Club heeft op de 27e speeldag in eigen huis met 2-0 gewonnen van Sporting Charleroi. Mats Rits was de held van de avond met twee knappe doelpunten. Door de nederlaag van Union nadert Club tot op negen punten van de leider.
Coach Alfred Schreuder kon geen beroep doen op Tajon Buchanan, Bas Dost en Eder Balanta. De Canadese winger testte positief op COVID-19 en moest verstek geven voor de wedstrijd. Dost bleef thuis met een blessure en Eder Balanta was geschorst. Achterin startte het trio Mata, Mechele en Nsoki. Skov Olsen en Sobol namen de flanken voor hun rekening. Rits, Odoi en Vanaken moesten het middenveld bemannen. Lang en De Ketelaere moesten voor de doelpunten zorgen.
Club nam in de beginfase het heft in handen en speelde met druk naar voren. Dat leverde evenwel niet meteen grote kansen op. De eerste mogelijkheid van de wedstrijd viel aan de overkant toen Heymans het probeerde van ver, maar Mignolet kon makkelijk redden. Net na het kwartier vond Nsoki het welletjes geweest en begon hij aan een heuse solo. Hij dribbelde alles en iedereen voorbij en vond met zijn voorzet Rits. Zijn omhaal verdween naast doel.
Even later was daar een eerste reuzenkans voor Club. De Ketelaere baande zich een weg in de zestien en vond Sobol die moederziel alleen stond op luttele meters van het doel. De Oekraïner besloot nog te controleren waardoor doelman Kamara zijn poging in hoekschop kon verwerken.
Na een periode zonder grote kansen en evenwichtig middenveldspel was Club daar plots met een snedige counter. Nsoki hield goed zijn man af en via Vanaken kon Odoi doorstomen. Hij bediende de aanstormde Rits en die knalde met zijn linker overtuigend binnen. Zo’n tien minuten voor de rust had Club zijn voorsprong te pakken. Enkele minuten later verdubbelde Lang bijna de voorsprong. De Ketelaere schilderde een voorzet heerlijk richting de Nederlander, maar zijn volley ging over doel. We doken de rust in met een 1-0-voorsprong.