Alle nieuws

KAA Gent – Club Brugge: de Club Facts

Op bezoek bij een uitdager die in eigen huis 25 op 27 haalde. Club staat zondag voor een moeilijke wedstrijd net voor Kerst, maar kan een uitstekende zaak doen als het een resultaat kan halen. We geven hier eerst nog de Club Facts

Speel mee met Unibet (18+): http://unibet.me/Brugge-H2H

LAATSTE 2 EUROPESE TEAMS

Zondag staan de enige 2 Belgische teams die nog Europees actief zijn tegenover elkaar. Club en Gent krijgen na Nieuwjaar met respectievelijk Manchester United en AS Roma een mooie uitdaging voorgeschoteld in de Europa League.

Dit is de 148ste confrontatie tussen beide teams in Eerste Klasse. Club won 26 van de 73 vorige uitmatchen in Gent, 27 keer verloor het er. Thuis kon Club eerder dit seizoen de Buffalo’s met 4-0 huiswaarts sturen. Vanaken zorgde met het hoofd voor de vroege 1-0, Diatta verdubbelde de score, Dennis en Diagne maakten het helemaal af in de tweede helft. Wint Club zondag, dan boekt het zijn 70e zege tegen Gent in Eerste Klasse.

Vorig seizoen was Club foutloos tegen Gent. Zowel in de competitie (0-4) als in de Play-Offs (0-1) ging Club met de zege aan de haal. Die 0-4 was trouwens een evenaring van de grootste zege ooit van Club op Gent.

Momenteel staat Club 10 punten voor op Gent, Standard en Charleroi, Antwerp volgt iets dichter op 8 punten. Wel heeft Club nog een wedstrijd tegoed tegen de Carolo’s.

Qua cijfers doet niemand beter dan Club en Gent. Club scoorde al 41 keer en hield 12 clean sheets, gent scoorde 38 keer en hield 8 clean sheets.

ONGESLAGEN IN EIGEN HUIS

Gent is bezig aan een uitstekend seizoen, met een goede klassering in de binnenlandse competitie en een Europese overwintering tot gevolg. In eigen huis is Gent nog ongeslagen. Het speelde enkel tegen Antwerp 1-1 gelijk en won al zijn overige matchen. Ook in Europa kon Gent thuis winnen van Viitorul Constanta (6-3), AEK Larnaca (3-0), HNK Rijeka (2-1), AS Saint-Étienne (3-2) en FC Oleksandria (2-1). Enkel Wolfsburg kon een punt komen pakken in de Ghelamco Arena.

Het verhaal dat Gent thuis schrijft, staat in schril contrast met de uitwedstrijden van de Oost-Vlamingen. Voor de 8ste keer in 10 uitmatchen liet Gent vorig weekend punten liggen in de competitie, een nederlaag in Oostende ditmaal. Ook in de 1/8ste finale van de Beker werd het geklopt door Charleroi.

Met Roman Yaremchuk (10 goals) en Jonathan David (9 goals) heeft Gent 2 spelers die heel vlot de weg naar doel vinden. Voor assists kijkt Gent naar ex-speler Vadis Odjidja. Hij zette 6 keer een speler op weg naar doel.

TERUGZIEN VOOR ‘TSJECHEN’

Drie spelers kunnen zondag herinneringen ophalen aan hun tijd bij Slavia Praag. Michael Ngadeu ziet dan zijn ex-ploeggenoten Simon Deli en Eduard Sobol terug.

Het is de 100e wedstrijd in Eerste Klasse van Philippe Clement sinds hij als hoofdcoach in 2017 begon bij Waasland-Beveren. In 4 wedstrijden die hij als coach afwerkte tegen het Gent van Jess Thorup, won Clement telkens.

Emmanuel Dennis kan zijn 70e competitiematch spelen voor Club Brugge. Clinton Mata komt mogelijk voor de 40e keer in actie in een competitiematch bij Club.

VISSER EN LAMBRECHTS

Lawrence Visser moet de topper zondag in goede banen leiden. Hij wordt daarin bijgestaan door lijnrechters Thibaud Nijssen en Rien Vanyzere. Vierde official is Frederik Geldhof. De VAR is Erik Lambrechts, geflankeerd door Lennert Becquet en Roel Bensch.

De ref, die afgelopen woensdag zijn 30e verjaardag vierde, fluit voor de 18e keer een officiële match van Club Brugge. De 8 vorige uitmatchen van Club onder zijn leiding eindigden op 2 zeges en 6 draws.

Dit seizoen floot Visser al 1 match van Blauw-Zwart: de thuismatch tegen Standard (1-1). Van de Buffalo’s leidde hij al de thuismatchen tegen Eupen (6-1) en Royal Antwerp (1-1). Het is de 1e keer dat Visser een duel tussen beide clubs leidt.

DE ANDERE WEDSTRIJDEN

vr 20/12 20:30 YR KV Mechelen - KV Oostende (Ref: Wim Smet)
za 21/12 18:00 R. Excel Mouscron - Sp. du Pays de Charleroi (Ref: Jasper Vergoote)
za 21/12 20:00 KAS Eupen - KV Kortrijk (Ref: Bert Put)
za 21/12 20:00 Cercle Brugge KSV - SV Zulte Waregem (Ref: Wesley Alen)
za 21/12 20:30 KV RS Waasland-SK Beveren - R. Standard de Liège (Ref: Christof Dierick)
zo 22/12 18:00 K. Sint-Truidense VV - R. Antwerp FC (Ref: Alexandre Boucaut)
zo 22/12 20:00 RSC Anderlecht - KRC Genk (Ref: Nicolas Laforge)