Alle nieuws

Vanavond om 20.45 uur: Club Brugge – Zulte Waregem

Club Brugge ontvangt vanavond om 20.45u Zulte Waregem tijdens de heenwedstrijd van de halve finale in de Croky Cup. Lees hieronder de voorbeschouwing.


CLUB BRUGGE

Blauw-Zwart ontvangt Zulte Waregem in de heenwedstrijd van de halve finale en speelt voor het eerst in zijn bekercampagne in Jan Breydel. In de voorbije rondes bleek Club te sterk voor Francs Borains (0-3), KV Oostende (2-4 na penalty’s) en Anderlecht (0-2). In de reguliere competitie wonnen de Bruggelingen beide partijen tegen Essevee. Tijdens de heenwedstrijd in het Regenboogstadion wonnen de Bruggelingen met 0-2 dankzij goals van Okereke en Diagne. In de kerstmatch voor eigen publiek werd het 4-0 via Diatta, Okereke (2x) en Vormer. Loïs Openda en Ruud Vormer missen bij een gele kaart de terugwedstrijd aan de Gaverbeek.

ZULTE WAREGEM

Zulte Waregem is nog volop in strijd voor een Play Off 1-ticket, maar legde ook in haar bekercampagne een knap parcours af. Het schakelde in de vorige bekerrondes Duffel (4-2), STVV (3-0) en Charleroi (2-3) uit en wil ook vanavond een goed resultaat halen met het oog op de cruciale terugmatch in het Regenboogstadion. Bij de bezoekers ontbreekt Larin geschorst na zijn tweede gele kaart in de kwartfinale. Björdal, Deschacht, Marq en Mensah missen bij een geel karton de terugwedstrijd. Francky Dury selecteerde volgende spelers: Bossut, Bansen, Bostyn, De Fauw, Baudry, Mensah, Walsh, Pletinckx, Deschacht, Marcq, Sissako, Zarandia, Bjørdal, Seck, Van Hecke, Bruno, Oberlin, De Smet en Berahino.

SCHEIDSRECHTER – WESLEY ALEN

Wesley Alen is scheidsrechter van dienst in Jan Breydel. Hij wordt geassisteerd door lijnrechters Florian Lemaire en Romain Devillers, de vierde official is Christof Dierick. Videoref Lothar D’Hondt wordt geflankeerd door Lennert Becquet en Roel Bensch.

CLUB BRUGGE – DAVID OKEREKE

In zijn eerste seizoen bij Club toonde David Okereke zich al bijzonder trefzeker met twee bekerdoelpunten en negen competitiegoals (waaronder drie treffers tegen Zulte Waregem). De 22-jarige Nigeriaan kwam over van het Italiaanse Spezia waar hij vorig seizoen 10 goals scoorde en 12 assists uitdeelde in 33 matchen. Okereke is een sterke targetspits die met zijn snelheid en efficiëntie het verschil kan maken.

ZULTE WAREGEM – GIANNI BRUNO

Gianni Bruno is met drie bekerdoelpunten en acht competitiegoals de efficiëntste speler bij de bezoekers. De 28-jarige Luikenaar is bezig aan zijn eerste seizoen bij Essevee, maar ontpopte zich meteen tot sterkhouder aan de Gaverbeek. Bruno genoot het grootste deel van zijn jeugdopleiding bij Standard en Lille waar hij nog ploegmaat was van o.a. Eden Hazard. Hij speelde een dertigtal matchen bij de eerste ploeg van Lille en zat nadien nog bij Bastia, Evian, Lorient, Samara en Cercle Brugge.