voor Homma die in een draaibeweging op doel trapte. Doelman Miras bokste de bal weg en verhinderde een vroege oorsprong van Club NXT U23. Ook toen Mbamba een heerlijke doorsteekpass gaf, verhinderde de goed uitgekomen doelman Miras een doelpunt van de gretige Mertens. Via een knappe voorzet van Sabbe kopte onze spits nadien net over de deklat. De bezoekers dreigden op hun beurt via een geniepige De Ridder die vanop zo’n 35 meter doelman Lammens probeerde te lobben. De bal verdween gelukkig over het doel van onze goalie. Lammens toonde nadien zijn klasse toen hij plat ging op een schot van Dansoko. Bij de volgende Brugse aanval was het raak. De snelle Homme lanceerde Lynnt Audoor die ruimte had op de rechterflank. Hij bracht het leder perfect voor en Mertens werkte beheerst af. 1-0. Onze youngsters bleven kansen afdwingen maar voorzetten van Cuevas en Sabbe werden helaas niet afgewerkt. Deinze dreigde eveneens. Doelman Lammens kon de bal nipt weg boksen voordat De Belder kon koppen. Ook Quinteiro kopte nadien nipt over het Brugse doel. Deinze wou de achterstand wegwerken aan de rust. De bezoekers kregen een vrije trap aan de rand van de zestien na een overtreding van Ordoñez. Gelukkig knalde De Ridder over doel. Net voor de rust werd Vermant neergehaald in de zestien, maar scheidsrechter Vermeiren zag er geen strafschop in. Blauw Zwart ging rusten met een kleine voorsprong.
VOLWASSEN TWEEDE HELFT
Deinze kwam gretig uit de kleedkamer op zoek naar de gelijkmaker. Club NXT speelde volwassen en de voorsprong kwam niet echt in gevaar. Tot Staelens van dichtbij uithaalde en Lammens alweer de nul op het bord hield. Ook op voorzet van ex-Bruggeling Jannes Vansteenkiste kon Staelens niet afwerken. Engels verving Sandra. Even later zette hij het leder strak voor het bezoekende doel, Vermant kon er net niet bij en Homma raakte helaas de bal met de arm. Kans verkeken. Bij Deinze werden twee ex-Club NXT U23-spelers ingebracht met Carcela-Gonzalez en Van Landschoot. Coach Hayen verving op zijn beurt Hautekiet en Homma door De Roeve en Talbi. Nadat Vermant een uitgelezen kans om de score te verdubbelen niet verzilverde na een zeer lange rush op doel, kon ook de sprintende Talbi zijn eerste poging niet afwerken. Er zat opnieuw drive in het spel van Club NXT U23. Toch was het nog steeds opletten geblazen. Een snelle actie van Deinze op de rechterflank kon nipt door onze Brugse goalie weggeduwd worden. Bij de volgende tegenaanval van Blauw Zwart kon sluipschutter Mertens de 2-0 op het scorebord zetten na een voorzet van Talbi. Deinze pakte daarna nog enkele gele kaarten en had de kracht niet meer om terug te slaan. Het was Club NXT U23 dat bijna de 3-0 maakt via een vrijschop van Engels die rakelings naast doel verdween.
Een verdiende overwinning van Club NXT dat hiermee oprukt in de rangschikking naar een voorlopig vierde plaats. Volgende competitiewedstrijd is in Dender, op zaterdag, de laatste match van een tot hiertoe geslaagde heenronde. Maar voor het treffen met Dender wacht er woensdag eerst nog een levensbelangrijke match in de UEFA Youth League, tegen FC Porto U23.
Club NXT: Senne Lammens, Kyriani Sabbe, Joël Ordoñez, Aimar Cuevas, Ibe Hautekiet (71’ Denzel De Roeve), Shion Homma (71’ Chemsdine Talbi), Lynnt Audoor, Noah Mbamba, Cisse Sandra (60’ Arne Engels), Romeo Vermant, Lennart Mertens. Bank: Liam De Smet, Sem Audoor, Joaquin Seys.
Coach: Nicky Hayen.
KMSK Deinze: Nacho Miras, Teo Quinteiro, Liam Fraser, Steve De Ridder (72’ Jellert Van Landschoot), Alessio Staelens, Dylan De Belder, Gaëtan Hendrickx (81’ Achraf El Bouchataoui), Denis Prychynenko, Bafode Dansoko, Jannes Vansteenkiste, David Winke (62’ Joachim Carcela-Gonzalez).
Doelpunten: 28’ en 80’ Mertens 1-0 en 2-0.
Geel: 18’ De Ridder, 43’ Ordoñez, 48’ Sandra, 88’ El Bouchataoui, 90’ Quintero.
Scheidsrechter: Ken Vermeiren.
Stadion: The Nest Roeselare.
Toeschouwers: 397.