Alle nieuws

Ronny Deila: “Ontgoocheld over onze eerste helft”

Jupiler Pro League

Na Besiktas, Anderlecht en Genk bleef Blauw-Zwart nu ook tegen STVV steken op een 1-1 gelijkspel. Ronny Deila stak zijn ontgoocheling dan ook niet onder stoelen of banken.

“Onze eerste helft was niet goed”, aldus de Noorse coach. “We speelden slecht georganiseerd, maar dat neem ik op mij. We traden aan in een 3-5-2, maar het hing niet goed aan elkaar. STVV kreeg enkele kansen, maar wij ook, dus de wedstrijd was best open, maar toch haalden we niet ons normale niveau. In de tweede helft liep het wel veel beter. We creëerden kansen en hadden de volledige controle. De tegengoal viel echter volledig uit de lucht en sneed ons de adem af. Het is nu al de vierde wedstrijd op rij dat we blijven steken op een 1-1 gelijkspel, maar we moeten de positieve zaken onthouden. En we moeten vooral veel efficiënter zijn in de zestien meter. We verdienden te winnen, maar ik ben vooral ontgoocheld over de eerste helft.”

Op de vraag waarom hij zijn team in een andere opstelling liet aantreden, was Deila duidelijk. “Ik koos voor een 3-5-2 omwille van de spelers die vandaag aantraden, en ook omwille van de tegenstander. Sint-Truiden is immers moeilijk om tegen te spelen. Ze wisselen vaak van posities en bovendien lieten wij ze te veel vrijheid. Na de rust speelden we terug in onze vaste 4-3-3 en dat ging beter, al hadden we wel onze kansen moeten grijpen. We zijn dus niet klinisch genoeg. Door de snelle opeenvolging van wedstrijden hebben we weinig tijd om op specifieke dingen te trainen of om bepaalde zaken te veranderen. Het komt er nu vooral op aan om te proberen een goed gevoel op te bouwen. We mogen elkaar nu niet afbreken, want ik ben ervan overtuigd dat we dit kunnen omdraaien.” (SF)