Alle nieuws

Club verslaat LASK en stoot door naar Champions League!

Club Brugge heeft zich dankzij een 2-1 zege tegen LASK geplaatst voor de groepsfase van de Champions League. Hans Vanaken kopte Blauw-Zwart op voorsprong, maar via een penalty van Klauss maakten de Oostenrijkers onmiddellijk gelijk. Het bleef zo erg spannend, maar in de slotminuut bracht Emmanuel Dennis Jan Breydel in extase!

Philippe Clement voerde twee wijzigingen door aan het team dat vorige week won in Oostenrijk. Federico Ricca mocht voor het eerst starten en kreeg op de linksachter de voorkeur op Eduard Sobol. Voorin kwam Krépin Diatta in de plaats van Emmanuel Dennis. Loïs Openda startte net als vorige week als centrumspits, waardoor David Okereke opnieuw uitweek naar de linkerflank.

LASK wou uiteraard vroeg scoren, maar het was Club dat als een wervelwind van start ging. Blauw-Zwart drukte het gaspedaal meteen stevig en belette zo dat de Oostenrijkers in de match geraakten. De Bruggelingen zorgden ook al vroeg voor dreiging, maar zowel Okereke als Openda konden hun pogingen niet kadreren. Na twintig minuten volgde ook het eerste gevaar van de bezoekers, maar Mignolet kwam niet in de problemen op een schot van Klauss.

Blauw-Zwart bleef duidelijk baas en kwam steeds dichter bij een doelpunt. Zo kon doelman Schlager een scherpe voorzet van Diatta nog net wegwerken voor de aanstormende Openda en Okereke. Halfweg de eerste helft leek het dan toch te lukken: Okereke opende knap op Vormer en die stiftte het leer enig mooi in doel. De Brugse kapitein liep echter randje buitenspel en dus werd het doelpunt afgekeurd. LASK geraakte daarna beter in de match, maar meer dan twee schuchtere pogingen leverde dat niet op: een schot van Holland ging over doel en een knal van Ranftl werd afgeblokt door Rits.

Na de pauze kwam Percy Tau in de plaats van Openda. Club wou zo meer gevaar creëren via de flanken en slaagde daar vrijwel onmiddellijk in. Een diepe bal belandde bij Okereke en zijn knappe volley werd door Schlager nog net uit zijn doelvlak geranseld. De Bruggelingen bleven domineren, maar kwamen na tien minuten in de tweede helft erg goed weg. De goed uitgekomen Mignolet zag zijn weggewerkte bal in de voeten van Ranftl belanden. Die trapte meteen op doel, maar de alweer sterk spelende Simon Deli kon het leer net voor de doellijn wegkoppen.

Blauw-Zwart was meteen gewaarschuwd en ging daarom nog nadrukkelijker op zoek naar een doelpunt: een kopbal van Deli ging over doel, Tau mikte van dichtbij op Schlager, een knal van Mata zoefde over de lat en een nieuwe poging van Tau dwarrelde via de doelman tegen de paal. De oververdiende 1-0 viel uiteindelijk twintig minuten voor tijd: Hans Vanaken kopte een hoekschop van Vormer overhoeks binnen en bracht Club zo op voorsprong. Lang duurde de vreugde echter niet: na slordig uitverdedigen moest Rits een fout maken op Ranftl en dus wees scheidsrechter Brych naar de stip. Klauss twijfelde niet en trapte de elfmeter staalhard voorbij Mignolet.

De slotfase werd daardoor nog superspannend. De Oostenrijkers gingen er volop in geloven, maar schoten zichzelf tien minuten voor tijd in de voet. Trauner ging te driest door op Vormer en werd met zijn tweede geel van het veld gestuurd. Club kreeg zo extra ruimte en daar maakte het twee minuten voor tijd handig gebruik van: Vanaken lanceerde knap Tau en zijn aflegger werd door de pas ingevallen Emmanuel Dennis koelbloedig binnengetrapt. Het Jan Breydelstadion daverde op zijn grondvesten. Blauw-Zwart won dus met 2-1 en plaatste zich zo verdiend voor het kampioenenbal!

UEFA Champions League – Play-Offs (terug)
Toeschouwers
: 26.000 – Jan Breydelstadion
Scheidsrechter
: Dr. Felix Brych (Dui)
Club Brugge
: Simon Mignolet – Clinton Mata, Matej Mitrović, Simon Deli, Federico Ricca – Mats Rits, Ruud Vormer, Hans Vanaken – Krépin Diatta, Loïs Openda (46’ Percy Tau), David Okereke (88’ Emmanuel Dennis). Bank: Ethan Horvath, Eduard Sobol, Jelle Vossen, Siebe Schrijvers en Brandon Mechele. Coach: Philippe Clement.
LASK Linz
: Alexander Schlager – Philipp Wiesinger, Gernot Trauner, Emanuel Pogatetz – Reinhold Ranftl, James Holland, Peter Michorl, Rene Renner – Thomas Goiginger (72’ Marko Raguz), João Klauss, Dominik Frieser (62’ Samuel Tetteh). Coach: Valérien Ismaël.
Gele kaarten
: Michorl, Rits, Wiesinger.
Rode kaarten
: 81’ Trauner (2x geel).
Doelpunten
: 70’ Vanaken (1-0), 74’ Klauss (penalty, 1-1), 89’ Dennis (2-1).

Tekst: Steven Floin