Alle nieuws

Mats Rits: “We zitten in een goede flow”

Mats Rits speelde een degelijke wedstrijd tegen Waasland-Beveren, maar het duurde tot de slotminuut vooraleer de match in een beslissende plooi viel. Noa Lang besliste uiteindelijk de wedstrijd met twee doelpunten. Blauw-Zwart bouwt zo verder aan een knappe reeks.

“We zijn natuurlijk blij met de vierentwintig op vierentwintig en we proberen zo lang mogelijk die reeks te behouden en te verlengen. We zitten in een goede flow. Vandaag hebben we wel een aantal mindere punten laten zien. Het sneller afmaken bijvoorbeeld zodat de match makkelijker werd. Hierdoor zakte ons tempo in de wedstrijd. We moeten zorgen dat we dit de volgende keer beter doen. Er is wel zelfvertrouwen, maar er mag ook niet te veel zijn om altijd maar te denken dat het wel goed komt. Dan gaan we eens tegen de muur lopen. Daar zijn we ons wel van bewust. Dat zeggen we ook in de spelersgroep. Simon Mignolet heeft vandaag niet veel werk gehad en we stonden wel goed in organisatie op de momenten dat Waasland-Beveren drukte. Die nul houden was belangrijk voor ons, want dat was al vier of vijf wedstrijden niet het geval.”

Intussen heeft Mats Rits zijn basisplaats in de ploeg. “Ik speel graag wedstrijden en hoe meer hoe liever. Ik ben voetballer geworden om te spelen en niet om te trainen. Dat komt er natuurlijk wel bij.”

Woensdag speelt Club in de Croky Cup tegen Antwerp, maar de verloren bekerfinale speelt niet meer in de hoofden van de spelers. “Die bekerfinale was de eerste wedstrijd na de coronaperiode. Dat was helemaal anders. Het was een heel nieuwe beleving voor ons zonder supporters. Dat zijn we nu gewend. We weten hoe we er moeten mee omgaan dat de supporters er niet zijn om ons vooruit te stuwen. Wat heel jammer is natuurlijk. Maar we zijn er klaar voor: ons matchritme zit goed en we hebben de goede vorm te pakken.” (KN)