DE TEGENSTANDER
De club werd in 2014 opgestart met de steun van de Franse club FC Metz, waar Dominique D’Onofrio toen sportief directeur was. De club nam het stamnummer over van Boussu Dour Borinage en mocht zo starten in Tweede Klasse. Na de hervorming van het Belgische voetbal in 2016 ging de club verder in de Eerste Amateurklasse. Na 4 seizoenen kon RFC Seraing in 2020 de promotie maken naar 1B. Omwille van de coronacrisis en de licentieweigering van een aantal profclubs mocht de club als derde in de stand toch promoveren. Vorig seizoen kon Seraing in zijn eerste seizoen in 1B verrassen en werd het tweede achter het ongenaakbare Union. In de barrages tegen Waasland-Beveren kon de club zegevieren en kon het promotiefeest starten.
Voor Seraing is het dit seizoen alles of niets op verplaatsing. Het won 2 uitmatchen: 1-2 bij KAS Eupen en 1-3 bij OH Leuven en verloor 6 keer op verplaatsing: 2-0 bij KV Kortrijk, 3-0 bij RSC Anderlecht, 2-1 bij R. Antwerp FC, 3-0 bij KRC Genk, 4-2 bij Union en 3-0 bij Beerschot. De Metallo’s zijn al 3 competitiematchen op rij ongeslagen na een knappe 7 op 9. Afgelopen weekend ging STVV in het Stade du Paray met 2-0 onderuit.
Coach bij Seraing is sinds deze zomer Jordi Condom. De 52-jarige Spanjaard was eerder actief in België bij KAS Eupen en KSV Roeselare. Hij volgde nu Emilio Ferrera op, die vorig seizoen de promotie met Seraing afdwong in de barrages tegen Waasland-Beveren. Voor aanvang van het seizoen voorspelden de analisten een verblijf in de bodem van het klassement voor de club. Maar na een knappe eerste seizoenshelft met al 6 zeges en 19 punten, doet de club veel beter dan verwacht.
Afgelopen dinsdag sneuvelde Seraing in de Croky Cup pas na strafschoppen tegen RSC Anderlecht. Net zoals bij Club stond er na 90 minuten een spectaculaire 3-3 op het scorebord. Seraing kwam al vroeg op een dubbele voorsprong na 2 strafschoppen van Maziz en Mikautadze, maar de bezoekers draaiden nadien de situatie helemaal om: Christian Kouamé (2x) en Lior Refaelov zetten de tussenstand op 2-3. Maar Youssef Maziz bracht met zijn 2e goal van de avond de stand weer in evenwicht. Helaas voor Seraing was Anderlecht koelbloediger in de strafschoppenreeks.
Topschutter van Seraing is Georges Mikautadze met 7 goals. De Fransman met Georgische roots werd vorig seizoen ook al door moederclub Metz uitgeleend en werd toen tweede in de topschuttersstand met 17 goals. Met 3 goals was hij toen ook beslissend in de promotiebarrages. Dit seizoen mocht hij slechts 1 wedstrijd meespelen bij FC Metz en dus werd hij op 30 augustus voor nog een seizoen uitgeleend aan Seraing. Zowel in de beker tegen Lokeren-Temse als in de competitie tegen Zulte Waregem scoorde hij al een hattrick. De andere huurling van Metz is de Franse Marokkaan Youssef Maziz. Hij is de assistkoning met 6 eenheden.
Afgelopen zomer nam de club afscheid van Iebe Swers [YR KV Mechelen], Brahim Abaouni (Mar/Fra) [FAR Rabat (Mar)], Abdel El Badaoui (Mar/Esp) [AD Alcorcón (Esp)], Jordan Machado (Por/Fra) [Bastia-Borgo (Fra)], Alessio Cascio [Visé], Yann Godart (Fra) [terug naar FC Metz (Fra)] en Mohamed Moulhi [RFC Liège]. De Bosnische Zwitser Danijel Milicevic beëindigde zijn carrière en ging aan de slag als assistent-coach bij KAA Gent.
Deze spelers kwamen de club versterken:
Verdedigers: Morgan Poaty (Cgo/Fra) [EA Guingamp (Fra)], Dario Del Fabro (Ita/Pol) [gehuurd bij Juventus (Ita)], Marsoni Sambu [SO Colet (Fra)], Elias Spago [eigen jeugd], Robin Denuit [Sporting Charleroi],
Middenvelder: Youssef Maziz (Fra/Mar) [gehuurd bij FC Metz (Fra)]
Aanvallers: Georges Mikautadze (Geo/Fra) [opnieuw geleend bij FC Metz (Fra)], Marius (Cha) [transfervrij], Giacomeo D’Asaro en Zakaria Silini [beide van STVV].
Seraing is de club die de meeste dribbles (151) dit seizoen van alle clubs in de Pro League. Met slechts 2,3 Belgen start Seraing met gemiddeld het minste aantal landgenoten van Eerste Klasse.
MIJLPALEN
Faitout Maouassa kan zijn 10e officiële match voor Club spelen. Het is de 120e officiële match van Philippe Clement als hoofdcoach van Club. Zowel Wesley als Mats Rits kunnen hun 110e competitiematch voor Club spelen.
Jack Hendry kan zijn 10e wedstrijd in de Jupiler Pro League spelen in Blauw-Zwart shirt en Brandon Mechele kan zijn 240e wedstrijd in Eerste Klasse spelen. Hij kwam 221 keer uit voor Club en 18 keer voor STVV.