FC Lugano, komende donderdag tegenstander van Club Brugge in de Conference League, ging met 3-1 onderuit tegen Lausanne. Ook Beşiktaş verloor dit weekend. Bodø/Glimt kon als enige Europese tegenstander wel winnen.
Lausanne - FC Lugano 3-1
In de eigen competitie kwam een sterk gewijzigd Lugano opnieuw in actie in en tegen Lausanne. Afgelopen week ging de tegenstander van Blauw-Zwart in de bekercompetitie met 0-4 winnen in Lausanne, maar nu was het de thuisploeg die aan het langste eind trok.
In de eerste helft viel er weinig te beleven. De actie werd gespaard tot diep in de tweede helft. Samuel Kalu (ex-AA Gent) wist in de 71ste minuut de 1-0 op het bord te brengen. Net ervoor had bij de bezoekers Marques zijn tweede gele kaart ontvangen. Toch slaagde FC Lugano erin om in de 75ste minuut de bordjes gelijk te brengen. Sabbatini wist op pass van Steffen te scoren. De vreugde was echter van korte duur, want in de 80ste minuut kon Kalu Labeau bedienen en zo stond het 2-1. Diep in de blessuretijd kon Schwizer er nog 3-1 van maken op pass van Suzuki.
Lugano, dat komende donderdag Club partij geeft in het Jan Breydelstadion, blijft zo op de zesde plaats staan in de Zwitserse competitie op negen punten van leider Young Boys Bern. (EV)
FC Lugano: Deana, Marques, Hajdari, Hajrizi, Espinoza (83’ Arigoni), Bislimi (83’ Mai), Sabbatini, Belhadj (83’ Mahou), Bottani (41’ Cimignani), Babic (54’ Macek), Steffen.
Doelpunten: 71’ Kalu (1-0), 75’ Sabbatini (1-1), 80’ Labeau (2-1), 90+4’ Schwizer (3-1).
Antalyaspor – Beşiktaş 3-2
Beşiktaş leed in de Turkse Süper Lig een 3-2 nederlaag op het veld van Antalyaspor. Cenk Tosun bracht de bezoekers nochtans eerst op voorsprong op slag van rust, maar direct na de pauze sloeg de thuisploeg genadeloos toe. In dik tien minuten tijd boog het team uit Antalya een 0-1 achterstand om in een 3-1 voorsprong. Bij de bezoekers kwamen er met Rebic en Muleka nog twee extra aanvallers bij, maar Antalyaspor hield goed stand. Ex-Standardspits Muleka lukte tien minuten voor tijd nog de aansluitingstreffer, maar verder geraakten de bezoekers niet meer. Beşiktaş telt na elf speeldagen twaalf punten achterstand op Galatasaray, dat door de 2-3 thuisnederlaag van Fenerbahçe tegen Trabzonspor de nieuwe leider is. (SF)
Beşiktaş: Destanoglu, Bulut, Bailly (46’ Rosier), Uysal, Zaynutdinov, Bingöl (60’ Rebic), Uçan (85’ Tiknaz), Rashica (85’ Kiliçsoy), Fernandes, Oxlade-Chamberlain (60’ Muleka), Tosun.
Doelpunten: 45+2’ Tosun (0-1), 46’ Saric (1-1), 50’ Jehezkel (2-1), 57’ Jehezkel (3-1), 79’ Muleka (3-2).
Stabaek - Bodø/Glimt 0-4
FK Bodø/Glimt moest in de Noorse competitie aan de slag in en tegen Stabaek. De ploeg van trainer Knutsen won met ruime 0-4 cijfers en behoudt zo z’n ruime voorsprong op Brann Bergen.
Al na de eerste helft had de geel-zwarte ploeg de schaapjes op het droge: het stond 0-3 toen het rustsignaal weerklonk. Met twee doelpunten op een paar minuten tijd brachten Sorli en Moumbagna halfweg de eerste helft de bezoekers op een 0-2 voorsprong. Het eerste doelpunt kwam er na een assist van Pellegrino en Gronbaek had op zijn beurt een aandeel in de tweede treffer. Vlak voor het rustsigaal wist ook Bjorkan zijn goal mee te pikken zodat de geruststellende 0-3 voorsprong op het bord stond. In de tweede helft gebeurde er lange tijd weinig tot niets, maar in de blessuretijd was het de ingevallen Saltnes die de 0-4 op het scorebord zette na een pass van Zugelj. FK Bodø/Glimt treft donderdag Beşiktaş in de Conference League. (EV)
FK Bodø/Glimt: Haikin, Bjorkan (64’ Sorensen), Bjortuft, Moe, Wembangomo, Gronbaek (82’ Bassi), Berg, Fet (82’ Gulliksen), Pellegrino (64’ Saltnes), Moumbagna, Sorli (64’ Zugelj).
Doelpunten: 23’ Sorli (0-1), 25’ Moumbagna (0-2), 44’ Bjorkan (0-3), 90+2’ Saltnes (0-4).