Alle nieuws

Vanaken bezorgt Club 0-1 zege op Moeskroen

Club Brugge heeft een zuinige maar verdiende 0-1 zege behaald op bezoek bij Moeskroen. Hans Vanaken scoorde kort voor de rust het enige doelpunt van de partij.

In vergelijking met de match van twee weken geleden tegen AA Gent voerde Philippe Clement één wijziging door aan de Brugse basiself: Percy Tau – die tegen de Buffalo’s geblesseerd uitviel – werd voorin vervangen door Siebe Schrijvers. De Limburger kreeg al na één minuut een prima kans, maar werd afgevlagd wegens buitenspel. Moeskroen reageerde met een schot van Garcia dat ruim naast ging.

De Bruggelingen leken tijdens het eerste half uur al met hun gedachten bij de Champions League-match van komende dinsdag tegen Paris Saint-Germain te zitten. Blauw-Zwart speelde immers te slordig om de thuisploeg uit verband te kunnen spelen. Met uitzondering van twee pogingen van Schrijvers en Vormer kon het niet voor gevaar zorgen. Moeskroen vormde een stevig blok, maar kwam zelf ook niet verder dan een afgeblokt schot van Garcia.

Met de rust stilaan in zicht schakelde Club plots toch een versnelling hoger. Na een knappe aanval haalde Diatta uit van op de rand van de zestien meter, maar zijn afgeweken schot werd door doelman Butez nog net uit zijn doelvlak geranseld. Het bleek slechts uitstel van executie, want direct daarna kon Blauw-Zwart dan toch scoren: Hans Vanaken nam een voorzet van Diatta in één tijd op de slof en trapte de 0-1 fraai in doel.

Na de pauze hoopten de Bruggelingen zo vlug mogelijk een tweede keer te scoren en zo de match te beslissen. Moeskroen bleef echter goed georganiseerd spelen, waardoor het voor Club lastig was om openingen te creëren. Het eerste gevaar volgde na een uur spelen: Deli lanceerde Schrijvers en die krulde het leer voorbij Butez in doel. De goal werd echter afgekeurd wegens buitenspel.

Blauw-Zwart slaagde er niet in zijn wil op te dringen en dus greep Philippe Clement in: Percy Tau verving Schrijvers en die bracht meteen meer schwung in de partij. Eerst lanceerde hij Dennis, maar die werd afgestopt door Butez. Direct daarna ging de Zuid-Afrikaan zelf zijn kans, maar zijn poging hobbelde voorlangs. Twintig minuten voor tijd moest de thuisdoelman nog twee keer ingrijpen: eerst op een voorzet van Dennis en daarna op een schot van Diatta.

De slotfase bleef zo erg spannend. Club kreeg wel nog verschillende kansen, maar scoren lukte niet. Zo pareerde Butez een poging van Vormer, terwijl een schot van de Nederlander nipt voorlangs ging. Moeskroen kreeg vijf minuten voor tijd plots wel een prima kans, maar Osabutey kopte het leer recht in de handen van Mignolet. Blauw-Zwart kwam met de schrik vrij en leek bij het begin van de blessuretijd dan toch een tweede keer te kunnen scoren. Na een knappe doorsteekpass van Vormer schoof Diatta het leer in doel, maar na het bekijken van de beelden keurde scheidsrechter D’hondt het doelpunt af wegens handspel. Het bleef dus 0-1, waardoor Club een zuinige maar verdiende zege pakte.

Jupiler Pro League – Speeldag 11
Toeschouwers: 8.051 – Le Canonnier
Scheidsrechter: Lothar D'hondt
Moeskroen: Jean Butez – Nathan De Medina, Diogo Queiros, Kevin Wimmer, Rafal Pietrzak – Aleix Garcia, Frank Boya, Deni Hočko, Benjamin Van Durmen (65’ Fabrice Olinga) – Jonah Osabutey, Sami Allagui (71’ Cedric Omoigui). Coach: Bernd Hollerbach.
Club Brugge: Simon Mignolet – Clinton Mata, Brandon Mechele, Simon Deli – Krépin Diatta, Ruud Vormer (93’ Odilon Kossounou), Mats Rits, Hans Vanaken, Eduard Sobol - Siebe Schrijvers (61’ Percy Tau), Emmanuel Dennis (77’ Loïs Openda). Bank: Ethan Horvath, Mbaye Diagne, David Okereke, Thibault Vlietinck, Dion Cools en Charles De Ketelaere. Coach: Philippe Clement.
Gele kaarten: Rits.
Rode kaarten: geen
Doelpunten: 40’ Vanaken (0-1).

Tekst: Steven Floin