Club Brugge speelt vanavond zijn laatste UCL-wedstrijd tegen Real Madrid in een uitverkocht Jan Breydelstadion. Lees hieronder de voorbeschouwing.
CLUB BRUGGE
Club Brugge ontvangt vanavond het machtige Real Madrid in een uitverkocht Jan Breydelstadion. De belangen zijn groot voor Blauw-Zwart dat zich kan kwalificeren voor de Europa League na de winterstop. Club telt één punt voorsprong op Galatasaray dat op verplaatsing aantreedt tegen Paris Saint-Germain dat zeker is van de groepswinst. De West-Vlamingen willen het kampioenenbal in schoonheid verlaten en gaan resoluut voor thuiswinst. Tijdens de heenwedstrijd in Bernabéu stuntte Blauw-Zwart na een dol wedstrijdverloop met een historisch gelijkspel. Dennis verschalkte Courtois tot tweemaal toe waardoor de Bruggelingen met een dubbele voorsprong richting kleedkamer trokken. Na de rust voerden de Madrilenen de druk op, wat uiteindelijk resulteerde in de aansluitingstreffer van Ramos. De thuisploeg ging naarstig op zoek naar de gelijkmaker, maar ook Blauw-Zwart kwam er nog een paar keer gevaarlijk uit. Nadat Vormer met een tweede gele kaart van het veld werd gestuurd, kon Casemiro uit de daaropvolgende vrije trap finaal nog scoren voor de Koninklijke. In een beklijvende slotfase hielden de Bruggelingen stand waardoor een onverhoopt punt vanuit Madrid werd meegenomen. Philippe Clement kan opnieuw rekenen op captain Ruud Vormer die terugkeert uit schorsing, maar mist Krépin Diatta en Clinton Mata die een schorsingsdag uitzitten.
REAL MADRID
Real Madrid is zeker van de tweede plaats in groep A en overwintert dus sowieso in de UCL. Na het 2-2 gelijkspel tegen Club Brugge, behaalden de Spanjaarden twee zeges tegen Galatasaray (0-1 uit en 6-0 thuis) en een 2-2 gelijkspel tegen PSG. Ook in de eigen competitie doet de Koninklijke het voortreffelijk: het staat op een gedeelde leidersplaats met Barcelona dat een iets beter doelpuntensaldo kan voorleggen. Met een zekere tweede plaats, gunt Zinedine Zidane verschillende spelers extra rust: Hazard, Asensio, Kroos, Rodriguez, Ramos, Marcelo en Vazquez bleven uit voorzorg in Madrid. De selectie van de bezoekers ziet er als volgt uit: Courtois, Areola, Altube, Carvajal, Militão, Varane, Nacho, Odriozola, Mendy, Modrić, Casemiro, Valverde, Isco, Benzema, Bale, Jović, Brahim, Vinicius Jr en Rodrygo.
SCHEIDSRECHTER - Tobias Stieler
De partij tussen Club Brugge en Real Madrid staat onder leiding van Tobias Stieler. De 38-jarige Duitser wordt bijgestaan door zijn landgenoten Mike Pickel en Christian Gittelmann (assistent-refs) en Harm Osmers (vierde official). Christian Dingert is de VAR van dienst.