Alle nieuws

Philippe Clement: “Eerste half uur niet scherp genoeg”

Club Brugge behoudt een perfect rapport in 2021. Blauw-Zwart kende geen overweldigende start zoals zondag tegen Genk, maar groeide in de partij en pakte uiteindelijk een verdiende zege.

“Ik ben uiteraard tevreden met de drie punten, die ook na negentig minuten verdiend waren”, aldus Philippe Clement. “Ik was niet tevreden over ons eerste halfuur waar we niet scherp genoeg waren: in onze duels, diepgang, baltempo, veel te veel onnodig balverlies. Blijkbaar hadden we een doelpunt nodig om klaar te zijn voor de rest van de wedstrijd. We maken dan nog voor rust gelijk. We hadden wel heel veel balbezit, maar te weinig kwaliteit. De tweede helft was beter. Je scoort dan het tweede doelpunt. Dan is Cercle meer risico gaan pakken en dan hebben we op de counter nagelaten om het derde doelpunt te maken. Ik ben tevreden over 60 minuten, maar niet over de eerste 30.”

Cercle Brugge bengelt onderaan het klassement, maar toonde zich toch een stevige tegenstander. “Ik heb het nog voor de wedstrijd gezegd. Het is bizar dat Cercle staat waar ze staan. Ze spelen al heel het jaar goed voetbal. Vandaag hebben ze dezelfde tactiek van tegen Kortrijk doorgetrokken en met momenten gevaarlijk geweest. Je ziet duidelijk waar hun coach naartoe wil. Er zitten veel jongens met kwaliteit, maar ze hebben met momenten misschien een gebrek aan efficiëntie om het af te maken.”

De Brugse coach haalde Lang en Vanaken allebei al vrij vroeg naar de kant. “Noa had in de eerste helft een trap op de knie gekregen en dat hinderde hem serieus, vandaar de wissel. Hans heeft de pech gehad dat die schorsing net na de break viel. Hij moet terug in het ritme geraken. Het was gewoon een tactische wissel omdat Balanta daar nog meer evenwicht op het middenveld kan krijgen met de infiltratie van Rits. Ik ga de volgende twee dagen bekijken hoe de jongens uit deze wedstrijd komen. Een paar jongens gaven een vermoeide indruk, als je hen daarna ziet spelen is dat niet meer. Het zit meer in het hoofd dan in de benen, denk ik. Nu zondag is het een knaller tegen Standard. Dat zijn altijd topwedstrijden en Standard heeft nu veel punten gehaald onder Leye. Ik zal de volgende dagen kijken wie het best aan die wedstrijd kan starten.” (VL)