All news

Club - Charleroi: de Club Facts

Jupiler Pro League

Opnieuw tijd voor competitievoetbal op Jan Breydel! Op de 15de speeldag ontvangt Blauw-Zwart Sporting Charleroi in eigen huis. Alles over de wedstrijd lees je hier!

De wedstrijd

Het is de 111e confrontatie tussen beide teams. De 55 vorige thuismatchen tegen de Zebra's eindigden op 41 zeges (laatste keer 4-2 op 16/03/2025), 9 draws (laatste keer 2-2 op 22/01/2023) en 5 nederlagen (laatste keer 0-1 op 08/08/2020). In de laatste 4 thuismatchen scoorde Club 12 keer tegen Sporting. Maar in de laatste 3 incasseerde Club ook telkens 2 tegengoals van de Carolo's.

Vorig seizoen haalde Club een 4 op 6 tegen Charleroi. Op Mambourg kon Club op het nippertje een nederlaag vermijden toen Hans Vanaken in de 91e minuut een goal van Parfait Guiagon kon uitwissen. Op Jan Breydel was er een specaculaire 4-2 met treffers van Jutglà, De Cuyper, Jashari en Vermant voor Club, terwijl Guiagon en Mbenza raak troffen voor de bezoekers.

Christos Tzolis is de topschutter van Club met 5 goals. Over alle competities heen was hij dit seizoen al bij 17 goals betrokken (8 goals + 9 assists). De titel van assistkoning deelt Tzolis met Carlos Forbs. Beide konden in de competitie al 3 keer een ploegmaat op weg zetten naar een doelpunt.

Dit wordt een bijzondere wedstrijd voor 2 mensen op de bank aan beide kanten. Assistent-coach Joseph Akpala maakte in 2006 zijn doorbraak in België bij Sporting Charleroi. Na 2,5 jaar bij de Zebra's kwam hij voor 4 seizoenen naar Club Brugge. Rik De Mil doorliep als coach alle jeugdreeksen tot hij interim-coach bij Club Brugge. Sinds maart 2024 staat hij aan het roer van de Zebra's.

De tegenstander

De troepen van Rik De Mil zijn na 14 speeldagen terug te vinden op de 9e plek in de ranking met 18 punten. Sporting Charleroi maakte geen goede seizoenstart met een vroege Europese uitschakeling in de Conference League en een 3 op 12 in de competitie. Maar de laatste weken begint het terug te draaien, met o.a. een stunt thuis tegen RSC Anderlecht (1-0) en een uitzege bij KRC Genk (0-1).

De Ivoriaan Parfait Guiagon is de topschutter van Charleroi met 4 goals. In het verleden kon hij al 3 keer scoren tegen Club Brugge. Enkel Charly Jacobs (5) en Dante Brogno (4) deden ooit beter voor de Zebra's tegen Blauw-Zwart.

Mijlpalen

  • Christos Tzolis kan zijn 80e wedstrijd voor Club Brugge spelen.
  • Voor Romeo Vermant kan het de 70e match worden bij FCB.
  • Voor Nicolò Tresoldi kan het de 25e wedstrijd worden bij Club Brugge.
  • Shandre Campbell kan voor de 10e keer in actie komen bij Club.
  • Hans Vanaken kan zijn 390e competitiewedstrijd spelen voor Blauw-Zwart.
  • Nordin Jackers kan voor de 30e keer tussen de palen staan bij Club in de Jupiler Pro League.
  • Cisse Sandra kan zijn 25e JPL-match spelen bij Club.
  • Voor Mamadou Diakhon kan het de 10e competitiematch worden.

De scheidsrechter

Simon Bourdeaud’hui werd aangeduid als ref voor dit duel. Hij wordt bijgestaan door lijnrechters Michael Geerolf en Jonas Van Dyck. De vierde official is Kevin Van Damme.

Wim Smet neemt de taak van VAR op zich en wordt geassisteerd door Ruben Wyns en Niels Bossuyt.

Het is de 5e wedstrijd van Club Brugge die door de 29-jarige Oost-Vlaamse ref gefloten zal worden. De vorige thuismatch onder zijn leiding eindigde op een gelijkspel. Het is zijn eerste match van Club dit seizoen. Van Sporting Charleroi floot hij de competitiematchen bij Genk (0-1) en Union (3-1) en thuis tegen Antwerp (1-1).