Excelsior Moeskroen – Club Brugge: de Club Facts

Club wil de stijgende lijn doortrekken in de verplaatsing naar Henegouwen zondag, waar de negatieve herinneringen aan de 2-1 nederlaag van vorig seizoen uitgewist moeten worden. We kijken naar de cijfers van de wedstrijd in onze Club Facts!

HET CIJFER: 4

Club speelde nog maar 4 keer op bezoek bij het ‘nieuwe’ Excelsior Moeskroen. De grootste zege was ook een 1-4 overwinning in 2014.

DE SCHEIDSRECHTER

Alexandre Boucaut werd aangeduid als ref voor deze wedstrijd. De lijnrechters zijn Jimmy Cremers en Patrick Plumes. Jordy Vermeire is de vierde official. Tim Pots is de VAR van dienst. 

 

De 37-jarige Henegouwse ref fluit voor de 30ste keer een officiële match van Blauw-Zwart. De 17 vorige uitmatchen van Club uit die reeks eindigden op 5 zeges, 8 draws en 4 nederlagen. Eén keer eerder leidde Boucaut een duel tussen beide teams: vorig seizoen leed Club Brugge zijn eerste competitienederlaag op Le Cannonier (2-1). 

 

Boucaut floot eerder dit seizoen in Tongeren ook de oefenwedstrijd tussen KV Mechelen en Club (0-0).

DE SPELERS

Hans Vanaken, die zondag nog een assist gaf, kan zijn 150ste match voor Club spelen. In het begin van zijn 4de seizoen in Brugge verzamelde de Limburger al 2 titels en 2 Supercups.

 

Ook Jelle Vossen, mede-topschutter van de Jupiler Pro League, staat voor een mijlpaal: zijn 100ste competitiematch voor Club. Hij trof in de 99 vorige matchen al 40 keer raak.

 

Club leende vorig seizoen Dorin Rotariu uit aan Moeskroen. De Roemeen speelt dit seizoen op huurbasis voor AZ Alkmaar.

DE WEDSTRIJD

De eerste uitmatch van het seizoen is de verplaatsing naar Moeskroen. Club, dat de best scorende ploeg is van dit nog heel prille seizoen, scoorde bij elke verplaatsing naar het nieuwe Moeskroen al minstens 1 keer. In de 4 vorige uitmatchen won Blauw-Zwart 2 keer, maar ging het ook 2 keer onderuit.

 

Vorig seizoen wonnen beide teams hun thuismatch in het onderlinge duel. Vorig seizoen opende Moeskroen na 18 minuten de score via Jonathan Bolingi vanop de stip. Stefano Denswil kon op voorzet van zijn landgenoot Vormer vlug gelijkmaken, maar toch ging de Henegouwse club met een voorsprong de kleedkamers in dankzij een 2de treffer van Bolingi. In de tweede helft kon Club niet meer scoren, maar in de terugmatch nam Ivan Leko’s team wel wraak. Moeskroen scoorde opnieuw de eerste goal via Van Durmen, maar Limbombe en Vormer gaven de Brugse kerstmatch weer glans. Godeau maakte nog gelijk voor Les Hurlus, maar Diaby velde met 2 goals het verdict: 4-2.

DE TEGENSTANDER

Op de openingsspeeldag ging Excel Mouscron met 2-1 onderuit bij het KV Oostende van Gert Verheyen en Franky Van der Elst. De Portugese nieuwkomer Idrisa Sambú had Moeskroen op voorsprong geschoten, maar na de pauze vochten de Kustboys terug via Brecht Capon en Fernando Canesin. Tot overmaat van ramp incasseerden de bezoekers ook nog 2 rode kaarten: na 68 minuten incasseerde Bruno Godeau zijn 2de gele kaart en in de toegevoegde tijd moest ook Diedhiou vroeger de douches opzoeken na een rechtstreekse rode kaart. Moeskroen moet het tegen Club dus zonder zijn 2 centrale verdedigers stellen. 

 

Coach bij de Henegouwse club is sinds februari dit jaar de 44-jarige ex-Charleroi-speler Frank Defays. Hij volgde er Mircea Rednic op. Moeskroen kende vorig seizoen een fantastische start en stond na 9 speeldagen zelfs mee in de top 3. Maar het zakte later volledig weg en eindigde nog op de 14de plaats. Onder Defays in PO2 draaide de club terug wat beter, want Moeskroen eindigde als 3de in zijn groep. 

 

Moeskroen moest afgelopen zomer afscheid nemen van heel wat gehuurde sterkhouders die naar hun club van oorsprong terugkeerden: aanvallers Jonathan Bolingi (Cod) [Standard Liège, intussen verkocht aan Antwerp], Dorin Rotariu (Rou) [Club Brugge, intussen uitgeleend aan AZ Alkmaar (Ned)] en Taiwo Awoniyi (Nga) [Liverpool FC (Eng), intussen uitgeleend aan AA Gent] en middenvelder Omar Govea (Mex) [terug naar FC Porto (Por)]. 

 

Les Hurlus trokken al heel wat nieuwkomers aan: doelman Jean Butez (Fra) [vorig seizoen al gehuurd, nu definitief overgenomen van Lille OSC (Fra)], verdedigers Adam Damjanac (Srb) [transfervrij van RCD Mallorca (Esp)] en Alexandros Katranis (Gre) [gehuurd van Saint-Étienne (Fra)], middenvelders Luka Lukovic (Srb) [transfervrij van OFK Backa (Srb)], Jesús Marimón (Col) [Once Caldas (Col)] en Luca Napoleone (Bel) [KSK Heist] en aanvallers Mico Kuzmanovic (Bih) [transfervrij van FK Sarajevo (Bhi)], Idrisa Sambú (Por/Gnb) [gehuurd van Spartak Moskou (Rus)] en Frantzdy Pierrot (Hai/Usa) [zonder club, vorig seizoen Colorado (Usa)].

DE ANDERE WEDSTRIJDEN

vr 03/08 20:30 KV RS Waasland-SK Beveren - R. Standard de Liège (Ref: Bram Van Driessche) 
za 04/08 18:00 KAS Eupen - Sp. du Pays de Charleroi (Ref: Kevin Van Damme) 
za 04/08 20:00 Cercle Brugge KSV - KSC Lokeren OV (Ref: Wesley Alen) 
za 04/08 20:00 R. Antwerp FC - KV Kortrijk (Ref: Erik Lambrechts) 
za 04/08 20:30 KAA Gent - SV Zulte Waregem (Ref: Christof Dierick) 
zo 05/08 14:30 RSC Anderlecht - KV Oostende (Ref: Sebastien Delferière) 
zo 05/08 18:00 KRC Genk - K. Sint-Truidense VV (Ref: Wim Smet) 

Related articles